Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nové řešení pro větrné elektrárny od Conductix-Wampfler

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stále větší větrné elektrárny si žádají také stále výkonnější generátory. Pro jejich vývoj jsou nutné spolehlivé komponenty, které musí splňovat zvláštní požadavky. Takové komponenty nabízí Conductix-Wampfler.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Conductix-Wampfler s.r.o. - Wind Turbines | foto: Conductix-Wampfler s.r.o.

Conductix-Wampfler, světový lídr ve výrobě systémů pro přenos energií a dat k pohyblivým spotřebičům, nyní nabízí dvě řešení pro rozvoj odvětví větrných elektráren: trolejový systém TowerbussTM k přenosu energie a kroužkový sběrač k přenosu energie a dat při nastavování úhlu listů rotoru.

Cenově výhodnější alternativa ke kabelu pro větrné elekrárny od Conductix-Wampfler: TowerbussTM

TowerbussTM od Conductix-Wampfler umožňuje přenos energie z gondoly velké větrné elektrárny dolů k zemi o třetinu levněji než odpovídající kabelové vedení. Při 100-metrové výšce větrné elektrárny je manipulace s kabely a jejich upevnění obtížný úkol, který se projeví ve vysokých nákladech na pokládku kabelů. Napájecí troleje TowerbussTM jsou jednoduché na montáž a navíc přinášejí výhodu v nižších nákladech na materiál.

TowerbussTMConductix-Wampfler s.r.o. - TowerBuss je složen ze speciálního tvrzeného hliníkového profilu vyvinutého pro elektrická zařízení s vysokou odolností vůči korozi. Je zcela izolován a je veden pomocí trolejových držáků po vnitřní stěně stožáru. Profil je upevněn tak, že je překlenuta příruba segmentů stožáru. Tak vznikne přímé trolejové vedení opatřené pouze jedním párem šroubových spojek. Vedení je flexibilní a může sledovat výkyvy stožáru větrné elektrárny.

Kabely jsou nevýhodné také z hlediska velmi drahých kabelových spojek. Montážní náklady jsou u nového řešení od Conductix-Wampfler nižší než u kabelových vedení, především když jednotlivé úseky TowerbussTM jsou namontovány hned na začátku již u výrobce stožáru. Na místě stavby stožáru už je pouze nutné sesadit jednotlivé segmenty a spojit spojkami.

Conductix-Wampfler s.r.o. - Slip Ring Assembly - Wind Turbines

"Zlaté" řešení pro větrné elektrárny: nový kroužkový sběrač pro nastavování úhlů listů rotoru

Doplňkově k TowerbussTM vyvinul Conductix-Wampfler nový typ kroužkového sběrače speciálně pro nastavování úhlů listů rotoru větrné elektrárny. Toto nastavení je klíčem k úspěšnému provozu a velmi důležité pro různé bezpečnostní systémy uvnitř zařízení. Aby toto ovládání fungovalo, musí být přenos dat a energie mezi stožárem a otočnou hlavou rotoru absolutně spolehlivé.

Conductix-Wampfler s.r.o. - TowerbussConductix-Wampfler toto vyřešil pozlacenými kroužky a jedinečnou technologií zlatých žil vodičů. Mají odpovídající přenosové vlastnosti a přesvědčují svojí dlouhou životností přes 100 miliónů otáček. Toto řešení také dovoluje provést kompletní výměnu kroužkového sběrače jednoduše a rychle, čímž se výrazně snižují náklady na údržbu a provoz.

Každý výrobce větrné elektrárny má vlastní požadavky na ovládání, které podléhají pravidlům utajení, proto musel být postaven nový modulární kroužkový sběrač. Tento sběrač může být vybaven světlovodným rotačním převodníkem pro optické datové přenosy, vytápěcím systémem k zamezení kondenzace, rotačním snímačem nebo také krytem a konektorem odpovídající požadavkům každého výrobce.

Více informací naleznete na www.conductix.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.