Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nepodceňujme bolesti zad, mohou být ukazatelem jiné poruchy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bolesti zad provázejí a znepříjemňují život většiny z nás. Jedná se o dlouhodobý problém, který až varovným způsobem nabývá na významu a jemuž by se mělo věnovat daleko více pozornosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tým odborníků z oborů fyzioterapie, manuální medicíny, neurologie, akupunktury a dalších je připraven řešit Váš problém s bolestí v zádech. | foto: Monada

Vzhledem k nárůstu počtu lidí postižených bolestmi zad můžeme téměř mluvit o další civilizační chorobě. Trápí totiž více než 80% populace. Stále více alarmující je, že dávno již to není jen záležitost lidí středního věku a starších, kteří byli v minulosti prakticky jedinou skupinou s těmito potížemi.

Až 75 % dětí a mladistvých trpících bolestí zad dokazuje, že tento typ zdravotních potíží se dnes nevyhýbá ani této věkové skupině.

Bolestem zad předchází celá řada příčin a jevů. Běžná bolest zad je obvykle způsobena mechanickým poškozením, přílišnou námahou a špatným stereotypním držením těla, stejně jako nevhodnou obuví či podložkou při spánku.

V případě vážnějších potíží se může jednat o různé poruchy kostěné páteře, meziobratlových plotének či svalů obepínajících samotnou páteř, vrozené vady a deformity páteře, osteoporózu, onemocnění vnitřních orgánů. Častou příčinou bývá i psychické rozpoložení člověka, které se odráží v držení těla, kdy se mění postavení páteře a napětí svalů v jejím okolí.

problém s bolestí v zádech

Akutní bolesti trvají poměrně krátkou dobu. Mají výstražnou a signální funkci: ukazují tělu, kde mu hrozí nebo kde již začalo poškození tkáně a chrání organismus před dalším poškozením.

Chronické bolesti jsou bolestivé stavy, které trvají nebo se vracejí po tři měsíce od začátku akutní epizody bolesti. Lidé s chronickými bolestmi jsou obvykle nedostatečně ošetřováni a léčeni. Jejich chování je silně ovlivněno bolestí a často si stěžují na psychická, sociální a pracovní poškození.

Jak již bylo zmíněno bolesti zad mají pestrou paletu příčin, které se navíc často navzájem kombinují. Není proto dost dobře možné vystačit s podáním jednoho léku, píchnutím do jednoho místa nebo jiným jednoduchým a účinným zákrokem.

Je nutné si uvědomit, že bolest zad není z lékařského hlediska brána jako nemoc, ale spíše příznak nemoci či vedlejší projev jiných skrytých potíží.

Klinika komplexní rehabilitace Monada 2Je to právě holistický (celostní) přístup, který zdůrazňuje nutnost pohledu na celého člověka- více než na isolovanou funkci jeho orgánů jde o pohled na jeho tělo, duši, emoce a prostředí, v němž se člověk pohybuje. Je kladen důraz na zajištění kompletní péče o nemocného a na to, že celek má vždy přednost nad jednotlivým dílem a komplexní pohled na nemocného je třeba upřednostňovat před pohledy dílčími . Jedině v systematicky budovaném vztahu s nemocným se vytváří atmosféra důvěry a spolupráce, která pak umožní i efektivnější diagnostiku a léčbu.

Kontakt

Podrobnější informace o Klinice komplexní rehabilitace Monada naleznete na www.monada.cz nebo můžete volat na:
272 940 401 nebo
736 750 927.

Právě na těchto principech je postavena Klinika komplexní rehabilitace Monada, soukromé zdravotnické zařízení s osmnáctiletou tradicí, kde je samozřejmostí nejen holistický pohled na pacienta, ale také lidský přístup celého personálu od prvního kontaktu pacienta s pracovištěm. Tým odborníků z oborů fyzioterapie, manuální medicíny, neurologie, akupunktury a dalších je připraven řešit Váš problém s bolestí v zádech.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Věnujte úžasný dárek, na který se jen tak nezapomene! Komu uděláte radost? Adrenalinové nebo letní zážitky můžete...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Velký den v životě každé ženy

Velký den v životě každé ženy

Možná manželství už nemá tu váhu jako kdysi, svatební den však stále zůstává výjimečnou událostí, která spojí dva...

Najdete na iDNES.cz