Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nezničitelná přepěťová ochrana nepotřebuje pojistku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patentovaná přepěťová ochrana Strikesorb se oproti konkurenci tepelně neopotřebovává. Není ji tak potřeba měnit, ani doplňovat pojistkou. Společnost Raycom ji navíc dodává se zárukou 10 let.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nezničitelná přepěťová ochrana Strikesorb funguje i bez pojistky. | foto: Raycom

Každá u nás dostupná přepěťová ochrana má dvě nevýhody. Díky své konvenční konstrukci - z běžných varistorů umístěných v epoxidu - se přepěťová ochrana s každým zachyceným impulsem vysoce zahřívá, čímž se nejvíce opotřebovává. V podstatě tak kdykoli hrozí její vznícení.

Aby byla přepěťová ochrana opravdu bezpečná, musí být ještě opatřena dodatečnou pojistkou, která sice zamezí případnému požáru, ale zároveň při tom vyřadí samotnou přepěťovou ochranu ze hry.  A v tu chvíli zůstává všechna drahá elektroinstalace (elektronika) naprosto nechráněna!

Bezúdržbová přepěťová ochrana bez pojistky

Naštěstí je tu přepěťová ochrana Strikesorb. Ta má jako jediná na trhu patentovanou technologii, díky které její opotřebení, poškození či vznícení vlivem tepla v žádném případě nehrozí.

V robustní konstrukci součástek Strikesorb jsou použity jedinečné MOV - metal oxidové varistory uzavřené pod vysokým tlakem v hliníkové elektrodě sloužící jako pouzdro a chladič zároveň, takže teplota Strikesorb modulu nikdy nepřevýší 65°C. Toto prokázaly i náročné testy, kdy byla přepěťová ochrana Strikesorb vystavena po dobu sedmi hodin průchozímu proudu 1000 A!

Přepěťová ochrana Strikesorb navíc neobsahuje hořlavé části a jeho zapouzdření zamezuje vznícení jiskrou. Žádná pojistka proti požáru tak není při jeho použití potřeba, čímž šetří neplánované starosti se servisem a výdaje.

O bezúdržbovosti součástek Strikesorb svědčí to, že za jedenáct let jejich provozu není znám jediný případ selhání. A to přesto, že je používají mobilní operátoři na rovníku v oblastech největšího výskytu bouřek i nároční zákazníci jako Úřad civilního letectví USA.

Robustní konstrukce Strikesorb se nezahřívá.

Robustní konstrukce Strikesorb se nezahřívá.

Blesková přepěťová ochrana se zárukou 10 let

Přepěťová ochrana Strikesorb nadto předčí konkurenci i rychlostí, s jakou dokáže napájecí vedení ochránit před přepětím. Jeho reakce je kratší než jedna nanosekunda. A vzhledem k zadrženým hodnotám až 200 kA je tento produkt klasifikován pro použití jak pro I. tak II. třídu zároveň.

Nezničitelná přepěťová ochrana Strikesorb, vhodná nejen pro náročné elektroinstalace do extrémních podmínek, je na náš trh přinášena jeho výhradním dovozcem, firmou Raycom a je za cenu srovnatelnou s běžnými přepěťovými ochranami. Za stejné peníze však získáte místo součástky, která může kdykoli shořet, certifikované zařízení testované ve výrobě, navíc s desetiletou zárukou.

Součástka či hotová aplikace i pro RVL

Široké portfolio nezničitelných bezúdržbových produktů Strikesorb uspokojí jak dodavatele rozvaděčů, tak třeba mobilní operátory, provozovatele fotovoltaických elektráren či dráhy, i běžné domácnosti.

Přepěťová ochrana se nabízí v několika verzích pro provozní napětí 60 V až 600 V, a to v řadách Strikesorb 40 a Strikesorb 80. Dále je též dodáván již zabudovaný v systémových aplikacích Rayvoss, které stačí jen zapojit před stávající elektroinstalaci.

K dostání je i speciální RVL aplikace pro ochranu osob a zařízení v železničních trakčních systémech odpovídající požadavkům normy ČSN EN 50122-1:1999 a ČSN EN 50123-5:2003. A úplnou novinkou je produkt Strikesorb 30 o velikosti jističe, který se dá jednoduše osadit přímo do běžných elektrorozvaděčů na DIN lištu.

Hotová aplikace Rayvoss pro 3 fáze a citlivou elektroniku.

Hotová aplikace Rayvoss pro 3 fáze a citlivou elektroniku.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Pokud uslyšíte slovo banka, pravděpodobně si jako první vybavíte „kamennou“ pobočku své banky. Přitom mnohem častěji, v...

Prohlížeče netolerují nezabezpečený web. Zjistěte, jak ho zabezpečit

Prohlížeče netolerují nezabezpečený web. Zjistěte, jak ho zabezpečit.

Nově vydaný Chrome 68 upozorňuje na weby bez HTTPS slovy Nezabezpečeno vedle adresního řádku. Další prohlížeče ho budou...

Najdete na iDNES.cz