Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Německo-český slovník frazeologismů a ustálených spojení získal ocenění

Komerční sdělení   14:00aktualizováno  14:00
Dva ojedinělé slovníky z produkce Nakladatelství C. H. Beck, Německo-český slovník frazeologismů a ustálených spojení a Právnický slovník, zaujaly svým rozsahem a zaměřením porotce soutěže Slovník roku 2010, kterou pořádá Jednota tlumočníků a překladatelů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Německo-český slovník frazeologismů a ustálených spojení | foto: Nakladatelství C. H. Beck

Hlavní cenu v této soutěži, do které bylo přihlášeno 87 titulů z České republiky i ze zahraničí, získal Německo-český slovník frazeologismů a ustálených spojení. Právnický slovník získal první cenu poroty za výkladový slovník. Německo-český slovník frazeologismů a ustálených spojení navíc obdržel první cenu za frazeologický slovník.

Německo-český slovník frazeologismů a ustálených spojení

Německo-český slovník frazeologismů a ustálených spojení nemá svým rozsahem a pojetím na českém trhu obdoby. Jedná se o zevrubné dílo, které vyplňuje citelnou mezeru v lexikografické literatuře. Slovník je určen především překladatelům, tlumočníkům, učitelům a studentům ke zdokonalení komunikace mezi německými a českými rodilými mluvčími, a tím i k prohloubení všeobecného porozumění.

Rozhovor s vedoucí autorského kolektivu Německo-českého slovníku frazeologismů a ustálených spojení

Na zdánlivě triviální otázku, co je frazeologismus, odpověděla Markéta Blažejová v rozhovoru takto:

"Otázka není triviální – lingvisté mnohdy nemají úplně shodný názor na to, co je frazeologismus. Většina se však shodne na tom, že frazeologismem lze chápat spojení nejméně dvou slov, kterému nelze porozumět na základě sumarizace významů jednotlivých slov, tedy na základě pouze doslovného významu jednotlivých komponent. Ve frazeologismu vzniká totiž nový, přenesený význam celého spojení těchto komponent. Např. "podívat se někomu na zoubek" nebude jistě znamenat, že si budu zevrubně prohlížet jistou malou část chrupu toho druhého, ale budu chtít zjistit o něm pravdu, možná dosud skrývanou. Frazeologismus je tedy určitou metaforou, obrazným vyjádřením, která dává výpovědi šmrnc a výstižnost. Dokládá bohatství jazyka a skýtá rovněž neomezené pole k jazykovým hříčkám a vtipům."

Celý rozhovor s Markétou Blažejovou, vedoucí autorského kolektivu Německo-českého slovníku frazeologismů a ustálených spojení, si můžete přečíst na serveru iPrávník.

Právnický slovník

Právnický slovník

Další oceněný slovník Nakladatelství C. H. Beck, Právnický slovník, je nejrozsáhlejší a nejaktuálnější právnický slovník v ČR a je bezesporu jedinečnou uživatelskou pomůckou v mnoha oborech lidské činnosti. Právnický slovník by neměl chybět v knihovnách nejen odborné veřejnosti, ale i všech těch, kteří se chtějí spolehlivě a přehledně orientovat v oblasti práva.

Německo-český slovník frazeologismů a Právnický slovník do vaší knihovny

Ačkoliv oba slovníky pocházejí z produkce odborného nakladatelství, lze je v tomto případě doporučit i široké veřejnosti, protože Německo-český slovník frazeologismů a ustálených spojení i Právnický slovník jsou naprosto jedinečné tituly ve své oblasti.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.