Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nenechte si ujít gastrofestival „Jak šmakuje Moravskoslezsko?“

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V dubnu letošního roku byl oficiálně vyhlášen I. ročník akce "Jak šmakuje Moravskoslezsko". Gastrofestival se koná pod záštitou Ing. Jiřího Vzientka, náměstka hejtmana kraje.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Gastrofestival „Jak šmakuje Moravskoslezsko?“ | foto: Moravskoslezský kraj

Gastrofestival nabídne i kulinářskou soutěž s příhodným názvem "Jak šmakuje Moravskoslezsko", která má za úkol oživit původní regionální speciality, dopomoci k budování pozitivního image MSK a rozšířit svou nabídku v oblasti cestovního ruchu o regionální gastronomické zážitky.

Gastrofestival je akcí pro všechny

Na gastrofestival jsou zváni všichni a stejně tak se mohou všichni zapojit do soutěže se svým receptem, který má doma třeba po babičce a který se vaří  například z typických surovin pro Moravskoslezský kraj.

A co vy, už jste se zapojili do "gastrošílenství", které předchází  gastrofestival "Jak šmakuje Moravskoslezsko"?

Ne? Nevadí, stále ještě máte možnost zasílat své recepty, které jsou typické pro oblast Moravskoslezského kraje prostřednictvím elektronického formuláře, který naleznete na www.msregion.cz, nebo poštou na adresu: Moravskoslezský kraj, Krajský úřad, Ing. Ema Havelková, odbor regionálního rozvoje a cestovního ruchu, 28. října 117, 702 18 Ostrava. Pamatujte však, že konečný termín pro zasílání receptů je 31.5.2011.

Moravskoslezský kraj 1


Ze zaslaných receptů budou vybrány odbornou porotou, v čele s gastroexpertem Mirkem Horákem, který gastrofestival samozřejmě také navštíví, ty nejtypičtější recepty pro Moravskoslezský region. Od 1. 6. 2011 do 31. 8. 2011 pak budete moci hlasovat prostřednictvím internetového hlasování na www.msregion.cz i Vy a zvolit tak nejlepší recept.

Abyste však věděli jaké pochoutce zaslat svůj hlas,  můžete si je sami předem vyzkoušet uvařit podle zaslaných receptů. Všechny soutěžní recepty jsou totiž průběžně zveřejňovány na www.msregion.cz .

A jaké ceny vlastně gastrofestival "Jak šmakuje Moravskoslezsko" přinese? Dva víkendové pobyty ve wellness hotelu s polopenzí pro celou rodinu, dva víkendové pobyty spojené s návštěvou pivních lázní, parní hrnce a další hodnotné ceny.

Gastrofestival se skupinou Kryštof

Moravskoslezský kraj 2

Vyhlášení vítězů proběhne na 1. ročníku gastrofestivalu "Jak šmakuje Moravskoslezsko", který se bude konat na kouzelném místě, hradu Hukvaldy, první říjnovou neděli, tj. 2. 10. 2011 od 9:00. Lidé, kteří gastrofestival navštíví,  budou moci ochutnat nejlepší jídla z kulinářské soutěže, regionální potraviny, užít si gastro show připravovanou s předními českými a zahraničními gastro experty či shlédnout barmanské umění.

Pro děti bude připraven doprovodný program plný her a malých soutěží. Vše bude završeno vyhlášením vítězů, předáním cen a koncertem známé skupiny Kryštof, který bude na dlouhou dobu jejím posledním.

Po ukončení celé soutěže a poté, co skončí i gastrofestival "Jak šmakuje Moravskoslezsko" budou nejlepší recepty nabízeny v restauračních zařízeních Moravskoslezského kraje pod jednotným označením a budou tak upozorňovat na moravskoslezské speciality. Seznam restaurací bude po jeho vytvoření zveřejněn a propagován na www.msregion.cz .

Bližší informace k právě probíhající kulinářské soutěži či k připravovanému gastrofestivalu jsou k dispozici na www.msregion.cz. Kontaktní osoba pro gastrofestival i doprovodnou kulinářskou soutěž je Ing. Ema Havelková, email: recepty@kr-moravskoslezsky.cz.

Hlavními partnery celé akce jsou: Rádio Impuls, Deník, Právo, Fond Janáčkovy Hukvaldy, Pražská informační služba a AČCKA.

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Bazalkové semínko nepatří do truhlíku, ale do jarního drinku

Malé přírodní kuličky ozvláštní váš nápoj, dodají mu novou chuť i konzistenci.

Každý večer stále to stejné, nezapomenout si namočit na zítřejší snídani semínka. Tak tomu je konec. Vyzkoušejte...

Nenechte si ujít pobyty v Chorvatsku se zábavným programem

Nenechte si ujít pobyty v Chorvatsku se zábavným programem.

Užijte si s celou svou rodinou senzační prázdniny nebo se vypravte na výhodné zájezdy pro seniory. Jadran nabízí vyžití...

Po padesátce to nekončí

Po padesátce to nekončí

Zejména muži okolo padesátky by se měli mít na pozoru. K nejčastějším komplikacím urogenitálního aparátu v tomto věku...

Najdete na iDNES.cz