Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nenechte si ujít gastrofestival „Jak šmakuje Moravskoslezsko?“

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V dubnu letošního roku byl oficiálně vyhlášen I. ročník akce "Jak šmakuje Moravskoslezsko". Gastrofestival se koná pod záštitou Ing. Jiřího Vzientka, náměstka hejtmana kraje.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Gastrofestival „Jak šmakuje Moravskoslezsko?“ | foto: Moravskoslezský kraj

Gastrofestival nabídne i kulinářskou soutěž s příhodným názvem "Jak šmakuje Moravskoslezsko", která má za úkol oživit původní regionální speciality, dopomoci k budování pozitivního image MSK a rozšířit svou nabídku v oblasti cestovního ruchu o regionální gastronomické zážitky.

Gastrofestival je akcí pro všechny

Na gastrofestival jsou zváni všichni a stejně tak se mohou všichni zapojit do soutěže se svým receptem, který má doma třeba po babičce a který se vaří  například z typických surovin pro Moravskoslezský kraj.

A co vy, už jste se zapojili do "gastrošílenství", které předchází  gastrofestival "Jak šmakuje Moravskoslezsko"?

Ne? Nevadí, stále ještě máte možnost zasílat své recepty, které jsou typické pro oblast Moravskoslezského kraje prostřednictvím elektronického formuláře, který naleznete na www.msregion.cz, nebo poštou na adresu: Moravskoslezský kraj, Krajský úřad, Ing. Ema Havelková, odbor regionálního rozvoje a cestovního ruchu, 28. října 117, 702 18 Ostrava. Pamatujte však, že konečný termín pro zasílání receptů je 31.5.2011.

Moravskoslezský kraj 1


Ze zaslaných receptů budou vybrány odbornou porotou, v čele s gastroexpertem Mirkem Horákem, který gastrofestival samozřejmě také navštíví, ty nejtypičtější recepty pro Moravskoslezský region. Od 1. 6. 2011 do 31. 8. 2011 pak budete moci hlasovat prostřednictvím internetového hlasování na www.msregion.cz i Vy a zvolit tak nejlepší recept.

Abyste však věděli jaké pochoutce zaslat svůj hlas,  můžete si je sami předem vyzkoušet uvařit podle zaslaných receptů. Všechny soutěžní recepty jsou totiž průběžně zveřejňovány na www.msregion.cz .

A jaké ceny vlastně gastrofestival "Jak šmakuje Moravskoslezsko" přinese? Dva víkendové pobyty ve wellness hotelu s polopenzí pro celou rodinu, dva víkendové pobyty spojené s návštěvou pivních lázní, parní hrnce a další hodnotné ceny.

Gastrofestival se skupinou Kryštof

Moravskoslezský kraj 2

Vyhlášení vítězů proběhne na 1. ročníku gastrofestivalu "Jak šmakuje Moravskoslezsko", který se bude konat na kouzelném místě, hradu Hukvaldy, první říjnovou neděli, tj. 2. 10. 2011 od 9:00. Lidé, kteří gastrofestival navštíví,  budou moci ochutnat nejlepší jídla z kulinářské soutěže, regionální potraviny, užít si gastro show připravovanou s předními českými a zahraničními gastro experty či shlédnout barmanské umění.

Pro děti bude připraven doprovodný program plný her a malých soutěží. Vše bude završeno vyhlášením vítězů, předáním cen a koncertem známé skupiny Kryštof, který bude na dlouhou dobu jejím posledním.

Po ukončení celé soutěže a poté, co skončí i gastrofestival "Jak šmakuje Moravskoslezsko" budou nejlepší recepty nabízeny v restauračních zařízeních Moravskoslezského kraje pod jednotným označením a budou tak upozorňovat na moravskoslezské speciality. Seznam restaurací bude po jeho vytvoření zveřejněn a propagován na www.msregion.cz .

Bližší informace k právě probíhající kulinářské soutěži či k připravovanému gastrofestivalu jsou k dispozici na www.msregion.cz. Kontaktní osoba pro gastrofestival i doprovodnou kulinářskou soutěž je Ing. Ema Havelková, email: recepty@kr-moravskoslezsky.cz.

Hlavními partnery celé akce jsou: Rádio Impuls, Deník, Právo, Fond Janáčkovy Hukvaldy, Pražská informační služba a AČCKA.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Bazalkové semínko nepatří do truhlíku, ale do jarního drinku

Malé přírodní kuličky ozvláštní váš nápoj, dodají mu novou chuť i konzistenci.

Každý večer stále to stejné, nezapomenout si namočit na zítřejší snídani semínka. Tak tomu je konec. Vyzkoušejte...

Nejkrásnější česká návrhářka obléká celebrity

Nejkrásnější česká návrhářka obléká celebrity.

Ivana Mentlová obléká největší české módní ikony, má svoji vlastní designerskou značku a již šestou kolekci navrhuje...

Geislerová, Schneiderová i Krainová: české celebrity milují PIETRO FILIPI

Geislerová, Schneiderová i Krainová: české celebrity milují PIETRO FILIPI

Česká značka Pietro Filipi působí ve světě módy přes 20 let. Během své existence spolupracuje s profesionály nejen z...

Najdete na iDNES.cz