Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nenechte si ujít Aukční den Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V neděli 29. května 2016 se ve Velkém sále na Žofíně od 13. hodin uskuteční již tradiční jarní Aukční den Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

František Kupka | foto: Galerie Kodl, s.r.o.

Sběratelům umění Aukční den Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín nabídne přes 450 uměleckých děl s celkovou vyvolávací hodnotou rezonující takřka s hranicí 100 milionů Kč. Finanční výtěžek z prvních 10 položek bude, stejně jako na minulé aukci, předán v celkové výši jako donátorský dar na účet Centra Paraple.

Zrzavý

Jan Zrzavý

Česká moderna i poválečné umění

Nenechte si ujít Aukční den Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín

Emil Filla, Čtenářka Lidových novin

Česká moderna je opět špičkově zastoupena plátny Emila Filly, tentokrát dvěma zátišími ze sběratelsky zcela ojedinělého období první poloviny dvacátých let, kdy v malířově díle vedle kubistického tvarosloví zesilují i realistické tendence, a z počátku let třicátých, jež charakterizuje příklon k ženské figuře. Dílo Jana Zrzavého bude představeno prací galerijní hodnoty Červená a modrá bárka z roku 1948 a dalšími dvěma malbami, Pumpa a Jedouchov, v autorově osobitém poetickém výrazu z období počátku 40. let, vztahujícími se až sentimentálně k motivům českého venkova. Nechybí ani práce na aukcích Galerie Kodl tradičně zastoupeného Václava Špály, z nichž je nutné upozornit na význačné plátno Na Otavě z autorova modrého období. Vůbec poprvé se na českém trhu s uměním objevují také zcela raritní díla Melancholie a Metafyzický interiér v podání Endre Nemese, rozvíjející principy metafyzické malby přelomu 30. a 40. let.

Špála

Václav Špála

Poválečnému umění vévodí Mikuláš Medek se sběratelsky velmi vzácným surrealistickým obrazem Bez názvu II. z roku 1949 a progresivním zástupcem českého informelu Hladová věž. Zájem jistě vzbudí i konvolut kvalitních děl Kamila Lhotáka, velkolepá plastika Karla Nepraše, plátno Ze života nejdražšího současného žijícího autora Theodora Pištěka a monumentální dílo Václava Boštíka.

Nenechte si ujít Aukční den Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín

Oscar Dominguez, Hlava dívky

Díky pracím Františka Kupky si opět připomeneme krásnou etapu naší galerie, kdy jsme dražili jeho díla z Waldesovy sbírky. Chybět nebudou ozvěny art nouveau v dekorativním návrhu na obálku časopisu Cocorico, realistické tendence v dívčím aktu, pohybující se až na hranici s orfismem, ani abstraktní kompozice, přímo příznačná pro Kupkův moderní výraz. Krajinářství v té nejčistší podobě představíme na několika plátnech Václava Radimského z jeho vynikajícího francouzského období a ve výborně zastoupené Mařákově škole, počínaje dílem Otakara Lebedy a Antonína Slavíčka až po vysoce reprezentativní velkoformátová plátna Aloise Kalvody, Josefa Ullmanna či Josefa Bárty. Díla dalšího oblíbeného Mařákovce Františka Kavána budou oproti jiným letům nabídnuta v menším počtu, jelikož budou hojně zastoupena na prodejní výstavě u příležitosti 150. výročí umělcova narození, která proběhne v našich prostorách od 22. června do 10. září 2016.

Radimský

Václav Radimský

Aukční den Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín nabídne i díla z 19. století

Na své si přijdou i sběratelé 19. století, a to především díky kvalitním zástupcům Haushoferovy školy (Michael Haubtmann, Adolf Chwala, Hugo Ullik), vybraným dílům svébytného krajináře Antonína Chittussiho, ale i krásnému oleji malíře moravského Slovácka Joži Uprky v barvitých a světelných hrách plenérového realismu. O vysoce niterný prožitek se postará velkolepé plátno česko-německého umělce Gabriela Maxe s jímavým náboženským námětem Nolimetangere.

I vzhledem k aktivní činnosti Kodl Contemporary jsme se rozhodli do aukce zařadit více vybraných současných výtvarníků. Jejich díla budou již potřetí dražena ve prospěch Centra Paraple. Zastoupené budou práce umělců: Pasta Oner, Jan Pištěk, Petr Pavlík, František Hodonský, Jaroslav Róna, Martin Mainer, Ivana Lomová, František Drtikol, Ivan Bukovský a Josef Achrer.

Více informací najdete na www.galeriekodl.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy
Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy

Manažerské pozice jsou lákavé, zajímavé se zdají zejména platové podmínky a možnost být si svým vlastním pánem. Tedy aspoň takhle to navenek vypadá. Skutečnost...  celý článek

Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov.
Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) nabízí studentům hodiny florbalu. Trénovat budou s reprezentanty klubu Florbal Chodov.   celý článek

Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost.
Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost

S desítkami poboček po celém světě, půlmiliardovým obratem a letitou tradicí se jazyková agentura Skřivánek řadí mezi přední agentury nejen u nás, ale i ve...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.