Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nekupujte čtyřkolky od šedých dovozců, mohli byste hořce litovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zájemci o čtyřkolky ve snaze ušetřit tyto stroje často nakoupí od necertifikovaných dodavatelů, tzv. šedých dovozců. Ve výsledku se jim ale mohou nemile prodražit - ať už se bude jednat o potíže při „shánění“ technického průkazu, nebo uplatnění záručních oprav.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nekupujte čtyřkolky od šedých dovozců, mohli byste hořce litovat | foto: BCE s.r.o.

Také jste zvyklí při koupi kávovaru nebo tabletu prohlédnout internet, kde mají vámi vybraný typ nejlevnější? Ne u všech výrobků se vám ale takový hon za „nejlepší“ cenou může vyplatit. Například při nákupu automobilu nebo čtyřkolek.

Zjistěte si o prodejci důležité informace

Stalo se vám, že jste našli svou vysněnou čtyřkolku nejlevnější u šedého dovozce? A z nadšení, že ušetříte 20 tisíc, jste bez váhání zaplatili, aniž byste požádali o nabídku i v jiných prodejnách? Automobil, který je za podobnou cenu jako čtyřkolka, byste přece také nekoupili hned u prvního prodejce jen proto, že je nejlevnější. Při takové investici se určitě vyplatí obezřetnost!

Zeptáte-li se prodejce, jestli je autorizovaný a zda můžete na zakoupenou čtyřkolku uplatnit záruku v celé EU, samozřejmě odpoví, že ano, jen aby vám čtyřkolku prodal. Měli byste si ale sami zjistit historii firmy a skutečnost, jestli je daný prodejce opravdu autorizovaný.

Nekupujte čtyřkolky od šedých dovozců, mohli byste hořce litovat

Zázemí firmy věnujte zvýšenou pozornost. Bude prodejce na trhu ještě za tři roky, abyste se na ni mohli obrátit s případným problémem? Šedí dovozci často změní svou firmu, aby na ně poškozený zákazník nemohl a neměl šanci je dát k soudu. Přitom však vesele „podnikají“ dál.

Servis u šedých dovozců se vám může prodražit a záruky neuznávají

Šedí dovozci totiž s výrobci nespolupracují, takže nemají kde uplatnit záruční opravu, která se může na prodaném stroji objevit. Museli by ji zaplatit ze své kapsy, a proto žádné záruky neuznávají.

Servis provádějí často neodborně, neboť nemají přístup k informacím a postupům výrobce. Náhradní díly mají samozřejmě dražší než autorizovaní prodejci, protože je nakupují od nich a musí si také něco přirazit. Vždyť kdo by nechtěl vydělat? Zákazník si v mnoha případech zaplatí za práci i náhradní díly, které měl obdržet zdarma, protože šedí dovozci nedělají tovární svolávací opravy. Pro majitele čtyřkolky to může být nebezpečné, protože svolávací opravy se vztahují především na zásadní vady, které mohou způsobit vážná zranění nebo totální zničení stroje.

Nekupujte čtyřkolky od šedých dovozců, mohli byste hořce litovat

Bez velkého technického průkazu nesmíte na silnici

Šedí dovozci prodávané stroje neregistrují do databáze výrobce, kde by měly být registrovány záruční opravy, tovární akce atd. K nakoupené čtyřkolce vám nedají uživatelskou příručku a servisní knížku v češtině a často ani velký technický průkaz s tím, že jej dodají do 10 dnů. A mnohdy místo technického průkazu dodají pouze tzv. COC list, se kterým musí majitel čtyřkolky vystavení TP absolvovat sám.

Nekupujte čtyřkolky od šedých dovozců, mohli byste hořce litovat

Čtyřkolky od autorizovaného prodejce se vám vyplatí

Stoprocentní jistotu nákupu čtyřkolek se zárukou a jistotou, že s nimi můžete na silnici, získáte vždy jen u autorizovaného prodejce. Výhradní zastoupení značkových strojů BRP – sněžných skútrů SKI-DOO a LYNX, čtyřkolek a side-by-side Can-am, tříkolek Can-am SPYDER, originálního příslušenství, oblečení a náhradních dílů má v České republice výhradně společnost BCE s.r.o.

Ke všem strojům nabízených společností BCE získáte osvědčení o registraci vozidla, tzv. velký technický průkaz, díky kterému můžete se svou čtyřkolkou na všechny pozemní komunikace v ČR.

Stroje BRP patří na celosvětovém trhu ke špičce. Představují vysoce kvalitní produkci s použitím vyspělých technologií. Tyto čtyřkolky slouží nejen k rekreaci a turistice, ale zejména k pracovním účelům. Využívají je záchranářské organizace, policie, zemědělci, lesníci, sportovní areály i ubytovací zařízení.

Nekupujte čtyřkolky od šedých dovozců, mohli byste hořce litovat

Dlouholetý partner kvalitních čtyřkolek

Společnost BCE získala za 24 let spolupráce se značkou BRP ocenění „Stříbrný distributor produktů BRP“. Je také členem Svazu dovozců automobilů a vlastní akreditaci dovozce, kterou uděluje Ministerstvo dopravy ČR.

Více informací o společnosti BCE s.r.o. a celý sortiment značkových čtyřkolek Can-Am najdete na internetových stránkách www.can-am.cz, kde je k dispozici i seznam autorizovaných prodejen a servisních míst BRP.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Najdete na iDNES.cz