Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Německá kvalita na českém trhu? AXA CNC stroje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma AXA CNC stroje, s.r.o. Hořovice působí na poli obráběcích strojů v České republice od roku 2001. Vznikla jako dceřiná společnost německé firmy AXA Entwicklungs- und Maschinenbau GmbH Schöppingen. Své počátky datuje již do roku 1993, kdy začala svoji činnost ve strojírenství pod názvem WAREP s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Německá kvalita na českém trhu | foto: AXA CNC stroje, s.r.o. Hořovice

Společnost AXA Schöppingen byla založena v roce 1965 v Schöppingenu a postupem doby došlo k rozšíření firmy. Roku 1985 založila svůj pobočný závod v Leipheimu nedaleko Ulmu a krátce po pádu železné opony v roce 1990 i v Chemnitzu.

Jak již bylo zmíněno v roce 2001 vznikla i dceřiná společnost AXA CNC stroje, s.r.o. Hořovice. Snaha snížit náklady vedla i ke koupi společností na výrobu dosud nakupovaných komponent strojů jako vynašečů třísek či filtračních zařízení.    

V současné době je ve firmě AXA zaměstnáno 450 zaměstnanců, kteří se zabývají vývojem, konstrukcí a stavbou obráběcích strojů a to jak standardních tak i speciálních či jednoúčelových. K dnešnímu dni bylo vyrobeno více jak 4000 obráběcích strojů.

Široký sortiment obráběcích strojů začíná u nejmenšího tříosého modelu VCC s rozjezdy X/Y/Z 720/500/500 a přes další typové varianty se dostává až k víceosým portálovým obráběcím strojům s rozjezdy do 30.000/5.000/1.200mm. Všechny vyráběné stroje lze nabídnout jak ve 3-osé variantě tak až v 5-ti osé.

S ohledem na zvyšující se požadavky zákazníků na multifunkčnost strojů nabízí AXA např. provedení s otočnými vertikálními, horizontálními či 2-osými stoly a v neposlední řadě i se stoly karuselovacími. Informace naleznete na webových stránkách www.axacnc.cz či www.axa-maschinenbau.de.

AXA CNC stroje - provoz

Koncem 90.tých let si AXA Schöppingen uvědomila potenciál českého trhu, což vedlo k založení dceřiné společnosti v České republice, AXA CNC stroje.

AXA CNC stroje poskytuje ucelenou škálu služeb. Díky široké obchodní síti je možné získávat nové zákazníky a u stávajících poskytovat rozsáhlou podporu. Vzhledem k silnému technologickému zázemí lze nabídky zpracovávat nejen na stroje, ale i na kompletní technologie s konstrukcí přípravků, s možností dodání nářadí a kompletního zavedení do výroby.

Další silnou stránkou je servisní středisko, které disponuje zkušenými servisními techniky, kteří mají 24 hodin denně k dispozici sklad s náhradními díly a poskytují své služby na lince hot line. Poloha firmy AXA CNC stroje umožňuje případné servisní zásahy do několika málo hodin v rámci celé České republiky.   

AXA Schöppingen byla motivována tradicí českého strojírenství k přesunu části výroby strojů do Hořovic. V současnosti se v Hořovicích vyrábějí obráběcí centra s rozjezdem do 4000mm v ose X nejen pro český a slovenský trh, ale i pro trh německý. Díky této kombinaci může AXA CNC stroje poskytnout obráběcí centra v německé kvalitě za české ceny.

výrobní haly AXA CNC stroje

V nově postavených výrobních halách je k dnešnímu dni instalováno 9 obráběcích center. Tyto stroje nejsou využívány primárně k předváděcím účelům, ale jsou plně využity ve třísměnném provozu a to nejen k výrobě komponent pro vlastní stroje, ale i k výrobě dalších dílců, a to zejména pro letecký či automobilový průmysl, které jsou pravidelně auditovány zákazníkem.

logo AXA CNC stroje

Přesnost výrobků je prověřována a monitorována pomocí 3D měřícího zařízení. Díky tomu lze v Hořovicích nejlépe demonstrovat a prověřit výkonnost, kvalitu a spolehlivost strojů AXA. 

O silné pozici strojů AXA vypovídala i silná návštěvnost a zájem zákazníků na mezinárodním strojírenském veletrhu EMO Hannover 2011, který skončil před několika málo dny a považujeme jej za velmi úspěšný.

AXA CNC stroje, s.r.o. na MSV Brno

AXA CNC stroje, s.r.o. se bude prezentovat na nejvýznamnějším českém strojírenském veletrhu MSV Brno, který se koná 3.-7.10.2011.

Prezentaci firmy AXA CNC stroje, s.r.o. naleznete v pavilonu P na stánku č.096,  kde bude vystavováno obráběcí centrum hořovické výroby model DBZ se dvěma pracovními prostory.   

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Jak měřit moment produkty značky Tohnichi

Jak měřit moment  produkty značky Tohnichi

Společnost NATIS s.r.o. dodává momentové klíče, šroubováky a pneumatické utahováky předního světového výrobce...

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Není každé podnikání stále úspěšné. Potkat váš může špatná investice, nemoc, špatná pojistka a úspěchy se ze dne na den...

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Historie společnosti Gebrüder Weiss sahá více než 500 let zpět. Proto i síť přepravních linek je budována již po...

Najdete na iDNES.cz