Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Němčina opět v kurzu?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý, kdo chce uspět na dnešním trhu práce, ví, že mluvit dobře anglicky není možností, ale nutností. Perfektní angličtina je jedním z nejdůležitějších kritérií při hledání nové práce či studia. Jak je to ale s dalšími jazyky? Třeba němčinou, ruštinou, francouzštinou nebo španělštinou?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Němčina opět v kurzu? | foto: Tutor

Z posledních měření se zdá, že zájem o další jazyky, zejména němčinu nebo ruštinu, opět vzrůstá. Vracíme se tak zpět do začátku 90. let, kdy byla němčina jedním z nejvíce preferovaných cizích jazyků. Důvod byl jednoduchý – vidina lepší práce v Německu či Rakousku. 

Jak potvrzuje metodička Zuzana Sixsmith z jazykové školy Tutor: „Zaznamenáváme zvýšený zájem našich studentů o němčinu. Studenti si pravděpodobně dobře uvědomují, že jeden cizí jazyk jim v dnešní době již nemusí stačit. Případně jejich zaměstnavatel vyžaduje, aby uměli alespoň základní firemní komunikaci.“

Němčina je často považována za daleko obtížnější jazyk než angličtina nebo jiné cizí jazyky. Spíše než obtížností je to však způsobené stylem výuky, který se na začátku 90. let preferoval. 

Frontální výuka, dlouhé sloupce slovíček, složité články a rozsáhlá překladová cvičení na témata nesouvisející s každodenním životem či prací byly pro výuku němčiny typické. Pak se jednoduše vytvořil dojem, že němčina je daleko obtížnější než angličtina.

„Snažíme se i při výuce němčiny uplatňovat komunikativní metodu, kdy vtáhneme naše studenty okamžitě do reálné komunikace. I v němčině je to samozřejmě možné,“ říká s úsměvem Zuzana Sixsmith z jazykové školy Tutor. 

„Pomáhají nám k tomu i nové moderní učebnice jako například řada Menschen, stejně jako používání interaktivní tabule či videa ve výuce. Metodika němčiny v tomto směru zaznamenala za poslední dva roky skutečný posun, začíná se pomalu přibližovat angličtině a doufám, že i naším přístupem studentům ukazujeme, že němčina není zase tak složitá, jak si studenti myslí,“ tvrdí metodička jazykové školy Tutor.

Zájem o němčinu (a to včetně obchodní a odborné) potvrzuje nejen nárůst studentů v kurzech jazykových škol, jako je například Tutor, ale vyplývá i z informací mnohých firem, které marně hledají odborníky či zaměstnance s dobrou němčinou. I když se často ve firmách komunikuje v angličtině, některé profese němčinu jako druhý jazyk potřebují. 

Snad i proto vznikla iniciativa německého a rakouského velvyslanectví „Šprechtíme“, která má studium němčiny opět zpopularizovat.

Není tedy nic snazšího, než zahodit staré předsudky a vrhnout se do studia u některé z prověřených jazykových škol, které i k němčině přistupují dynamicky a komunikativně. Proč nezačít třeba právě v Tutoru?

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Tři důvody proč vyzkoušet letní drink Cointreau Fizz [kuantró fiz]

Tři důvody proč vyzkoušet letní drink Cointreau Fizz [kuantró fiz]

Chystáte zahradní party pro přátelé nebo jste milovníky letních zahrádek? Právě pro tyto příležitosti je ideální lehký...

Univerzita přesně k vašim službám

Univerzita přesně k vašim službám

Je statisticky dokázáno, že čím má člověk vyšší vzdělání, tím pravděpodobně najde lepší uplatnění. Dnes je na trhu...

Najdete na iDNES.cz