Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Novinky výrobního programu YALE, specialisty na vysokozdvižné vozíky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost YALE CZ je v České republice výhradním prodejním a servisním dealerem obchodní značky YALE, která je součástí koncernu NACCO, výrobce manipulační techniky. Na vysokozdvižné vozíky se YALE specializuje již dvacet let a dnes zúročuje všechny získané znalosti a zkušenosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vozík řady VM při předvádění | foto: YALE CZ s.r.o.

Začátkem června letošního roku uskutečnila firma Yale Europe Materials Handling ve svém výrobním závodě v italském městečku Masate nedaleko Milána mimořádnou společenskou a marketingovou akci.

Během ní představila devět novinek akumulátorových protizávažových a skladových vozíků. Nové vysokozdvižné vozíky kladou důraz především na špičkovou produktivitu a nejvyšší úroveň spolehlivosti.

Spolehlivost a kvalita na prvním místě

Firma YALE byla v minulosti vnímána především jako výrobce kvalitních a spolehlivých vozíků se spalovacími motory. V této části trhu si samozřejmě stabilně udržuje pevnou pozici. Nicméně už řadu let se stejně úspěšně prosazuje i se svými akumulátorovými vozíky. Často mnohem víc, než se domnívají někteří logističtí manažeři.

Například v České republice měla firma YALE CZ v prvním pololetí letošního roku při prodeji nových vozíků poměr 83 % akumulátorových k 17 % spalovacích. Nově představené vysokozdvižné vozíky v Masate jen dále potvrzují vysoké renomé společnosti v oblasti akumulátorových protizávažových vozíků, retraků, vychystávacích a systémových vozíků.

Nový akumulátorový tahač

Z pohledu českého trhu je asi nejzajímavější, že firma YALE poprvé ve své historii představila akumulátorový tahač, čímž vstupuje do nového segmentu trhu, který až doposud nevyráběla.

Akumulátorový tahač, typ Yale MO 50T

Nový tahač typu MO50T s tažnou silou 5 000 kg kombinuje moderní ergonomii s maximální hospodárností a vysokou spolehlivostí. Asynchronní elektromotor o výkonu 2,6 kW a zabudovanou tepelnou ochranou umožňuje špičkovou akceleraci a rychlost až 13 km/hod. pro dosažení maximální produktivity po celou dobu pracovní směny.

Stroj je vybaven řadou unikátních prvků jako například senzorem na podlážce tahače, který indikuje přítomnost řidiče a na rozdíl od pedálu mrtvého muže umožňuje obsluze zaujmout pohodlnou pozici. Namísto obvyklé ojky, kterou disponují ručně vedené vysokozdvižné vozíky, má nový tahač tzv. "scooter control = moderní řídítka", která vylepšují vedení stroje a redukují námahu řidiče.

Hlavní parametry včetně regenerativních brzd nebo zpětného klesání na svahu jsou nastavitelné servisními techniky dle konkrétních potřeb nasazení u zákazníka. Společnost je přesvědčena, že nový tahač umožní firmě lépe reagovat na požadavky zákazníků, kde jsou tahače nezbytnou součástí logistických procesů společně s jinými vozíky.

Novinka: vysokozdvižné vozíky řady VC

Další významnou novinkou je řada VC - tříkolové akumulátorové vysokozdvižné vozíky s pohonem zadního kola o nosnostech 1,3 až 1,5 t. Koncem letošního roku po zahájení sériové výroby nahradí starý úspěšný model RCF s koncepcí 24 V. Design má střižený zcela v duchu nové rodiny akumulátorových vozíků VT/VF/VL, s nimiž má shodnou řadu komponentů včetně nových stožárů s vylepšeným průhledem Clear View.

Svými rozměry jsou tyto vysokozdvižné vozíky předurčeny pro práci ve stísněných prostorech a pro vjezdy do kamionů a kontejnerů. Pojezdovou rychlostí 12 km/hod. a rychlostí zdvihu 0,3 m/s v kombinaci s možností nastavení výkonu eLo a Hip jsou ideální pro běžné nasazení v logistických společnostech.

Přestože se jedná o nejkompaktnější vysokozdvižné vozíky ve své třídě, nabízejí velký prostor pro nohy řidiče a vysoký komfort, na který jsou uživatelé vozíků Yale už zvyklí - minipáčky, plně odpružené sedačky, displeje s kontrolkami v úrovni očí a nízkou úroveň hladiny hluku.

Nové vysokozdvižné vozíky řady VM

Do třetice vybíráme novou řadu vozíků VM, které účastníky nadchly svou mohutností během předvádění. Zahrnuje akumulátorové protizávažové vysokozdvižné vozíky o nosnostech 4 až 5 t a s baterií 80V/840-930Ah. Je logickým pokračováním typové řady VL, uvedené na trh v loňském roce, ideální pro nasazení ve vnitřních prostorech papírenských, tiskařských a nápojových firem.

"Vysledovali jsme na trhu stoupající poptávku po vozících s nízkými provozními náklady. Řada VM byla důsledně konstruována tak, aby plně uspokojovala tento požadavek. Vysoká spolehlivost, nízká spotřeba energie, jednoduchý servis a ergonomický design, to vše dělá akumulátorové protizávažové vysokozdvižné vozíky Yale jedním z nejefektivnějších řešení na trhu," říká product strategy manager pro akuvozíky YALE Daniel Heap.

Kladné hodnocení

Během čtyř dnů YALE přivítal na uvedené společenské a marketingové akci přes 700 návštěvníků, od majitelů a manažerů dealerské sítě z Evropy, Afriky, Středního východu, a Indického subkontinentu, přes VIP zákazníky až po novináře z více než 30 špičkových logistických časopisů, včetně těch z České republiky

Akce nabídla všem účastníkům též nevšední příležitost navštívit vývojové a zkušební centrum firmy. S velkým ohlasem se setkala zcela nová montážní hala na systémové vysokozdvižné vozíky o ploše 35 000 m2, do které firma investovala v době hospodářské krize, aby si vytvořila reálný základ pro posun na pozici jednoho z vedoucích výrobců skladové techniky a akumulátorových vozíků.

Celkový dojem nakonec umocnil i zajímavý doprovodný program, takže se všichni nakonec loučili se superlativy na rtech.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Najdete na iDNES.cz