Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové zrcadlovky Nikon posouvají laťku opět výše

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nikon uvedl v nedávné době dva modely svých digitálních zrcadlovek – Nikon D5300 a Nikon D610, které navazují na úspěchy svých předchůdců a rozšiřují jejich možnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nové zrcadlovky Nikon posouvají laťku opět výše | foto: AARON shop s.r.o.

Původem japonská společnost Nikon patří na poli digitálních fotoaparátů mezi stálice a její přístroje si získaly srdce nejednoho amatérského i profesionálního fotografa. Její zrcadlovky se těší trvalé oblibě a Nikon je také neustále vylepšuje, aby v nich nabídl vždy ty nejlepší a nejnovější technologie. Příkladem mohou být nové modely Nikon D5300 a Nikon D610, na které se podíváme detailněji.

Nikon D5300 ve znamení technologických novinek

Digitální zrcadlovka Nikon D5300 je určena zejména pokročilejším amatérským fotografům, i když výsledné snímky nemají daleko k mnohem dražším profesionálním modelům. Oproti svému předchůdci, modelu Nikon D5200, disponuje novinka 24MPx CMOS čipem bez OLPF (který je použit třeba i ve vyšší řadě D7100) a data z něj zpracovává modernizovaný obrazový procesor Expeed 4. Příjemným vylepšením je také zvětšení úhlopříčky displeje ze 3“ na 3,2“ a s tím spojené vyšší rozlišení displeje, který nyní čítá 1,037 milionu obrazových bodů.

Nově zrcadlovka Nikon D5300 disponuje integrovaným GPS a Wi-Fi modulem. Díky bezdrátovému přenosu dat tak můžete nejen snáze sdílet svoje fotografie s tablety a chytrými telefony, ale také pomocí nich fotoaparát na dálku ovládat. To vše navíc při nižší váze a jen mírně vyšší ceně oproti modelu D5200.

Nikon D610 staví na osvědčeném základě

Druhá novinky z nedávné doby, digitální zrcadlovka Nikon D610, navazuje na profesionální model D600, jehož cílem je uspokojit i náročnější profesionály. V tomto případě došlo spíše k drobnějším změnám oproti zmíněnému předchůdci, ale pro někoho mohou být právě tyto novinky klíčové. 

Především se jedná o nově navrženou závěrku, se kterou je spojeno rychlejší sériové snímání (až 6 snímků za sekundu při plném rozlišení 24 MPx) a režim "quiet" neboli tichý režim, umožňující kontinuálně fotit bez výrazného cvakání závěrky. Výrazného vylepšení se dočkal i systém automatického vyvážení bílé barvy včetně možnosti velmi jemného ručního doladění u všech předvoleb. Právě díky vylepšenému systému vyvážení bílé jsou nyní odstíny barev přesnější zejména při umělém osvětlení. Patrné je to například na barvě pleti, která působí až neuvěřitelně realisticky.

Přijďte si vybrat do Aaronu

Pokud zvažujete nákup digitální zrcadlovky, s modely Nikon D5300 a D610 neuděláte chybu a za každé situace vás tyto přístroje překvapí nejen kvalitou snímků či videa, ale i svojí rychlostí a příjemným ovládáním. V případě zájmu si můžete některý z těchto fotoaparátů či dalších přístrojů Nikon přijít i osobně vyzkoušet do jedné z prodejen společnosti Aaron v Praze (Ječná 32 a Na Poříčí 11) či v Brně (Pekařská 18). A nebo si jej můžete objednat v e-shopu na adrese www.aaron.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn.

Příjemné prostředí je v moderních automobilech jedním z nejdůležitějších prvků, které mají jejich vývojáři na starost....

Najdete na iDNES.cz