Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex

  7:00aktualizováno  7:00
Dbejte o své kosti. Dopřejte svému tělu potřebné vitamíny ve spojení s laktoferinem a získejte pevné, vyživené a zdravé kosti.

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex | foto: INRO s.r.o.

V České republice je každoročně zaznamenáno přes 400 tisíc fraktur. Léčení zlomenin je spojeno s dlouhodobou léčbou a vysokými finančními náklady. Jak proces hojení urychlit, abychom se zase brzy mohli věnovat práci a svým koníčkům?

Osteokalcin je účinný pouze s vitamínem K2

Osteokalcin je bílkovina, která se vyskytuje v kostech a zubech a podílí se na mineralizaci a výstavbě kostí i zubů. Ke své aktivaci potřebuje vitamin K2. Bez něj nemůže správně fungovat. Aby fraktura rychle a dobře srostla, potřebujete mít v těle dostatek vápníku. Organismus ale samotný vápník nedokáže účinně vstřebat a uložit do kostí, potřebuje k tomu spolupráci vitamínů D a K2. Významnou měrou pomáhá také mléčná bílkovina laktoferin.

Užívání vysokých dávek vápníku bez vitaminu K2 může dokonce vést k tvorbě ledvinových kamenů nebo k tomu, čemu odborníci říkají kalciový paradox. Vápník se neukládá do kostí, ale do měkkých tkání nebo arterií, které jsou chráněny před kalcifikací jinou bílkovinou, rovněž závislou na přítomnosti vitaminu K2. Dle studií jsou pacienti s kalcifikovanými arteriemi vystaveni vyššímu riziku infarktu myokardu.

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex

Vitamín K je dosud nedoceněným vitaminem, o kterém se již dlouhou dobu ví, že hraje zásadní roli v procesu koagulace a homeostázy, ale v poslední době se začalo poukazovat i na jeho nově objevenou funkci, kostní kalcifikaci. Jeho pozitivní vliv na ochranu kostí jednoznačně potvrdily výsledky odborných studií. Je ale potřeba rozlišovat význam vitaminu K1 a K2 pro pochody v lidském organismu.

„Vitamin K má velký význam pro fungování kostního metabolismu. Působí jako kofaktor s některými bílkovinami kostní matrix, nejvýznamnější je osteokalcin. Vitamin K2 je třikrát účinnější než K1 při růstu procentuálního zastoupení aktivovaného osteokalcinu,“ říká Prim. MUDr. Jana Čepová, Ph.D., MBA z Ústavu lékařské chemie a klinické biochemie 2. LF UK a FN Motol. Osteokalcin zajišťuje ukládání vápníku do kostí a zubů, ale bez vitamínu K není aktivní, tedy plně funkční!

Japonce osteoporóza netrápí. Proč?

Vitamín K se dělí na K1 (fylochinon) a K2 (menachinon). Vitamín K1 je rostlinného původu a nachází se zejména v zelenině, zelených listech a rostlinných olejích. Vitamín K2 najdete ve fermentovaných potravinách, z nichž nejbohatším zdrojem u nás jsou některé tvrdé sýry, nejvíce vitaminu K2 je ale obsaženo v nattu, kvašených sójových bobech, které pravidelně konzumují Japonci. Ti trpí velmi málo osteoporózou i srdečními chorobami.

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex

Zatímco K1, který se obtížně vstřebává a nelze jej užívat s léky na ředění krve, které se při zlomeninách často podávají, vitamín K2 se s těmito léky v dávce do 50 mcg užívat může a v organismu je navíc snadno využitelný po dlouhou dobu.

MenaQ7 je přírodní vitamin K2 získaný z natta, tradiční japonské potraviny připravené ze zkvašených sojových bobů. Z podaného vitamínu v této formě se do oběhu dostane 95 - 100 %.

Laktoferin a vitamín D3 společně s vitamínem K2 napomáhají mineralizaci kostí

Pro silné a zdravé kosti je ideální užívání vitamínu K2 společně s laktoferinem a vitamínem D3. Laktoferin je protein, který se hojně vyskytuje v lidském a kravském mléce a při stabilizaci kostí v případě zlomenin přináší dle studií jako pomocná látka vynikající výsledky. Má významný přínos pro budování kostní hmoty, přidává se také například do dětských výživ pro zdravý vývoj dětí.

Vitamín D3 je nevyhnutelně nutný pro zachování dobré kvality kostí. Je jedním z hlavních významných faktorů, které regulují homeostázu vápníku, optimalizuje vstřebávání vápníku ve střevech a přispívá k mineralizaci kostí. Nedostatek vitamínu D v organismu vede ke zvýšenému riziku vzniku zlomenin a k rozvoji osteopenie či osteoporózy.

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex

„Vitamin D je nezbytný pro vstřebávání vápníku z potravy a pro jeho následné vázání v kostech. Vápník tvoří 99 % naší kostry a vitamin D je jeho velkým pomocníkem. Pokud dojde k dlouhodobému nedostatku vitaminu D, sníží se hladina vápníku a fosfátů v organizmu. Následkem tohoto nedostatku potom dochází k tzv. řídnutí kostí,“ říká doktorka Čepová.

Nedávné klinické studie prokázaly, že společné podávání vitamínu D3 a K2 významně přispívá k mineralizaci kostí a tedy také zvyšuje ochranný účinek proti zlomeninám.

Doplněk stravy Femoralex s látkami pro zdravé kosti

Pro doplnění přírodního vitamínu K2, laktoferinu a vitamínu D3 byl cíleně vyvinut nový produkt Femoralex. Látky v něm obsažené účinně aktivují a podpoří tvorbu a mineralizaci kostní hmoty.

Na základě výsledků studií zkoumajících hladinu neaktivního osteokalcinu u různých skupin zdravé populace, se zdá, že zvýšené nároky na přísun vitaminu K2 nejsou pokryty zejména u dětí v období růstu a u žen po menopauze. Měli bychom mít vždy na paměti, že pokud má organismus zvýšené nároky na přísun vápníku, musíme přidávat také nejen vitamin D ale i vitamin K2, protože bez něj se vápník neuloží tam, kde ho potřebujeme.

Doplněk stravy Femoralex pro účinnou osteogenezi obsahuje 45 mcg přírodního vitamínu K2 jako MenaQ7, 5 mcg vitamínu D3 a 100 mg laktoferinu, tedy vyváženou kombinaci účinných látek pro vaše zdravé kosti.

Více informací o vitamínech K2, D3, laktoferinu a doplňku stravy Femoralex najdete na www.femoralex.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Získejte montované haly rychle, profesionálně a na klíč

Administrativní hala s výrobou Podolí

Více než 650 referenčních staveb vystavěla za 23 let své činnosti společnost MONT-KOVO spol. s r.o. z Břestu na...

Z e-shopu mizí tuny ořechů i ovoce. Značka GRIZLY táhne tisíce zákazníků

Olomoucká firma GRIZLY.cz vsadila před čtyřmi lety na zdravý životní styl.

Internetový nákup zákazníky v Česku baví. Je totiž pohodlný a šetří čas. Boom nakupování po síti zažívá nyní i...

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Najdete na iDNES.cz