Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nové potrubí povede bezpečné teplo nejméně dalších 30 let

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Obnova teplárenských sítí v oblasti dolních Holešovic v Praze zvyšuje komfort dodávek tepla.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

7,5 km nového potrubí povede bezpečné teplo nejméně dalších 30 let | foto: Pražská teplárenská a.s.

V loňském roce obnovila Pražská teplárenská v oblasti dolních Holešovic v Praze přibližně 3 700 metrů potrubních tras. To znamená zhruba 7,5 kilometru potrubí. Původní parovod, který byl v některých úsecích starý i více než 70 let, byl vyměněn za moderní předizolované horkovodní potrubí. Horkou vodu lze, na rozdíl od páry, snadněji regulovat a navíc má mnohem menší ztráty při přenosu tepla. K Pražské teplárenské soustavě se tak připojilo dalších více než 70 předávacích stanic, což představuje více než 4 000 obyvatel.

Teplonosné medium v podobě horké vody celkově lépe odpovídá současným potřebám odběratelů. Holešovice byly totiž v minulém století silně průmyslovou čtvrtí a řada zdejších továren a závodů potřebovala dodávky páry pro své technologie. V dnešních Holešovicích oproti tomu vyrůstají bytové a administrativní komplexy, které potřebují hlavně bezpečně vytápět a pára je pro ně tak zbytečná.

Povodně v roce 2002 zasáhly celou městskou infrastrukturu a holešovická teplárenská soustava nezůstala ušetřena. Velká část holešovických parovodů byla v roce 2002 zaplavena  a velmi negativně se to projevilo na stavu izolací. Vlivem promáčení a následného vysušení došlo na některých místech k narušení souvislosti izolačních vrstev, a ty začaly degradovat. Začaly se vydrolovat a zvýšila se jejich prostupnost pro teplo. Nový horkovod je již na obdobné situace připravený.  

7,5 km nového potrubí povede bezpečné teplo nejméně dalších 30 let

Původní parovodní rozvody již nevyhovovaly

Moderní předizolované potrubí má ve svém plášti uložené tenké vodiče, s jejichž pomocí lze poměrně přesně detekovat místo případné poruchy. Přestože se předizolované potrubí pokládá přímo do země, lze kdykoli během provozu přesně určit místo, kde došlo k poškození a odkrýt pouze tu část potrubí, která vyžaduje opravu. Systém předizolovaného potrubí také redukuje počet obslužných a odbočných šachet, které jsou náročné na údržbu (zejména těch umístěných v jízdních pruzích komunikací). V dolních Holešovicích tak většina takových šachet zmizela spolu s původním parovodem.

7,5 km nového potrubí povede bezpečné teplo nejméně dalších 30 let

Nové moderní předizolované horkovodní potrubí v dolních Holešovicích

           

Životnost předizolovaného potrubí se udává kolem 30 let. Pokud se při pokládce dodrží všechny předepsané technologické postupy, prodlouží se doba bezproblémového používání o několik desetiletí. Jedná se zejména o důslednou kontrolu svarů a těsnosti izolace či vhodnou chemickou úpravu vody. Lze tak předpokládat, že na další podobně rozsáhlou obnovu teplárenských sítí si obyvatelé dolních Holešovic počkají minimálně do druhé poloviny 21. století.

Kontakt:

Více informací naleznete na www.ptas.cz. 

Kontaktovat nás rovněž můžete na e-mailu: ptas@ptas.cz

Pražská teplárenská2

 

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov.
Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) nabízí studentům hodiny florbalu. Trénovat budou s reprezentanty klubu Florbal Chodov.   celý článek

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire.
Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire

Společnost Copy General, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů digitálních tiskových a marketingových služeb ve střední a východní Evropě, využívá ve své...  celý článek

Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner.
Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner

Institut pro politiku a společnost pořádá s partnery druhý ročník úspěšné mezinárodní konference Výzvy pro Evropu, která se uskuteční 25. září v...  celý článek

Zeleninové hranolky
Zeleninové hranolky

Hranolky nemusí být zabijákem diety.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.