Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Není výtah jako výtah - proč vyměnit starý za nový nebo modernizovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ve starých zástavbách a panelových domech znamená někdy nastoupit do výtahu hororovou záležitost. Výtahy nejenže zažily své, ale také už neodpovídají dnešním standardům či bezpečnosti provozu. Výtah si žádá rekonstrukci nebo výměnu, což je jedna ze specializací chrudimské firmy EL-VY.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výtahy v panelových domech a starých zástavbách je třeba vyměnit za nové, které odpovídají bezpečnostním normám. | foto: EL-VY s. r. o.

Společnost EL-VY, s. r. o. se zaměřuje na dodávky, montáž a servis všech typů výtahů a autovýtahů, zvedacích plošin a dopravníků, zajišťuje dodávky řídících systémů výtahů a poskytuje autorizovaný servis pohonů NORD a regálů SSI Schäffer. Výjimkou v nabídce nejsou ani atypické výtahy pro konkrétní objekty s nadstandardním interiérem či montáže výtahů v prosklených šachtách.

Modernizace a rekonstrukce výtahů

Není výtah jako výtah - proč vyměnit starý za nový nebo modernizovat

Nové kabiny výtahl mají atraktivní vzhled.

U starších výtahů se sluší zvážit otázku, zda bude dostačující rekonstrukce a modernizace, nebo je rozumnější výměna celého výtahu. Obě varianty jsou možné. Nahrazením jednotlivých komponent výtahu lze výrazně zlepšit jeho vlastnosti. Mezi podstatná vylepšení patří změna nosnosti, rychlosti a zdvihu výtahu, možné je i rozšíření počtu stanic výtahu např. využitím strojovny jako nové poslední stanice. Dalšími plus jsou nízká spotřeba a tichý chod.

Další možnou variantou je výměna výtahu, či jeho oprava nebo modernizace. Modernizované i nové zařízení poté odpovídá současným platným normám a předpisům. Nové bezpečnostní komponenty a elektronické systémy zajišťují vysokou bezpečnost a spolehlivost v provozu, nové kabiny mají atraktivní vzhled. Podle finančních možností lze zvolit postupnou modernizaci výtahu nebo provést celou výměnu výtahu za nový s možností ponechání některých dílů, které nepodléhají opotřebení.

Druhy a typy výtahů od EL-VY

Firma EL-VY má ve své nabídce kompletní dodávku i montáž výtahů a zdvihacích plošin  hydraulických, regulovaných lanových (trakčních i bubnových) i řetězových. Zároveň se postará o dokumentaci a schválení do provozu. Součástí dodávky může být i moderní procesové řízení v provedeních používaných pro rychlovýtahy pro všechny druhy a typy výtahů, každý výtah lze rovněž vybavit nouzovým sjezdem pro případ výpadku elektrické energie.

Výtahy v prosklených šachtách

Není výtah jako výtah - proč vyměnit starý za nový nebo modernizovat

Ukázka realizované prosklené výtahové šachty.

Firma EL-VY se rovněž zabývá projekcí, výrobou a realizací prosklených výtahových šachet ve dvorech stávajících budov. Šachty vyrábí jako ocelové konstrukce, které mohou být přistavěné k fasádě domu, balkonům, možné je i spojení s domem za pomocí můstků nebo lávek či „pavlačí“. Vždy záleží na možném využití prostoru, v úvahu přicházejí i atypické tvary a šachty na míru.

Prosklená může být samotná šachta i kabina. Z architektonického hlediska se pak ve výsledku z prosklených výtahových šachet stává zajímavá a efektní dominanta objektu. Na venkovní prosklené ocelové konstrukce zajišťuje EL-VY rovněž stavební povolení.

Dokonalý servis

Vzhledem k tomu, že většinu dílů vyrábí firma EL-VY ve svém výrobním závodě, můžete se spolehnout na krátké dodací lhůty náhradních dílů. Samozřejmostí je kompletní servis všech výrobků, o který se starají servisní pracovníci společnosti nebo vyškolený personál spolupracujících firem. Za zmínku rovněž stojí skutečnost, že rozváděče výtahů EL-VY spol. s r. o. obsahují ve standardu systém jednoduchého monitorovacího systému provozu výtahu, který informuje servisního pracovníka o vzniklých závadách na výtahu pomocí sms zpráv. Ty se odesílají okamžitě po výskytu poruchy a obdržet je může i dozorce výtahu. Servisní činnost je tak mnohem efektivnější, neboť odpadá zjišťování času závady a volání technika k opravě.

Není výtah jako výtah - proč vyměnit starý za nový nebo modernizovat

Firma EL-VY dodává i autovýtahy.

Společnost EL-VY s. r. o. vedle osobních výtahů nabízí i zakázkové šikmé výtahy, specializované technologické plošiny do větrných elektráren či malé nákladní "jídelní" výtahy nebo výtahy na míru. Poskytuje rovněž výrobu a montáž velkých výtahů či autovýtahů s unikátním řídícím systémem. Bližší informace o firmě, spektrum činností i realizované projekty naleznete na www.el-vy.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Další z rubriky

I na horách platí, že bezpečnost je na prvním místě

I na horách platí, že bezpečnost je na prvním místě.

Abychom si vedle skvělých zážitků ze zimních radovánek na sněhu neodnesli i velkou nepříjemnost v podobě zranění, je...

Jak se člověk chová v restauraci, o něm prozradí mnoho

Jak se člověk chová v restauraci, o něm prozradí mnoho.

Kultura stolování má ustálená pravidla stará stovky let. Moderní doba samozřejmě přináší novinky. Legendární arbitr...

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky.

Nechte se okouzlit nevšední výstavou Daniela Hanzlíka, jejíž základní myšlenkou je prověřování fyzikálních principů a...

Najdete na iDNES.cz