Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nenakupujte školní potřeby bezhlavě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Povedete v září poprvé do školy svého prvňáčka a nevíte, jaké školní potřeby musí mít a na co si dát při výběru pozor?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Klára Dolejšová - Prvňáčci v Základní škole Za Nádražím v Českých Budějovicích se učí psát novým písmem Comenia Script. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Ve školách v těchto dnech probíhají seznamovací schůzky rodičů prvňáčků s jejich budoucí třídní paní učitelkou. Na této schůzce se dozvíte, jaké školní potřeby zajišťuje škola a které jsou na vás. Pokud nechcete nakupovat zbytečnosti, řiďte se tímto seznamem. Před množstvím potřeb, které dítě nebude nakonec v první třídě ani potřebovat, dejte přednost raději kvalitní výbavě.

Na co si dát při výběru pozor?

Při výběru aktovky nebo batohu věnujte pozornost v prvním kroku váze. „Podle normy nesmí být těžší než 1200 g, ale v tomto případě rozhodně platí, čím méně, tím lépe,“ tlumočí názory ortopedů Jana Martínková ze společnosti Activa, která je provozovatelem eshopu Activáček.cz s nabídkou kvalitních školních a výtvarných potřeb. 

„Do aktovky přijde ještě penál, sešity, učebnice, bačkory a svačina s pitím. S celým obsahem by školák neměl nosit na zádech více, než je 10 - 15 % jeho tělesné hmotnosti,“ dodává Jana Martínková.

Nenakupujte školní potřeby bezhlavě

Nenakupujte školní potřeby bezhlavě

Dále je důležité, aby aktovka napomáhala ke správnému držení těla. Měla by tak mít široké popruhy, nejlépe vypodložené bandáží, aby netlačily. Podmínkou by měla být i pevná konstrukce, kterou jednoduše otestujete přímo v obchodě. Postavte aktovku na rovnou podložku a pokud zůstane sama stát, je to v pořádku. Aktovka musí mít také správný tvar. Měla by jít do výšky, ne do šířky, nebo mít čtvercový tvar.

Více než vhodné je také vnitřní členění nabízející dostatek praktických kapes a přihrádek. Dbejte také na bezpečnost a opatření aktovky reflexními prvky. Povrch aktovky by měl být také nepromokavý.

Školní potřeby do aktovky

Nejlepší volbou je nakoupit prázdný penál a vybavit jej dle doporučení paní učitelky. Rozhodně budete potřebovat velkou zásobu tužek číslo 2, gumu, ořezávátko, pravítko, nůžky s kulatou špičkou, o které se děti nezraní, a pastelky.

Pastelky děti v první třídě používají skutečně často, proto svým prvňáčkům pořiďte kvalitní ergonomické trojhranné, které se lépe drží a méně lámou. Před výběrem pastelek se můžete inspirovat v testu. Jak které dopadly?

Na pero přecházejí prvňáčkové přibližně kolem prosince. S výběrem pera si tedy nechte poradit paní učitelkou, která má o jeho výběru zpravidla jasnou představu.

Sešity většinou zajišťuje škola. Pokud ne, vyžádejte si přesný číselný seznam, jaké máte pořídit. Pro prvňáčky jsou vhodné 10listové sešity z bezdřevého papíru, s velkou roztečí linek. Nejčastěji se používají 511 nebo 512 s pomocnými linkami a notýsek A6.

Výbava na tělocvik i výtvarnou výchovu

Dále děti budou potřebovat pohodlný a prodyšný úbor na cvičení s lehkou obuví, která by ideálně měla mít bílou podrážku. Na výtvarnou výchovu je základem kufřík, ve kterém by neměly chybět vodovky, štětce, hadřík, plastový kelímek, modelína, igelit na lavici, lepidlo a voskovky.

Rady pro rodiče starších školáků

Starší děti na prvním stupni obvykle přinesou od paní učitelky na konci školního roku seznam toho, co budou v dalším roce potřebovat. Na druhém stupni je to již složitější. Požadavky od jednotlivých učitelů žáci často získávají postupně až v průběhu prvního týdne školy.

Nenakupujte školní potřeby bezhlavě

Pořiďte svému školákovi všechny potřeby pohodlně na jednom místě

Všechny školní potřeby můžete pohodlně nakoupit najednou a za příznivou cenu prostřednictvím eshopu Activáček.cz, kde najdete kvalitní produkty domácích i světových značek Maped, Stabilo, Faber-Castell, Koh-i-noor, Centropen aj.

Obchod Activáček.cz se pyšní prestižním certifikátem Zlaté Ověřeno zákazníky, které obdržel od srovnávače cen Heureka. O svou zkušenost s Activáček.cz se zde podělila téměř tisícovka zákazníků, kteří oceňují především šíři nabízeného sortimentu, příznivé ceny a rychlost dodávky.

Více informací o internetovém obchodě Activáček.cz a jeho kompletní sortiment najdete na www.activacek.cz.

 

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Najdete na iDNES.cz