Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex

  7:00aktualizováno  7:00
Dbejte o své kosti. Dopřejte svému tělu potřebné vitamíny ve spojení s laktoferinem a získejte pevné, vyživené a zdravé kosti.

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex | foto: INRO s.r.o.

V České republice je každoročně zaznamenáno přes 400 tisíc fraktur. Léčení zlomenin je spojeno s dlouhodobou léčbou a vysokými finančními náklady. Jak proces hojení urychlit, abychom se zase brzy mohli věnovat práci a svým koníčkům?

Osteokalcin je účinný pouze s vitamínem K2

Osteokalcin je bílkovina, která se vyskytuje v kostech a zubech a podílí se na mineralizaci a výstavbě kostí i zubů. Ke své aktivaci potřebuje vitamin K2. Bez něj nemůže správně fungovat. Aby fraktura rychle a dobře srostla, potřebujete mít v těle dostatek vápníku. Organismus ale samotný vápník nedokáže účinně vstřebat a uložit do kostí, potřebuje k tomu spolupráci vitamínů D a K2. Významnou měrou pomáhá také mléčná bílkovina laktoferin.

Užívání vysokých dávek vápníku bez vitaminu K2 může dokonce vést k tvorbě ledvinových kamenů nebo k tomu, čemu odborníci říkají kalciový paradox. Vápník se neukládá do kostí, ale do měkkých tkání nebo arterií, které jsou chráněny před kalcifikací jinou bílkovinou, rovněž závislou na přítomnosti vitaminu K2. Dle studií jsou pacienti s kalcifikovanými arteriemi vystaveni vyššímu riziku infarktu myokardu.

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex

Vitamín K je dosud nedoceněným vitaminem, o kterém se již dlouhou dobu ví, že hraje zásadní roli v procesu koagulace a homeostázy, ale v poslední době se začalo poukazovat i na jeho nově objevenou funkci, kostní kalcifikaci. Jeho pozitivní vliv na ochranu kostí jednoznačně potvrdily výsledky odborných studií. Je ale potřeba rozlišovat význam vitaminu K1 a K2 pro pochody v lidském organismu.

„Vitamin K má velký význam pro fungování kostního metabolismu. Působí jako kofaktor s některými bílkovinami kostní matrix, nejvýznamnější je osteokalcin. Vitamin K2 je třikrát účinnější než K1 při růstu procentuálního zastoupení aktivovaného osteokalcinu,“ říká Prim. MUDr. Jana Čepová, Ph.D., MBA z Ústavu lékařské chemie a klinické biochemie 2. LF UK a FN Motol. Osteokalcin zajišťuje ukládání vápníku do kostí a zubů, ale bez vitamínu K není aktivní, tedy plně funkční!

Japonce osteoporóza netrápí. Proč?

Vitamín K se dělí na K1 (fylochinon) a K2 (menachinon). Vitamín K1 je rostlinného původu a nachází se zejména v zelenině, zelených listech a rostlinných olejích. Vitamín K2 najdete ve fermentovaných potravinách, z nichž nejbohatším zdrojem u nás jsou některé tvrdé sýry, nejvíce vitaminu K2 je ale obsaženo v nattu, kvašených sójových bobech, které pravidelně konzumují Japonci. Ti trpí velmi málo osteoporózou i srdečními chorobami.

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex

Zatímco K1, který se obtížně vstřebává a nelze jej užívat s léky na ředění krve, které se při zlomeninách často podávají, vitamín K2 se s těmito léky v dávce do 50 mcg užívat může a v organismu je navíc snadno využitelný po dlouhou dobu.

MenaQ7 je přírodní vitamin K2 získaný z natta, tradiční japonské potraviny připravené ze zkvašených sojových bobů. Z podaného vitamínu v této formě se do oběhu dostane 95 - 100 %.

Laktoferin a vitamín D3 společně s vitamínem K2 napomáhají mineralizaci kostí

Pro silné a zdravé kosti je ideální užívání vitamínu K2 společně s laktoferinem a vitamínem D3. Laktoferin je protein, který se hojně vyskytuje v lidském a kravském mléce a při stabilizaci kostí v případě zlomenin přináší dle studií jako pomocná látka vynikající výsledky. Má významný přínos pro budování kostní hmoty, přidává se také například do dětských výživ pro zdravý vývoj dětí.

Vitamín D3 je nevyhnutelně nutný pro zachování dobré kvality kostí. Je jedním z hlavních významných faktorů, které regulují homeostázu vápníku, optimalizuje vstřebávání vápníku ve střevech a přispívá k mineralizaci kostí. Nedostatek vitamínu D v organismu vede ke zvýšenému riziku vzniku zlomenin a k rozvoji osteopenie či osteoporózy.

Nezbytné látky pro silné a zdravé kosti najdete v přípravku Femoralex

„Vitamin D je nezbytný pro vstřebávání vápníku z potravy a pro jeho následné vázání v kostech. Vápník tvoří 99 % naší kostry a vitamin D je jeho velkým pomocníkem. Pokud dojde k dlouhodobému nedostatku vitaminu D, sníží se hladina vápníku a fosfátů v organizmu. Následkem tohoto nedostatku potom dochází k tzv. řídnutí kostí,“ říká doktorka Čepová.

Nedávné klinické studie prokázaly, že společné podávání vitamínu D3 a K2 významně přispívá k mineralizaci kostí a tedy také zvyšuje ochranný účinek proti zlomeninám.

Doplněk stravy Femoralex s látkami pro zdravé kosti

Pro doplnění přírodního vitamínu K2, laktoferinu a vitamínu D3 byl cíleně vyvinut nový produkt Femoralex. Látky v něm obsažené účinně aktivují a podpoří tvorbu a mineralizaci kostní hmoty.

Na základě výsledků studií zkoumajících hladinu neaktivního osteokalcinu u různých skupin zdravé populace, se zdá, že zvýšené nároky na přísun vitaminu K2 nejsou pokryty zejména u dětí v období růstu a u žen po menopauze. Měli bychom mít vždy na paměti, že pokud má organismus zvýšené nároky na přísun vápníku, musíme přidávat také nejen vitamin D ale i vitamin K2, protože bez něj se vápník neuloží tam, kde ho potřebujeme.

Doplněk stravy Femoralex pro účinnou osteogenezi obsahuje 45 mcg přírodního vitamínu K2 jako MenaQ7, 5 mcg vitamínu D3 a 100 mg laktoferinu, tedy vyváženou kombinaci účinných látek pro vaše zdravé kosti.

Více informací o vitamínech K2, D3, laktoferinu a doplňku stravy Femoralex najdete na www.femoralex.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Najdete na iDNES.cz