Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nový hospic Malovická v Praze 4 bude od října sloužit nevyléčitelně nemocným

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Praha 4 se stane druhou pražskou městskou částí s hospicem. Od října nabídne 30 lůžek pro nevyléčitelně nemocné, a to přednostně ze čtvrté městské části. Hospic Malovická na Spořilově bude teprve čtrnáctým takto specializovaným zařízením v České republice, která poskytují klientům takzvanou paliativní péči, tedy péči zaměřenou na úlevu od bolesti, jenž postupující nemoc přináší.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nový hospic Malovická v Praze 4 bude od října sloužit nevyléčitelně nemocným | foto: Praha 4

Když se těžce nemocný člověk dostane do hospicu, znamená to, že již byly vyčerpány všechny možnosti léčby. V hospicu se nemocní neléčí, ani se zde neprovádějí chirurgické operace. Zařízení je určené pro důstojný a pokud možno bezbolestný odchod ze života. Průměrná doba, kterou klient prožije v hospicu, je přibližně 30 dní.

Hospic Malovická bude poskytovat kromě zdravotní péče i péči duchovní

Nový hospic 2"Hospic "Malovická bude poskytovat nejenom zdravotní, ale i duchovní péči, a zajišťovat zmírnění bolesti a strádání pro vážně nemocné lidi. Je to samozřejmě pomoc i pro rodiny, které se z nějakého důvodu nemohou nebo nedokážou o své blízké postarat. Proto si myslíme, že je to dobrá myšlenka," říká starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).

Praha má v současné době k dispozici pouze jediné takové zařízení - hospic Štrasburk, který je v Bohnicích. "Štrasburk má dvacet lůžek a je určený pro onkologické pacienty. Potřeba pro Prahu je 55 až 60 lůžek. Díky dalšímu hospicu se této potřebě alespoň přiblížíme," míní Josef Heller, ředitel hospice Štrasburk, budoucí provozovatel hospice Spořilov a ředitel Asociace poskytování hospicové a paliativní péče. Jeho odhad potřeby lůžek pro hlavní město vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace WHO, podle které má být lůžková kapacita pro hospicovou péči pět lůžek na 100 tisíc obyvatel.

Nový hospic

Hospic Malovická bude i pro nemocné s neurologickými a interními chorobami

Hospic Malovická ale bude nejen pro pacienty v onkologických stavech, ale jako jediné pražské zařízení i pro těžce nemocné s neurologickými a interními chorobami (například Alzheimer, Parkinson, roztroušená skleróza, a další).

Vzhledem k nadstandardní formě ubytování a služeb je nutné počítat i s finančním příspěvkem rodiny, jejíž člen bude služeb hospice využívat. "Podle našich propočtů se náklady na jedno lůžko vyšplhají na částku kolem 1 800 korun/den. Zdravotní pojišťovny přitom podle kategorie pacienta přispívají částkami v rozmezí 960 až 1 080 korun/den. Budeme proto požadovat po příbuzných příspěvek přibližně 400 korun/den. Tyto prostředky se využijí pro další financování provozu, zbývající část musíme získat z grantů, dotací a darů, protože hospic nebude nikdy ziskový," vysvětluje finanční podmínky starosta Prahy 4 Pavel Horálek.

Všichni klienti budou žít v důstojných podmínkách. Každý z nich bude mít vlastní jednolůžkový pokoj s elektrickou polohovací postelí, televizí a sociálním zařízením a také s možností přistýlky pro své nejbližší. "V projektu je počítáno i s takzvanými hostinskými pokoji, kde mohou přespávat další rodinní příslušníci, kteří se od svého umírajícího člena rodiny nechtějí vzdalovat," podotýká Pavel Horálek.

Nový hospic  3

Hospic Malovická bude na vyšší úrovni než běžné nemocniční lůžkové stanice

Personální obsazení hospice bude na vyšší úrovni než v běžné nemocniční lůžkové stanici. To proto, že hospic poskytuje větší objem ošetřovatelské péče a péče nezdravotnických pracovníků. Starosta Horálek předpokládá, že nové zařízení následné péče bude spolupracovat i s duchovními, kteří obyčejně v nemocnicích chybějí, a také s psychology, fyzioterapeuty a dobrovolníky.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

Největší pražský krajinářský park Stromovka v letošním roce slaví své 750. výročí založení. Při této příležitosti...

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Najdete na iDNES.cz