Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nezničitelná přepěťová ochrana nepotřebuje pojistku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patentovaná přepěťová ochrana Strikesorb se oproti konkurenci tepelně neopotřebovává. Není ji tak potřeba měnit, ani doplňovat pojistkou. Společnost Raycom ji navíc dodává se zárukou 10 let.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nezničitelná přepěťová ochrana Strikesorb funguje i bez pojistky. | foto: Raycom

Každá u nás dostupná přepěťová ochrana má dvě nevýhody. Díky své konvenční konstrukci - z běžných varistorů umístěných v epoxidu - se přepěťová ochrana s každým zachyceným impulsem vysoce zahřívá, čímž se nejvíce opotřebovává. V podstatě tak kdykoli hrozí její vznícení.

Aby byla přepěťová ochrana opravdu bezpečná, musí být ještě opatřena dodatečnou pojistkou, která sice zamezí případnému požáru, ale zároveň při tom vyřadí samotnou přepěťovou ochranu ze hry.  A v tu chvíli zůstává všechna drahá elektroinstalace (elektronika) naprosto nechráněna!

Bezúdržbová přepěťová ochrana bez pojistky

Naštěstí je tu přepěťová ochrana Strikesorb. Ta má jako jediná na trhu patentovanou technologii, díky které její opotřebení, poškození či vznícení vlivem tepla v žádném případě nehrozí.

V robustní konstrukci součástek Strikesorb jsou použity jedinečné MOV - metal oxidové varistory uzavřené pod vysokým tlakem v hliníkové elektrodě sloužící jako pouzdro a chladič zároveň, takže teplota Strikesorb modulu nikdy nepřevýší 65°C. Toto prokázaly i náročné testy, kdy byla přepěťová ochrana Strikesorb vystavena po dobu sedmi hodin průchozímu proudu 1000 A!

Přepěťová ochrana Strikesorb navíc neobsahuje hořlavé části a jeho zapouzdření zamezuje vznícení jiskrou. Žádná pojistka proti požáru tak není při jeho použití potřeba, čímž šetří neplánované starosti se servisem a výdaje.

O bezúdržbovosti součástek Strikesorb svědčí to, že za jedenáct let jejich provozu není znám jediný případ selhání. A to přesto, že je používají mobilní operátoři na rovníku v oblastech největšího výskytu bouřek i nároční zákazníci jako Úřad civilního letectví USA.

Robustní konstrukce Strikesorb se nezahřívá.

Robustní konstrukce Strikesorb se nezahřívá.

Blesková přepěťová ochrana se zárukou 10 let

Přepěťová ochrana Strikesorb nadto předčí konkurenci i rychlostí, s jakou dokáže napájecí vedení ochránit před přepětím. Jeho reakce je kratší než jedna nanosekunda. A vzhledem k zadrženým hodnotám až 200 kA je tento produkt klasifikován pro použití jak pro I. tak II. třídu zároveň.

Nezničitelná přepěťová ochrana Strikesorb, vhodná nejen pro náročné elektroinstalace do extrémních podmínek, je na náš trh přinášena jeho výhradním dovozcem, firmou Raycom a je za cenu srovnatelnou s běžnými přepěťovými ochranami. Za stejné peníze však získáte místo součástky, která může kdykoli shořet, certifikované zařízení testované ve výrobě, navíc s desetiletou zárukou.

Součástka či hotová aplikace i pro RVL

Široké portfolio nezničitelných bezúdržbových produktů Strikesorb uspokojí jak dodavatele rozvaděčů, tak třeba mobilní operátory, provozovatele fotovoltaických elektráren či dráhy, i běžné domácnosti.

Přepěťová ochrana se nabízí v několika verzích pro provozní napětí 60 V až 600 V, a to v řadách Strikesorb 40 a Strikesorb 80. Dále je též dodáván již zabudovaný v systémových aplikacích Rayvoss, které stačí jen zapojit před stávající elektroinstalaci.

K dostání je i speciální RVL aplikace pro ochranu osob a zařízení v železničních trakčních systémech odpovídající požadavkům normy ČSN EN 50122-1:1999 a ČSN EN 50123-5:2003. A úplnou novinkou je produkt Strikesorb 30 o velikosti jističe, který se dá jednoduše osadit přímo do běžných elektrorozvaděčů na DIN lištu.

Hotová aplikace Rayvoss pro 3 fáze a citlivou elektroniku.

Hotová aplikace Rayvoss pro 3 fáze a citlivou elektroniku.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Přichází Backend Stories, příběhy ze světa IT budoucnosti

Přichází Backend Stories: příběhy ze světa IT budoucnosti.

V pátek 20. října zažil literární svět velký třesk. Vznikla nová edice Backend Stories zaměřená na vědeckofantastickou...

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Najdete na iDNES.cz