Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nepropásněte možnost získat dotace EU na nové technologie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Provádíte ve vaší firmě výzkum a vývoj nebo chcete na trh zavést nový inovovaný produkt? Nenechte si ujít možnost získat na svůj projekt dotace EU. Podporu z Evropské unie můžete získat z aktuálně otevřeného programu Potenciál nebo z programu Inovace, který by měl být pravděpodobně otevřen ještě v letošním roce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nepropásněte jednu z posledních možností získat dotace EU na nové technologie | foto: eNovation s.r.o.

O dotace EU v obou programech mohou žádat všichni podnikatelé splňující základní kritéria, a to bez ohledu na velikost podniku. Projekt však musí být realizován mimo hl. m. Prahu, což je ostatně podmínka týkající se všech programů, spadajících do Operačního programu Podnikání a Inovace.

Zajistěte si dotace EU na nové technologie

Program Potenciál podporuje pořízení potřebného výzkumného a vývojového zázemí podniků. Dotaci můžete získat na nákup nových strojů, technologií, zařízení, hardware či sítí, a to až 100 mil. Kč na jeden projekt. Žádosti do tohoto programu můžete podávat až do 30. září 2011 prostřednictvím elektronického systému eAccount.

Program Inovace podporuje růst inovačního potenciálu podnikatelského sektoru v ČR. Umožňuje proto získat dotace EU podnikům, které zavádějí do výroby inovované produkty (inovace produktu), popř. zvyšují efektivitu výroby (inovace procesu). V rámci předkládaných projektů lze tyto podporované aktivity kombinovat, nebo použít pouze jednu z nich. Ve většině případů však jdou obě aktivity ruku v ruce.

Dotace EU můžete podobně jak v programu Potenciál získat zejména na pořízení nových strojů, zařízení, hardware a sítě, dále nehmotný majetek ve formě práv duševního vlastnictví, software a dat a rovněž investice do nákupu, zhodnocení či výstavby nemovitostí. Výše dotace EU se u programu Inovace pohybuje od 1 do 75 mil. Kč.

Využijte příležitosti na dotace EU i vy

Příležitosti získat na svůj projekt dotaci z EU využily v rámci těchto programů již desítky společností. Stávající či nejbližší plánované výzvy jsou s největší pravděpodobností poslední, jelikož objem zbývajících financí pro plánovací období 2007 - 2013 se postupně zmenšuje. Podnikatelé by tak měli zvážit možnost využít strukturálních fondů EU ještě letos.

Žádost o dotace EU samozřejmě není zcela jednoduchou záležitostí, nicméně čas a energie, kterou do tohoto procesu investujete, se vám vrátí. Pokud se strukturálními fondy EU nemáte žádné nebo pouze malé zkušenosti, doporučujeme využít služeb odborníků, kteří díky svému know-how a zkušenostem ušetří vaši práci a zejména zvýší šanci, že bude váš projekt úspěšně schválen.

Společnost eNovation s.r.o. je přední poradenskou společností pro programy Potenciál a Inovace s celkovou úspěšností schválených projektů 95 %. Poskytujeme komplexní dotační poradenství od bezplatné prvotní konzultace a zpracování žádosti o dotaci po celkovou administraci procesu získání dotace EU a jejího udržení.

Navštivte naše webové stránky www.enovation.cz nebo volejte zdarma infolinku 800 190 163 a informujte se o aktuální výzvě a dalších možnostech, jak získat dotace EU pro vaši společnost.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Další z rubriky

eRecept a EET pro lékaře od KASA FIK zjednodušuje administrativu

eRecept a EET pro lékaře od KASA FIK zjednodušuje administrativu.

KASA FIK - lídr na trhu s pokladnami pro eTržby, přichází s novým programem pro lékaře eRecept.

Češi objevili výhody dividendových fondů

Češi objevili výhody dividendových fondů.

Česká povaha velí k opatrnosti. Proto také domácím investorům trvalo řadu let, než se začali výrazněji poohlížet po...

Čestné uznání pro stavební projekt továrny WITTE

Čestné uznání pro stavební projekt továrny WITTE.

16. ročník soutěže Stavba roku Karlovarského kraje zveřejnil své výsledky. Průmyslová hala WITTE získala čestné uznání...

Najdete na iDNES.cz