Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nepodceňujme bolesti zad, mohou být ukazatelem jiné poruchy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bolesti zad provázejí a znepříjemňují život většiny z nás. Jedná se o dlouhodobý problém, který až varovným způsobem nabývá na významu a jemuž by se mělo věnovat daleko více pozornosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tým odborníků z oborů fyzioterapie, manuální medicíny, neurologie, akupunktury a dalších je připraven řešit Váš problém s bolestí v zádech. | foto: Monada

Vzhledem k nárůstu počtu lidí postižených bolestmi zad můžeme téměř mluvit o další civilizační chorobě. Trápí totiž více než 80% populace. Stále více alarmující je, že dávno již to není jen záležitost lidí středního věku a starších, kteří byli v minulosti prakticky jedinou skupinou s těmito potížemi.

Až 75 % dětí a mladistvých trpících bolestí zad dokazuje, že tento typ zdravotních potíží se dnes nevyhýbá ani této věkové skupině.

Bolestem zad předchází celá řada příčin a jevů. Běžná bolest zad je obvykle způsobena mechanickým poškozením, přílišnou námahou a špatným stereotypním držením těla, stejně jako nevhodnou obuví či podložkou při spánku.

V případě vážnějších potíží se může jednat o různé poruchy kostěné páteře, meziobratlových plotének či svalů obepínajících samotnou páteř, vrozené vady a deformity páteře, osteoporózu, onemocnění vnitřních orgánů. Častou příčinou bývá i psychické rozpoložení člověka, které se odráží v držení těla, kdy se mění postavení páteře a napětí svalů v jejím okolí.

problém s bolestí v zádech

Akutní bolesti trvají poměrně krátkou dobu. Mají výstražnou a signální funkci: ukazují tělu, kde mu hrozí nebo kde již začalo poškození tkáně a chrání organismus před dalším poškozením.

Chronické bolesti jsou bolestivé stavy, které trvají nebo se vracejí po tři měsíce od začátku akutní epizody bolesti. Lidé s chronickými bolestmi jsou obvykle nedostatečně ošetřováni a léčeni. Jejich chování je silně ovlivněno bolestí a často si stěžují na psychická, sociální a pracovní poškození.

Jak již bylo zmíněno bolesti zad mají pestrou paletu příčin, které se navíc často navzájem kombinují. Není proto dost dobře možné vystačit s podáním jednoho léku, píchnutím do jednoho místa nebo jiným jednoduchým a účinným zákrokem.

Je nutné si uvědomit, že bolest zad není z lékařského hlediska brána jako nemoc, ale spíše příznak nemoci či vedlejší projev jiných skrytých potíží.

Klinika komplexní rehabilitace Monada 2Je to právě holistický (celostní) přístup, který zdůrazňuje nutnost pohledu na celého člověka- více než na isolovanou funkci jeho orgánů jde o pohled na jeho tělo, duši, emoce a prostředí, v němž se člověk pohybuje. Je kladen důraz na zajištění kompletní péče o nemocného a na to, že celek má vždy přednost nad jednotlivým dílem a komplexní pohled na nemocného je třeba upřednostňovat před pohledy dílčími . Jedině v systematicky budovaném vztahu s nemocným se vytváří atmosféra důvěry a spolupráce, která pak umožní i efektivnější diagnostiku a léčbu.

Kontakt

Podrobnější informace o Klinice komplexní rehabilitace Monada naleznete na www.monada.cz nebo můžete volat na:
272 940 401 nebo
736 750 927.

Právě na těchto principech je postavena Klinika komplexní rehabilitace Monada, soukromé zdravotnické zařízení s osmnáctiletou tradicí, kde je samozřejmostí nejen holistický pohled na pacienta, ale také lidský přístup celého personálu od prvního kontaktu pacienta s pracovištěm. Tým odborníků z oborů fyzioterapie, manuální medicíny, neurologie, akupunktury a dalších je připraven řešit Váš problém s bolestí v zádech.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...

Najdete na iDNES.cz