Největší výhodou našich kurzů je skutečná praxe, říká Eva Vysekalová

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte chuť být nepostradatelnou součástí pracovního týmu nebo úspěšně rozjet sen o podnikání? Přesně v tom vám může pomoci Centrum ekonomického vzdělávání Ostrava. Kurzy, které pořádá, připravují každého účastníka na to, aby se stal zaměstnancem se špičkovými dovednostmi nebo úspěšným podnikatelem.

Ředitelka společnosti Ing. Eva Vysekalová | foto: Tomáš Drozd / Centrum ekonomického vzdělávání Ostrava, o. p. s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Praxe, samostatnost a schopnost efektivně řešit vzniklé situace je ideál, který hledá většina zaměstnavatelů. Pro zaměstnance je zase důležité rychlé nalezení uplatnění a pracovní činnost, ve které se mohou posouvat dál. To vše se propojuje ve specializovaných kurzech, které vede Centrum ekonomického vzdělávání Ostrava. Konkrétní možnosti výuky představuje ředitelka společnosti a daňová poradkyně s dlouholetými zkušenostmi Eva Vysekalová.

Jednou z činností, kterým se věnujete, je poskytování rozšířeného ekonomického vzdělání formou rekvalifikačních kurzů. Jaká zaměření si zájemci mohou vybrat?
Momentálně nabízíme čtyři akreditované rekvalifikační kurzy: Účetnictví, Mzdové účetnictví, Daňová evidence a Základy podnikání. Jejich program probíhá jak v dopolední tak odpolední formě. Naším cílem je neučit jenom teorii (která k tomu neodmyslitelně patří), ale zaměřit se hlavně na praktickou stránku. To znamená, že veškeré kurzy, které jsou akreditované, mají také svou praktickou rovinu, kde frekventanti dostanou k dispozici počítač a mohou si veškeré znalosti zpracovat prakticky. Přidaná hodnota spočívá v tom, že jsme schopni frekventantům vytvořit reálné podmínky totožné se skutečnou praxí.

Pro koho jsou vaše kurzy určeny? Od které skupiny lidí přichází největší poptávka?
Velmi často se rekvalifikací zúčastňují ženy po rodičovské dovolené, které se po dlouhé přestávce vrací do zaměstnání a chybí jim určitá jistota v oboru, ve kterém pracovaly. S kurzem tak získají nejen onu sebejistotu, ale i obnovení znalostí, které je nezbytné s ohledem na neustálé novely legislativy. Další skupinou jsou pak lidé evidovaní na úřadu práce, ale také zaměstnanci, kteří si potřebují z různých důvodů doplnit tuto oblast vzdělání ke své stávající profesi. Každý z účastníků dostává po absolvování těchto kurzů certifikát, který má celostátní a doživotní platnost. Mají tedy v rukou potvrzení, se kterým se jim lépe bude hledat zaměstnání v tomto oboru.

autor fotografie: Tomáš Drozd

autor fotografie: Tomáš Drozd

Mohou si u vás zdokonalit své pracovníky ekonomických úseků také jednotlivé firmy?
Určitě, kromě zmíněných rekvalifikačních kurzů nabízíme firmám také tzv. školení na míru, a to v podobě jednodenních i vícedenní školení. Společnosti je mohou využít například chtějí-li proškolit svoje účetní, hlavní účetní či pracovníky, zabývající se ekonomickou problematikou. Zároveň však nemusí jít o firmu či společnost, toto školení jsme schopni připravit i pro OSVČ, kteří se chtějí v této oblasti dovzdělávat.

Jakým způsobem se lze na školení přihlásit?
Na webových stránkách je k dispozici přihlašovací formulář, který zájemci vyplní. Současně nás mohou pochopitelně kontaktovat e-mailem, chtějí-li podat bližší informace nebo zodpovědět určitý dotaz. Pro zájemce z úřadu práce, kteří by rádi absolvovali kurz u nás, platí navíc konkrétní podmínky pro jejich zařazení do rekvalifikačního kurzu, v případě splnění těchto podmínek mají zájemci pak možnost absolvovat takový kurz zcela zdarma. Pro ostatní zájemce stačí splnit pouze podmínku středního vzdělání.

Může vaše vzdělávání posunout dál také lidi, kteří se chystají podnikat v neekonomickém oboru?
K tomuto účelu slouží kurz Základy podnikání, který je speciálně určený těm, kteří chtějí začít podnikat a to buď jako fyzická nebo právnická osoba a potřebují se vyznat například v legislativě, finančním plánování, marketingu, fungování úřadů a podobně. Dozvědí se klíčové věci, které jsou nutné pro to, aby vůbec mohli začít podnikat. Může se to týkat také těch, kteří se do svého podnikání už pustili, ale narážejí na různé situace, se kterými si nevědí rady. Tady si je mohou projít s odborníky a nechat si dobře poradit. V kurzu se také dozvědí, jak pracovat s doklady, jak financovat své podnikání, a také jakým způsobem získávat dotace z evropských fondů. Samozřejmě jsou i lidé, kteří se po absolvování našich kurzů rozhodnou, že podnikání pro ně není vůbec vhodná cesta. Což je v podstatě taky dobře, protože jsou to pro ně minimalizované ztráty.

Dokážou znalosti ekonomických oborů ovlivnit chod podnikání?
Zcela jistě. Je opravdu velký rozdíl mezi tím, když člověk podniká takzvaně intuitivně, bez znalostí těchto základních mechanismů a tím, když jde člověk do podnikání vybaven. Navíc my i po ukončení kurzu zůstáváme s těmito klienty v kontaktu a můžeme jim poskytovat i jakýsi pokurzový servis. Je nezbytné zmínit, že i frekventanti, kteří se podnikání nevěnují, rozhodně využijí nabyté schopnosti a to jak v pracovním, tak v osobním životě, protože jsou to všechno věci, se kterými se člověk neustále setkává.

Dají se vůbec účetní mechanismy vysvětlit srozumitelnou formou, aby je pochopil každý?
Rozhodně. Kurzy účetnictví učíme tím způsobem, že kromě běžné teorie, kterou nabízí každé školicí středisko, spolupracujeme navíc s účetní kanceláří a můžeme tak po svolení využívat pro výuku konkrétní a reálné doklady. To je něco, co nás na trhu zcela odlišuje, protože umíme budoucím účetním přiblížit situace, se kterými se setkají, až budou v kanceláři muset zpracovávat doklady naprosto samostatně. Při tom se učí využívat také speciální účetní software. Výuku vedou pouze lektoři, kteří se účetnictvím sami živí a můžou tak předávat vlastní zkušenosti. Při výběrových řízeních jsme zkoušeli, jestli bychom mohli mezi ně zařadit také lektory, kteří učí účetnictví třeba na střední škole. Zjistili jsme však, že to není reálné, protože bývají odstřižení od praxe.

autor fotografie: Tomáš Drozd

autor fotografie: Tomáš Drozd

V jakých intervalech jednotlivé kurzy probíhají?
Během tohoto roku poběží celkem osm kurzů, začínáme s nimi na konci dubna. Konkrétní organizace výuky je taková, že u každého z kurzů nabízíme jeden dopolední nebo jeden odpolední blok tak, aby časově vyhovovaly různým skupinám zájemců. Máme zkušenost, že pro lidi z úřadu práce je výhodnější navštěvovat kurzy v dopoledních hodinách, naopak těm, kdo pracují a chtějí si či potřebují doplnit vzdělání, vyhovuje spíše odpolední výuka. Samozřejmě mimo tyto kurzy nabízíme celoročně již zmíněné školení firmám a jednodenní semináře s ekonomickou tématikou pro širokou veřejnost.

Proč jste se rozhodla zkušenosti předávat? Není výhodnější nic neprozrazovat a věnovat se jen daňovému poradenství?

Na to je velmi jednoduchá odpověď. Jako daňový poradce se neustále setkávám s tím, že ne každá paní účetní odborně zvládá svoji práci ve stoprocentní kvalitě. Já jsem se účetnictví kdysi dávno naučila sama a byla to dlouhá cesta. Kdybych měla vedle sebe někoho, kdo by mi tu cestu zkrátil, byla bych ráda. Proto se to snažíme zájemcům ulehčit a druhotně tím pomáháme i ostatním firmám.

Máte nějakou zpětnou vazbu o tom, jak si absolventi vašich kurzů následně vedou v pracovní životě?
Ano, to mohu uvést na konkrétním příkladu. V roce 2011 jsme získali finanční prostředky z evropských strukturálních fondů na rekvalifikační kurzy. Projekt probíhal do roku 2013 a obsahoval kurzy zaměřené na účetnictví, daňovou evidenci a mzdy. Výuku absolvovalo přes padesát účastníků evidovaných na úřadu práce a 75 % z nich získalo do tří měsíců zaměstnání.

Čeho byste chtěli do budoucna dosáhnout?

CEVO

CEVO

V prvé řadě toho, aby bylo nejen v Ostravě, ale i po celém kraji známo, že ten, kdo projde rekvalifikačním kurzem v Centru ekonomického vzdělávání Ostrava, se stává opravdu schopným a samostatným pracovníkem a nevlastní jen doklad o rekvalifikaci. Dále bychom se chtěli dostat do povědomí firem. Dneska si každá společnost přeje mít kvalitní a samostatné zaměstnance a my jim, díky našim službám, umíme pomoci. Navíc šetříme nejen jejich drahocený čas, ale také peníze.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Právě vychází nová povídka z edice Backend Stories, 700 EXABYTŮ NESMRTELNOSTI od Julie Novákové. Za vědeckofantastickou...

Vítězové ankety Český výrobek roku 2018 převzali své ceny

Vítězové ankety Český výrobek roku 2018 převzali své ceny

Dvacátého sedmého října byl Den českých výrobků. Při této příležitosti a na počest 100. výročí založení republiky byly...

Další z rubriky

Lidé ve Vratimově se dočkali, kaly z bývalých papíren zmizely

Lidé ve Vratimově se dočkali, kaly z bývalých papíren zmizely

Vedení Moravskoslezského kraje se podařilo vyřešit dlouhodobou ekologickou zátěž. Několik let trápil životní prostředí...

Díky spolupráci s krajem budou Číňané investovat do ostravské chemičky

Podpis dobrovolné dohody o snižování negativních vlivů na životní prostředí

Memorandum o spolupráci Moravskoslezského kraje a města Ostravy s čínskou provincií Shandong už není jenom „na papíru“....

Říjen v ostravském Avionu patří robotům, technice a virtuální realitě

Říjen v ostravském Avionu patří robotům, technice a virtuální realitě

Simulátor letu ptáka, detektor lži nebo ovládání stroje pomocí mozkových vln. Tyto a mnohé další atrakce si budete moci...

Najdete na iDNES.cz