Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové zrcadlovky Nikon posouvají laťku opět výše

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nikon uvedl v nedávné době dva modely svých digitálních zrcadlovek – Nikon D5300 a Nikon D610, které navazují na úspěchy svých předchůdců a rozšiřují jejich možnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nové zrcadlovky Nikon posouvají laťku opět výše | foto: AARON shop s.r.o.

Původem japonská společnost Nikon patří na poli digitálních fotoaparátů mezi stálice a její přístroje si získaly srdce nejednoho amatérského i profesionálního fotografa. Její zrcadlovky se těší trvalé oblibě a Nikon je také neustále vylepšuje, aby v nich nabídl vždy ty nejlepší a nejnovější technologie. Příkladem mohou být nové modely Nikon D5300 a Nikon D610, na které se podíváme detailněji.

Nikon D5300 ve znamení technologických novinek

Digitální zrcadlovka Nikon D5300 je určena zejména pokročilejším amatérským fotografům, i když výsledné snímky nemají daleko k mnohem dražším profesionálním modelům. Oproti svému předchůdci, modelu Nikon D5200, disponuje novinka 24MPx CMOS čipem bez OLPF (který je použit třeba i ve vyšší řadě D7100) a data z něj zpracovává modernizovaný obrazový procesor Expeed 4. Příjemným vylepšením je také zvětšení úhlopříčky displeje ze 3“ na 3,2“ a s tím spojené vyšší rozlišení displeje, který nyní čítá 1,037 milionu obrazových bodů.

Nově zrcadlovka Nikon D5300 disponuje integrovaným GPS a Wi-Fi modulem. Díky bezdrátovému přenosu dat tak můžete nejen snáze sdílet svoje fotografie s tablety a chytrými telefony, ale také pomocí nich fotoaparát na dálku ovládat. To vše navíc při nižší váze a jen mírně vyšší ceně oproti modelu D5200.

Nikon D610 staví na osvědčeném základě

Druhá novinky z nedávné doby, digitální zrcadlovka Nikon D610, navazuje na profesionální model D600, jehož cílem je uspokojit i náročnější profesionály. V tomto případě došlo spíše k drobnějším změnám oproti zmíněnému předchůdci, ale pro někoho mohou být právě tyto novinky klíčové. 

Především se jedná o nově navrženou závěrku, se kterou je spojeno rychlejší sériové snímání (až 6 snímků za sekundu při plném rozlišení 24 MPx) a režim "quiet" neboli tichý režim, umožňující kontinuálně fotit bez výrazného cvakání závěrky. Výrazného vylepšení se dočkal i systém automatického vyvážení bílé barvy včetně možnosti velmi jemného ručního doladění u všech předvoleb. Právě díky vylepšenému systému vyvážení bílé jsou nyní odstíny barev přesnější zejména při umělém osvětlení. Patrné je to například na barvě pleti, která působí až neuvěřitelně realisticky.

Přijďte si vybrat do Aaronu

Pokud zvažujete nákup digitální zrcadlovky, s modely Nikon D5300 a D610 neuděláte chybu a za každé situace vás tyto přístroje překvapí nejen kvalitou snímků či videa, ale i svojí rychlostí a příjemným ovládáním. V případě zájmu si můžete některý z těchto fotoaparátů či dalších přístrojů Nikon přijít i osobně vyzkoušet do jedné z prodejen společnosti Aaron v Praze (Ječná 32 a Na Poříčí 11) či v Brně (Pekařská 18). A nebo si jej můžete objednat v e-shopu na adrese www.aaron.cz.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Další z rubriky

Jsme součástí kybernetického bojiště, žádný web se útoku nevyhne

Český internet je součástí velkého kybernetického bojiště a žádný web se válce...

Představa hackerů jako mladých kluků, kteří se snaží prolomit obranu tajných vládních institucí, aby odhalili pravdu,...

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Pokročilá aplikace pro mobilní telefony Smart Banka se stala absolutním vítězem soutěže Mobilní aplikace roku 2017, kde...

Nastala nová éra datového centra Coolhousing

Nastala nová éra datového centra Coolhousing.

Datové centrum Coolhousing otevírá po půl roce optimalizování infrastruktury novou éru služeb! Těšit se můžete nejen na...

Najdete na iDNES.cz