Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nepodceňujte výběr nového ekonomického informačního systému

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Žádná moderní prosperující firma se dnes neobejde bez ERP (Enterprise resource planning), podnikového informačního systému, který automatizuje procesy související s činnostmi podniku, tj. výrobu, logistiku, distribuci, správu majetku, prodej, fakturaci a účetnictví. Proto jeho výběr nelze podcenit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nepodceňujte výběr nového ekonomického informačního systému (ERP) | foto: Infinity a. s.

Existují dvě cesty, jak ho získat – buď zadat požadavek dvěma až třem zkušeným IT firmám a nechat je vytipovat klíčové procesy i proces zahrnutí do nového ERP a poté zvolit, co se nejvíce blíží požadavkům firmy, nebo svěřit výběr poradenské společnosti. Při výběru poradenské společnosti musíte dát pozor, aby tato společnost byla opravdu kompetentní a objektivní. Již od roku 1992 nabízí komplexní profesionální služby v oblasti informačních technologií společnost Infinity a. s. se sídlem v Pardubicích a pobočkami v Praze, Brně, Teplicích a Českých Budějovicích.

Myslete dopředu

Při výběru ERP je důležité mít na mysli, že má sloužit firmě v horizontu pěti až osmi let, proto je třeba se vyvarovat krátkodobých a ukvapených řešení. Nutné změny, následující po pár měsících, mohou pak podnik zbytečně uvést do velké finanční ztráty. Proto firma Infinity klade u svých zákazníků důraz na důkladnou přípravu celého procesu a po celou dobu přechodu na nový informační systém poskytuje klientům maximální podporu svých zkušených specialistů.

„Svěřit výběr ERP do rukou poradenské společnosti je vhodné v situaci, kdy není ve firmě žádný vhodný manažer s průřezovými znalostmi firmy. A tím nemusí být jen generální ředitel, ale velmi často se jím stává třeba vedoucí výroby nebo logistiky,“ vysvětluje zákonitosti výběru Petr Šenold, Account Manager pro Podnikové aplikace, Infinity a. s.

Zapojte všechny manažery

Nepodceňujte výběr nového ekonomického informačního systému (ERP)

Nepodceňujte výběr nového ekonomického informačního systému (ERP)

Do výběru nového ekonomického informačního systému (ERP) zapojte všechny důležité manažery z celého podniku. Mnohdy totiž mají na proces výběru negativní vliv šéfové firemního IT, kteří se nechtějí učit novým technologiím a trvají na platformě Linux nebo Unix, kterou dobře ovládají. „Pro velkou firmu není taková platforma ani zdaleka tak vhodná, a známé, celosvětově používané ERP systémy - např. Microsoft Dynamics - tuto technologii ani nepodporují,“ vysvětluje Šenold z Infinity a. s.

Top management by měl při výběru zohlednit i srozumitelnost reportů nového ERP (ideálně přes podnikový portál), aby s nimi dokázali pracovat i manažeři na středních a nižších pozicích. V ideálním případě by současně proběhla také integrace se stávajícím podnikovým portálem, aby na sebe jednotlivé typy výstupů navazovaly. „Díky snadnému přístupu ke správným datům mohou manažeři velice efektivně řídit společnost a zůstane jim i dostatek času k firemnímu rozvoji,“ uvádí Šenold.

Definujte klíčové procesy

Při výběru ERP je důležitá správná definice klíčových procesů a parametrů, které přinášejí zisk. Implementace ERP se tak zbytečně nezpomalí kvůli nepodstatným detailům. „Sporné jsou někdy zásahy finančních ředitelů, kteří jednostranně řeší cenu, což není komplexní, neboť neberou v potaz rozvoj firmy v příštích letech. Nejlevnější ERP systémy často mívají omezenou modularitu a jen obtížně se dodatečně rozšiřují,“ upozorňuje Šenold. Levnější varianty dále rovněž nezajišťují dlouhodobý rozvoj, a to jak z technologického, tak z procesního hlediska.

Vsaďte na silného dodavatele

Kvalitní ERP systém umožňuje pozdější rozšiřování prostřednictvím předpřipravených modulů i speciálně vyvinutých oborových řešení. Měl by za ním samozřejmě stát i silný výrobce, který dokáže ERP systém přizpůsobovat velice rychlým změnám trhu a přispívat tím ke zvýšení efektivity zákazníků.

Společnost Infinity je v tomto případě sázkou na jistotu. Díky různým IT akvizicím a zajímavým zákazníkům si společnost drží pevnou pozici komplexního dodavatele produktů a řešení společnosti Microsoft na českém trhu. Kromě systémové integrace, implementace IS, projektování a realizace sítí se zabývá i řešením datových komunikací, vývojem aplikačního softwaru či rozsáhlými instalačními projekty a outsourcingem. Další informace naleznete na www.infinity.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Abyste se mohli přihlásit ke studiu vysoké školy, nemusíte čekat na začátek akademického roku. Jako jedna z mála...

Výletní plavby lodí vyčarují spousty zážitků v každé fázi života

Výletní plavby lodí vyčarují spousty zážitků v každé fázi života

Myslíte si, že plavby lodí jsou jen pro seniory a mladí by se na nich unudili k smrti? Nebo snad máte pocit, že kromě...

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Najdete na iDNES.cz