Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Není dieta jako dieta. Jak by měla správně vypadat?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zaručených diet existuje nepřeberné množství. Dieta vhodná pro jednoho nemusí být ale optimální pro druhého a nemusí vést vždy z různých důvodů k úspěchu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výrobce doplňků stravy: dietních vláknin, probiotik a prebiotik. Výrobce sportovní výživy. On-line poradna ohledně diet, léčba obezity. | foto: Dr. Staněk spol. s r.o.

Měla by obsahovat nezbytné množství látek, které naše tělo potřebuje a neměla by obsahovat nadbytečné množství energie v podobě sacharidů a tuků. Redukční dieta musí obsahovat všechny výživné látky, které naše tělo každodenně potřebuje.

Výrobky redukčních diet jsou určeny k náhradě běžných pokrmů. Snižujeme jimi energetický příjem a zároveň optimalizujeme výživové složení jídelníčku.
Komerčně vyráběná redukční dieta je určena nejen ke snižování váhy, ale usnadňuje také přechod k novému jídelníčku, který je nezbytný k tomu, abychom si váhu po zhubnutí udrželi.

Za "jo-jo" efekt nikdy nemůže redukční dieta, ale ten kdo jídelníček špatně sestavil, nebo ten, kdo jej nedodržel. Dieta Guareta® - výrobky Guareta® resp. Dietline® jsou určeny ke snižování a kontrole tělesného hmotnosti. Některé z nich jsou určeny k náhradě běžných pokrmů jiné pak k doplnění denního příjmu rozpustné vlákniny, která usnadňuje redukční režim dodržet bez dietních chyb.

Našim cílem by neměla být jen redukční dieta a dosažení cílové váhy, ale také vytvoření nového jídelníčku, který nepovede k opětovnému nárůstu váhy. Pravidelná týdenní kontrola váhy nám pomáhá jídelníček optimalizovat jeho případnou úpravou v následujícím týdnu. K úpravě jídelníčku je někdy nezbytné opět zařadit pokrmy Guareta® či Dietline® aby se váha vrátila na původní hodnotu.

Redukční dieta Guareta® slouží také k eliminaci dietních chyb po různých oslavách či hodování.

Dobrá dieta s dostatkem živin a energie!

Dr. Staněk spol. s r.o. - polévka, puding

Polévky a pudinky Guareta® jsou určeny zejména do dietních plánů ke snižování a kontrole tělesné hmotnosti, ale i k zařazení do jakéhokoliv jídelníčku jako náhrada jednoho jídla, s cílem zajistit tělu dostatek výživných látek s přiměřeným množstvím energie.

Chcete-li zhubnout, je dobré začít vhodnou snídani! Nekonzumovat nadbytečné množství sacharidů v dobré víře, že dodáme energii na celý den a zapomínat, že pak spoustu přebytečné energie nosíme na vlastním těle a ta je často zdrojem únavy a někdy i zcela zbytečných zdravotních komplikací.

Dieta a zdravé mlsání

Jogurtové krémy jsou oblíbené zejména ke snídani! Jogurtové krémy Guareta® Morning Start jsou v příchutích: stracciatella, broskev a cookies s jablečnými kousky.

Dr. Staněk spol. s r.o. - tyčinka

Tyčinky Guareta® jsou kompletní z hlediska obsahu výživných látek. Jsou vhodné k zařazení do jakéhokoliv jídelníčku jako náhrada běžné svačiny, s cílem zajistit tělu dostatek výživných látek s přiměřeným množstvím energie.

Chcete-li zhubnout nebo si svoji váhu účinně kontrolovat, pak jsou tyčinky Guareta® ideální náhradou běžné svačiny. Tyčinky Guareta® jsou v příchutích: jogurt, jablko, kapučíno, čoko, broskev a smetana.

I když vás čeká dieta, můžete si dát lahodný nápoj, který k létu neodmyslitelně patří!

Dieta, která chutná!

Chcete-li hubnout zdravě a máte v dietním jídelníčku syrovátku, je potřebné pozorně sledovat výživovou hodnotu jednotlivých výrobků, neboť přidané ingredience často zvyšují energetickou hodnotu syrovátkového nápoje.  Bez obav sáhněte po proteinovém koktejlu DietLine® Whey20, který obsahuje dostatek bílkovin a málo sacharidů.

Především v letním dietním jídelníčku se proteinové koktejly velmi osvědčují a pomáhají snížit nadbytečný příjem sacharidů v celodenním jídelníčku.
Proteinové koktejly DietLine® Whey20 jsou v příchutích: jahoda, čoko banán.

Chceme-li zhubnout, pak správným řešením je redukční dieta s dostatečným množstvím vlákniny. Proto je vhodné používat doplňky stravy s obsahem rozpustných vláknin. Měly by to být především ty vlákniny, které vytváří s vodou gel a zvětšují tím objem. Tyto gely mají různé vlastnosti (jsou například různě odolné proti chemickým vlivům a působení střevních bakterií) a proto se musí volit správné dávkování.

Dr. Staněk spol. s r.o. - Guareta tobolky


Proč a jak používáme doplňky stravy s obsahem  rozpustné vlákniny?

  1. Při pravidelném každodenním užívání pomáhají snížit pocit hladu  a navozovat pocit sytosti. Příznivě působí na trávicí procesy.
  2. Vlákninu užíváme půl hodiny před jídlem, abychom snížili pocit hladu. U běžného jídla, tam kde můžeme, zamícháme ještě vlákninu i přímo do pokrmu (pro tyto účely se výborně hodí Guareta® SlimLinea).
  3. Dostatečné dávkování je mimořádně důležité. Galaktomanan (Guareta® SlimLinea)  dávkujeme v dávce 6 - 15 g za den. Glukomannan (Guareta® SuperSlim)pak v dávce 3 g za den
  4. Pravidelná konzumace rozpustných vláknin v dostatečné dávce pomáhá snížit hladinu krevního cukru a cholesterolu.
  5. Zamícháním  vhodné vlákniny (Guareta® SlimLinea) do pokrmu můžeme výrazně snížit jeho glykemický index (GI).
  6. Některé vlákninové přípravky se hodí k rozpouštění v ústech. Pomáhají tak překonat těžkosti při redukčním režimu a odvrátit jeho porušení (Guareta® EasySlim). Tablety nekousáme a snažíme se je nechat rozplynout ústech úplně až do konce.
  7. Při přísnějších režimech se relativně často setkáváme se zácpou a to i u lidí, kteří zácpou netrpí. Protože redukční přípravky Guareta® jsou velmi dobře stravitelné a prakticky bezezbytkové, může dojít k narušení pravidelnosti při vyprazdňování. Ne vždy se tedy jedná o zácpu skutečnou a je třeba to odlišovat. Vlákninové přípravky Guareta® přispívají zajistit pravidelnost při vyprazdňování.

Nechceme-li si dělat starosti s jídelníčkem, pak správnou volbou není samotná dieta, ale dietní plány. Dietní plány Guareta® usnadňují hubnutí na jeho počátku. Postupnou náhradou jednotlivých výrobků Guareta® a Dietline® za běžné pokrmy se učíme orientovat ve výživové hodnotě jednotlivých potravinářských výrobků a běžných pokrmů.

Naučíme se také volit správnou velikost jednotlivých porcí tak, aby výživová hodnota našeho celodenního jídelníčku měla optimální složení a abychom se cítili co nejlépe.

Dieta Guareta® - dieta, která vám bude chutnat!

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Velký den v životě každé ženy

Velký den v životě každé ženy

Možná manželství už nemá tu váhu jako kdysi, svatební den však stále zůstává výjimečnou událostí, která spojí dva...

Stříbrné šperky a korálky s příběhem

Stříbrné šperky a korálky s příběhem

Objevte originální a celosvětově oblíbené stříbrné šperky značek OHM Beads, Redbalifrog, Elfbeads nebo moderní...

Najdete na iDNES.cz