Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Německá kvalita na českém trhu? AXA CNC stroje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma AXA CNC stroje, s.r.o. Hořovice působí na poli obráběcích strojů v České republice od roku 2001. Vznikla jako dceřiná společnost německé firmy AXA Entwicklungs- und Maschinenbau GmbH Schöppingen. Své počátky datuje již do roku 1993, kdy začala svoji činnost ve strojírenství pod názvem WAREP s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Německá kvalita na českém trhu | foto: AXA CNC stroje, s.r.o. Hořovice

Společnost AXA Schöppingen byla založena v roce 1965 v Schöppingenu a postupem doby došlo k rozšíření firmy. Roku 1985 založila svůj pobočný závod v Leipheimu nedaleko Ulmu a krátce po pádu železné opony v roce 1990 i v Chemnitzu.

Jak již bylo zmíněno v roce 2001 vznikla i dceřiná společnost AXA CNC stroje, s.r.o. Hořovice. Snaha snížit náklady vedla i ke koupi společností na výrobu dosud nakupovaných komponent strojů jako vynašečů třísek či filtračních zařízení.    

V současné době je ve firmě AXA zaměstnáno 450 zaměstnanců, kteří se zabývají vývojem, konstrukcí a stavbou obráběcích strojů a to jak standardních tak i speciálních či jednoúčelových. K dnešnímu dni bylo vyrobeno více jak 4000 obráběcích strojů.

Široký sortiment obráběcích strojů začíná u nejmenšího tříosého modelu VCC s rozjezdy X/Y/Z 720/500/500 a přes další typové varianty se dostává až k víceosým portálovým obráběcím strojům s rozjezdy do 30.000/5.000/1.200mm. Všechny vyráběné stroje lze nabídnout jak ve 3-osé variantě tak až v 5-ti osé.

S ohledem na zvyšující se požadavky zákazníků na multifunkčnost strojů nabízí AXA např. provedení s otočnými vertikálními, horizontálními či 2-osými stoly a v neposlední řadě i se stoly karuselovacími. Informace naleznete na webových stránkách www.axacnc.cz či www.axa-maschinenbau.de.

AXA CNC stroje - provoz

Koncem 90.tých let si AXA Schöppingen uvědomila potenciál českého trhu, což vedlo k založení dceřiné společnosti v České republice, AXA CNC stroje.

AXA CNC stroje poskytuje ucelenou škálu služeb. Díky široké obchodní síti je možné získávat nové zákazníky a u stávajících poskytovat rozsáhlou podporu. Vzhledem k silnému technologickému zázemí lze nabídky zpracovávat nejen na stroje, ale i na kompletní technologie s konstrukcí přípravků, s možností dodání nářadí a kompletního zavedení do výroby.

Další silnou stránkou je servisní středisko, které disponuje zkušenými servisními techniky, kteří mají 24 hodin denně k dispozici sklad s náhradními díly a poskytují své služby na lince hot line. Poloha firmy AXA CNC stroje umožňuje případné servisní zásahy do několika málo hodin v rámci celé České republiky.   

AXA Schöppingen byla motivována tradicí českého strojírenství k přesunu části výroby strojů do Hořovic. V současnosti se v Hořovicích vyrábějí obráběcí centra s rozjezdem do 4000mm v ose X nejen pro český a slovenský trh, ale i pro trh německý. Díky této kombinaci může AXA CNC stroje poskytnout obráběcí centra v německé kvalitě za české ceny.

výrobní haly AXA CNC stroje

V nově postavených výrobních halách je k dnešnímu dni instalováno 9 obráběcích center. Tyto stroje nejsou využívány primárně k předváděcím účelům, ale jsou plně využity ve třísměnném provozu a to nejen k výrobě komponent pro vlastní stroje, ale i k výrobě dalších dílců, a to zejména pro letecký či automobilový průmysl, které jsou pravidelně auditovány zákazníkem.

logo AXA CNC stroje

Přesnost výrobků je prověřována a monitorována pomocí 3D měřícího zařízení. Díky tomu lze v Hořovicích nejlépe demonstrovat a prověřit výkonnost, kvalitu a spolehlivost strojů AXA. 

O silné pozici strojů AXA vypovídala i silná návštěvnost a zájem zákazníků na mezinárodním strojírenském veletrhu EMO Hannover 2011, který skončil před několika málo dny a považujeme jej za velmi úspěšný.

AXA CNC stroje, s.r.o. na MSV Brno

AXA CNC stroje, s.r.o. se bude prezentovat na nejvýznamnějším českém strojírenském veletrhu MSV Brno, který se koná 3.-7.10.2011.

Prezentaci firmy AXA CNC stroje, s.r.o. naleznete v pavilonu P na stánku č.096,  kde bude vystavováno obráběcí centrum hořovické výroby model DBZ se dvěma pracovními prostory.   

Autor:

Nejčtenější

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Vylepšete si firemní systémy díky integrovaným datům D&B

Bisnode

Chcete, aby vaše firemní systémy byly opravdu chytré? Potřebujete mít správné informace vždy po ruce? Rádi byste...

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Malá solární elektrárna na střeše rodinných domů je jedním z nejsilnějších trendů poslední doby. Díky změně podmínek...

Moderní catering je i o zážitcích

Moderní catering je i o zážitcích

Svatby, teambuildingy, firemní večírky, kongresy a konference, meetingy. Tam všude je zapotřebí dobrého jídla....

Najdete na iDNES.cz