Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nemovitostní fondy přinášejí investorům stabilní výnos

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nemovitosti po staletí představují jednu z nejstabilnějších forem ukládání volných finančních prostředků a jsou dlouhodobě nedílnou součástí investorského portfolia.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nemovitostní fondy přinášejí investorům stabilní výnos | foto: REICO ČS

Kdo by ale chtěl riskovat, že mu celý byt zničí nájemník, který navíc neplatí? A který investor má k dispozici takové finanční prostředky, aby si mohl celou nemovitost dovolit? Navíc se musí o danou budovu neustále starat. Investování bez starostí nabízí podílové nemovitostní fondy.

Získáte tak výhody plynoucí z investice do nemovitostí, ale nemusíte je sami vlastnit a spravovat. Navíc svůj podílový list velmi snadno a rychle prodáte, narozdíl od přímého vlastnictví nemovitosti. Získáte relativně stabilní výnos plynoucí z pronájmů budov i případného růstu cen nemovitostí. Vaše investice by měla mít investiční horizont minimálně 5 let. Jaké jsou na českém trhu nemovitostní fondy a čím se od sebe liší?

Nemovitostní fondy přinášejí investorům stabilní výnos

Nemovitostní fondy přinášejí investorům stabilní výnos

ČS nemovitostní fond

V současné době existují na tuzemském trhu celkem čtyři podílové nemovitostní fondy. Nejstarším a největším z nich je ČS nemovitostní fond od České spořitelny. Tento fond, spravovaný investiční společností REICO, má ve svém portfoliu celkem 8 komerčních nemovitostí v hodnotě přes 5 miliard korun. U všech má 100% majetkovou účast. ČS nemovitostní fond investuje do prémiových komerční nemovitosti v České republice a na Slovensku. V jeho portfoliu je například budova Melantrich na pražském Václavském náměstí.

Tento nemovitostní fond má za cíl konzervativní zhodnocení vložených prostředků investorů, hlavním těžištěm ovlivňující výnos podílového fondu jsou příjmy z pronájmu nemovitostí a pohyby v tržních hodnotách nemovitostí. Generované zisky jsou reinvestovány tak, aby nebyl snižován jejich výnosový potenciál, ani míra bezpečnosti fondu.

Do ČS nemovitostního fondu můžete investovat již od 300 Kč, prodejní poplatek činí max. 1,5 %, výstupní poplatek se žádný neúčtuje. Obhospodařovatelský poplatek čítá 1,75 %. Fond si drží více než 6letou pozitivní výkonnost, nárůst hodnoty podílového listu za minulý rok byl 3,6 %.

Nemovitostní fondy přinášejí investorům stabilní výnos
Nemovitostní fondy přinášejí investorům stabilní výnos

Melantrich

Conseq realitní

Conseq realitní otevřený podílový fond si stanovil za cíl dosahovat v dlouhodobém horizontu stabilního zhodnocení finančních prostředků svých investorů. Investuje do menších nemovitostí v řádech desítek milionů korun v ČR.

Aktuální čisté obchodní jmění na podílový list ke dni 29. 5. 2015 činilo 1,1763 Kč a objem aktiv fondu byl 391 198 815 Kč. Minimální vstupní investice začíná od 100 000 Kč, následná 10 000 Kč. Roční manažerský poplatek činí 1,5 % z objemu investice. Za rok 2014 přinesl fond zhodnocení 2,7 %, v roce 2013 bylo však jeho zhodnocení záporné (-2,0 %).

ZFP realitní fond

Nejnovějším podílovým nemovitostním fondem na českém trhu je ZFP realitní fond. Fond investuje do velkých komerčních nemovitostí, k červnu 2015 měl ve svém portfoliu dva kvalitní objekty - kancelářskou budovu Florenc Office Center v Praze a logistické centrum Penny Market Distribution Center v Radonicích u Prahy. Fond je do 17. června 2016 uzavřen, případné odkupy podílníků tedy vypořádává až po tomto datu.

Fondový kapitál byl k datu 30. 6. 2015 rovných 2 148 625 502,60 Kč, hodnota jednoho podílového listu je 1,0638 Kč. Minimální vstupní investice činí 3 000 Kč, minimální následná investice 500 Kč. Vstupní poplatek jsou 3 %, výstupní se neplatí. Správcovský poplatek je 1,75 %. Podílový fond existuje od roku 2013, v minulém roce dosáhl výnosu 2,1 %.

Realita, nemovitostní otevřený podílový fond

Nemovitostní otevřený podílový fond Realita vlastní komerční nemovitosti nacházející se na území České republiky. Zaměřuje se zejména na nemovitosti nižšího investičního stupně v menších regionech s potenciálem vyššího výnosu. 

Narozdíl od ČS nemovitostního fondu a Conseq realitního byl však tento fond uveden na trh až po krizovém období 2008/2009 a neprošel si tak zatím žádnou zatěžkávací zkouškou spojenou s poklesem tržních hodnot nemovitostí. Správcem fondu Realita je WMS Investiční společnost, a.s.

Z pohledu vlastního kapitálu se jedná o nejmenší podílový nemovitostní fond na českém trhu, ke dni 31. 3. 2015 činil jeho fondový kapitál 183 316 236 Kč, hodnota jednoho podílového listu byla 1,3574 Kč a hodnota aktiv fondu dosáhla 299 082 484 Kč. Minimální investice činí 500 Kč, vstupní poplatek je 1,5 %, výstupní až 3 %, poplatek za správu 2,5 % z výše vlastního kapitálu. V roce 2014 přinesl fond Realita podílníkům výnos 4,3 %.

Nemovitostní fondy přinášejí investorům stabilní výnos

Nemovitostní fondy přinášejí investorům stabilní výnos

Více informací o možnostech investování do realit najdete na www.reico.cz.

 

Autor:

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Studium MBA: sedm důvodů k úspěchu

Studium MBA: Sedm důvodů k úspěchu

Chcete se orientovat v moderních trendech managementu a být na pracovním trhu konkurenceschopnější? Přemýšlejte o...

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Historie společnosti Gebrüder Weiss sahá více než 500 let zpět. Proto i síť přepravních linek je budována již po...

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Najdete na iDNES.cz