Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nezávislé topení funguje spolehlivě, říká jednatel firmy Webasto

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Povídali jsme si s Vladimírem Hradeckým, jednatelem společnosti Webasto, která se na trhu úspěšně pohybuje již více než 100 let. Společně jsme se podívali do minulosti a nahlédli do budoucnosti této tradiční firmy. Samozřejmě jsme probrali i nabízené produkty.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nezávislé topení funguje spolehlivě, říká jednatel firmy Webasto Vladimír Hradecký | foto: Webasto Thermo & Comfort Czech Republic s.r.o.

Příští rok už bude společnost Webasto slavit 20. výročí na českém trhu. Můžete nám firmu stručně představit?
České zastoupení Webasto bylo oficiálně založeno v roce 1997. Hlavním zaměřením byl od počátku prodej nezávislých topení do dopravní techniky a střešních systémů do osobních vozidel. V posledních letech pak přibývá rovněž chladící a klimatizační technika.

Jste součástí německého koncernu Webasto Thermo & Control SE. Čím se česká pobočka zabývá?
Nabídka Českého zastoupení samozřejmě kopíruje celosvětový sortiment Webasto s přihlédnutím na specifika českého trhu. To například znamená mírný odklon od klasických střešních oken a naopak výrazný nástup všeho v oblasti chlazení a klimatizování. Topné systémy pak znamenají stálici a pilíř podnikání.

Jak fungují topné systémy?
Obecně lze topné systémy rozdělit na teplovodní a teplovzdušné. Teplovodní systémy slouží k ohřevu chladicí kapaliny v motoru a zabraňují tak nadměrnému opotřebení motoru při studených startech, omezují spotřebu paliva při běhu naprázdno a zároveň umožňují i vytopit prostor kabiny pro cestující pro jízdu. Používají se jak v osobních, tak v nákladních automobilech, autobusech a pro celou řadu strojů. Naproti tomu teplovzdušné přímo „foukají“ teplý vzduch a jsou určeny primárně pro ohřev kabiny a nákladového prostoru.

Nezávislé topení funguje spolehlivě, říká jednatel firmy Webasto

Proč testujete topení v tvrdších podmínkách, než vyžaduje jakákoliv zkušebna?
Mateřský výrobní závod v Německu disponuje rozsáhlou zkušebnou včetně klimatických komor. Zde lze kdykoliv navodit podmínky, které běžně nastávají pouze několikrát do roka. Topení je opakovaně vystavováno zátěži při arktických mrazech, zkoušejí se různé režimy provozu, testuje se několik desítek paliv z různých zemí.

Topení tak funguje spolehlivě při všech režimech. Samozřejmě pokud nastoupíte do vyhřátého vozu, je jízda nesrovnatelně bezpečnější. Pokud běží nezávislé topení a nikoliv motor na volnoběh, je to nesrovnatelně menší zátěž pro životní prostředí.

Nezávislé topení funguje spolehlivě, říká jednatel firmy Webasto
Nezávislé topení funguje spolehlivě, říká jednatel firmy Webasto
Nezávislé topení funguje spolehlivě, říká jednatel firmy Webasto
Nezávislé topení funguje spolehlivě, říká jednatel firmy Webasto

Podniky užívají pro svůj fleet management osobní vozy různých značek a výrobců. Dá se aplikovat nezávislé topení do osobních vozů univerzálně?
Můžeme říci, že pro osobní vozy se jedná o jeden typ teplovodního topení, které se odlišuje výkonem a specifika jednotlivých značek pak řeší zástavbová sada. U užitkových a nákladních vozů je odpověď složitější. Zde se nabízí teplovodní i teplovzdušný systém a podstatně širší výkonový rozsah.

Komfort nezávislého topení vozu se v mnoha každodenních situacích vyplatí každému. Oslovují vás i fleet manažeři malých či velkých firem?
Nerozlišoval bych velikost firmy, spíše bych se zaměřil na typ vozidla. Nejvýznamnější odběry má skupina vozů kategorie SUV, dále pak manažerské vozy vyšších tříd a vozidla MPV. Neznamená to ovšem, že bychom nedodávali topení do malých vozidel.

Nezávislé topení funguje spolehlivě, říká jednatel firmy Webasto

Jak je to se spotřebou paliva?
Běžné předehřátí vozidla před jízdou vyžaduje necelé 0,2 l paliva za půlhodinu provozu. Část je navíc kompenzována ohřátým motorem, který nespotřebuje více paliva při studeném startu. To jsou v celkové bilanci spotřeby paliva naprosto zanedbatelné hodnoty.

Které hlavní atributy stanovují pořizovací cenu takového topení?
Přihlíží se jednak k požadovanému výkonu topení, rovněž k typu ovladače. Umíme nabídnout od předvolbových hodin, přes dálkové ovladače, po moduly pro ovládání mobilním telefonem.

Zatímco tržby za zboží v roce založení činily 16 milionů Kč, vloni již šlo o 126 milionů Kč. Čemu přisuzujete úspěch?
Je to především systematická práce s trhem a se zákazníkem a rovněž stabilní tým obchodníků a techniků. Rovněž je důležitý postoj německého vlastníka, který dlouhodobě investuje do vývoje a do rozvoje firmy jako takové. Období hospodářské recese jsme pocítili pouze částečně a díky našemu rozsahu jsme si tímto obdobím poradili bez větších problémů.

EU chce snižovat emise CO2 způsobené dopravou a mnoho firem se tomuto trendu přizpůsobuje. Inovujete i vy své produkty, aby byly příznivější k životnímu prostředí?
Samozřejmě! I naši vývojáři přicházejí s novými řešeními, která umožňují snížit spotřebu paliva i elektrické energie. Neustále se prověřují nová technická řešení a zdokonalení.

Připravujete v rámci 20. výročí pro své klienty nějakou novinku? A co plánujete pro rozvoj firmy do budoucna?
Samozřejmě je důležité nezanedbat nic. Udržovat si stále vůdčí postavení na trhu topných systémů a zároveň pracovat na rozvoji klimatizačních a chladicích systémů. A myslím, že zákazníka umíme s každou sezónou překvapit s nějakou novinkou.

Více informací o společnosti Webasto najdete na www.webasto.cz.

Nezávislé topení funguje spolehlivě, říká jednatel firmy Webasto
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Další z rubriky

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Problém českých řidičů? Zbytkový alkohol

Alkohol tester je užitečný pomocník | foto: Alkohol-testery.cz.

Podle statistiky nehodovosti se stalo jen za první pololetí letošního roku v Česku 1 863 dopravních nehod pod vlivem...

Vývoj restauratérství a hoteliérství sahá až do dob Mezopotámie

Vývoj restauratérství a hoteliérství sahá až do dob Mezopotámie.

Člověk je nejen tvor společenský, ale také pohostinný. Původně znamenala pohostinnost bezplatné poskytnutí jídla a...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.