Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Němčina opět v kurzu?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý, kdo chce uspět na dnešním trhu práce, ví, že mluvit dobře anglicky není možností, ale nutností. Perfektní angličtina je jedním z nejdůležitějších kritérií při hledání nové práce či studia. Jak je to ale s dalšími jazyky? Třeba němčinou, ruštinou, francouzštinou nebo španělštinou?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Němčina opět v kurzu? | foto: Tutor

Z posledních měření se zdá, že zájem o další jazyky, zejména němčinu nebo ruštinu, opět vzrůstá. Vracíme se tak zpět do začátku 90. let, kdy byla němčina jedním z nejvíce preferovaných cizích jazyků. Důvod byl jednoduchý – vidina lepší práce v Německu či Rakousku. 

Jak potvrzuje metodička Zuzana Sixsmith z jazykové školy Tutor: „Zaznamenáváme zvýšený zájem našich studentů o němčinu. Studenti si pravděpodobně dobře uvědomují, že jeden cizí jazyk jim v dnešní době již nemusí stačit. Případně jejich zaměstnavatel vyžaduje, aby uměli alespoň základní firemní komunikaci.“

Němčina je často považována za daleko obtížnější jazyk než angličtina nebo jiné cizí jazyky. Spíše než obtížností je to však způsobené stylem výuky, který se na začátku 90. let preferoval. 

Frontální výuka, dlouhé sloupce slovíček, složité články a rozsáhlá překladová cvičení na témata nesouvisející s každodenním životem či prací byly pro výuku němčiny typické. Pak se jednoduše vytvořil dojem, že němčina je daleko obtížnější než angličtina.

„Snažíme se i při výuce němčiny uplatňovat komunikativní metodu, kdy vtáhneme naše studenty okamžitě do reálné komunikace. I v němčině je to samozřejmě možné,“ říká s úsměvem Zuzana Sixsmith z jazykové školy Tutor. 

„Pomáhají nám k tomu i nové moderní učebnice jako například řada Menschen, stejně jako používání interaktivní tabule či videa ve výuce. Metodika němčiny v tomto směru zaznamenala za poslední dva roky skutečný posun, začíná se pomalu přibližovat angličtině a doufám, že i naším přístupem studentům ukazujeme, že němčina není zase tak složitá, jak si studenti myslí,“ tvrdí metodička jazykové školy Tutor.

Zájem o němčinu (a to včetně obchodní a odborné) potvrzuje nejen nárůst studentů v kurzech jazykových škol, jako je například Tutor, ale vyplývá i z informací mnohých firem, které marně hledají odborníky či zaměstnance s dobrou němčinou. I když se často ve firmách komunikuje v angličtině, některé profese němčinu jako druhý jazyk potřebují. 

Snad i proto vznikla iniciativa německého a rakouského velvyslanectví „Šprechtíme“, která má studium němčiny opět zpopularizovat.

Není tedy nic snazšího, než zahodit staré předsudky a vrhnout se do studia u některé z prověřených jazykových škol, které i k němčině přistupují dynamicky a komunikativně. Proč nezačít třeba právě v Tutoru?

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Dilema části studentů: šidit učení nebo žít „z ruky do huby“

Dilema části studentů: Šidit učení nebo žít „z ruky do huby“

I když se mladí lidé v Česku potýkají s finančními těžkostmi skoro nejméně z celé Evropy, platí, že se často musí...

Objevujete? Objevte Baskicko!

Objevujete? Objevte Baskicko!

Baskicko je zemí skvělých kuchařů, horalů, rybářů a v poslední době také turistů. Máte-li plné zuby konvenčních...

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Najdete na iDNES.cz