Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nikon Df: Neodolatelná digitální zrcadlovka v retro stylu pod lupou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Digitální zrcadlovka s označením Nikon Df má tělo v designu jako legendární kinofilmové zrcadlovky této značky. Uvnitř se však skrývá moderní elektronika a snímač o velikosti kinofilmového políčka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nikon Df: Neodolatelná digitální zrcadlovka v retro stylu pod lupou | foto: AARON

Nikon Df je kompaktní relativně lehká digitální zrcadlovka. Její rozměry jsou 143,5 x 110 x 66,5 mm (Š x V x H), hmotnost 765 g. Nikon Df je vybaven obrazovým procesorem Expeed 3 a snímač s rozlišením 16,2 MPx má velikost 35,8 x 23,9 mm (full frame). Citlivost lze nastavit v rozmezí 100 – 12800 ISO a 3,2“ LCD displej má rozlišení 921 000 bodů.

Tělo fotoaparátu Nikon Df je vyrobeno z větší části z hořčíkové slitiny a působí na první pohled dojmem solidního dílenského zpracování. Vpravo je umístěný grip, který je pogumovaný a pomáhá lepšímu držení. Digitální zrcadlovka Nikon Df lze připojit k PC pomocí kabelu USB a k televizi pomocí HDMI.

Focení se zrcadlovkou Nikon Df v praxi

Jelikož je digitální zrcadlovka Nikon Df vybavena snímačem o velikosti kinofilmového políčka, nehrozí problémy se šumem ani při vyšší citlivosti. S Nikonem Df můžete bez větší ztráty kvality bez problémů použít nastavení ISO 4000. Od této úrovně nastavení se sice šum začíná projevovat mírnou ztrátou kvality kresby v detailech, ale toho si lze všimnout jen při výrazném zvětšení snímku. Od hodnoty ISO 8000 je šum viditelný i bez přiblížení, ale není rušivý. V podstatě se dá říci, že Nikon Df můžete používat bez ohledu na světelné podmínky.

Barevné podání má Nikon Df skvělé. Barvy jsou přirozené a fotoaparát se je nesnaží přikrášlovat. I když i tuto možnost má a ve fotoaparátu lze nastavit živé barevné podání fotografií. Vyvážení bílé funguje také naprosto bez problémů a to i ve složitějších světelných podmínkách. Pokud by přeci jen měření vyvážení bílé bylo nad síly fotoaparátu, lze využít velmi přesné manuální nastavení bílé barvy, kdy pomocí „terčíku“ na displeji zvolíte přesně místo, podle kterého chcete vyvážení bílé barvy nastavit.

Nikon Df je vybaven funkcí HDR, kdy její aktivaci přístroj pořídí 3 snímky s různým nastavením expozice - podexponovaný, s normálním nastavením expozice a přeexponovaný. Snímky potom složí dohromady a dosáhne tak optimálního rozložení světla. Tuto funkci lze využít zejména u problematicky nasvícených scén, například s vysokým kontrastem. Digitální zrcadlovka Nikon Df má ještě jednu obdobnou funkci nazvanou Active D-light. Optimálního rozložení světla je zde dosaženo softwarovou úpravou. Použití této funkce není tak účinné, jako v případě HDR, ale fotoaparátu stačí pořídit jen jeden snímek, což může být někdy jednodušší.

Díky 39 bodovému systému je ostření opravdu přesné bez ohledu zda se fotografovaný předmět nachází uprostřed, nebo mimo střed snímku. Zajímavý je i 3D režim, který umožňuje sledovat pohyb objektu, který se pohybuje v podstatě nepředvídatelně. Například, když fotíte pobíhající zvířata, nebo děti.

Pro koho je digitální zrcadlovka Nikon Df určena?

Fotoaparát Nikon Df svými vlastnostmi splňuje očekávání, kterými jsou zrcadlovky Nikon pověstné. Výborný obrazový výstup, rychlé a přesné ostření. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Digitální zrcadlovka Nikon Df jistě potěší náročné fotografy, kteří požadují fotoaparát s perfektním obrazovým výstupem. Může uspokojit i ty uživatele, kterým jde nejen o kvalitu snímků, ale i o neotřelý design.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic.

Internet už dnes každý bereme jako samozřejmost. Ten nejspolehlivější a nejrychlejší funguje díky sítím optických...

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Najdete na iDNES.cz