Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Největší nafukovací bludiště s nejlepším výhledem v Čechách najdete v Harrachově

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Na návštěvníky Harrachova čeká nově na vrcholu Čertovy hory u výstupní stanice lanovky překvapení – největší nafukovací bludiště v Čechách, které si nedávno vysloužilo zápis do České knihy rekordů. Pokud se vám z něj podaří najít cestu ven, máte šanci užít si krásný výhled do krajiny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Největší a nejvýše položené nafukovací bludiště v ČR se nachází na vrcholu Čertovy hory. | foto: Z Harrachova se můžete vypravit na výlet k Mumlavským vodopádům.

V případě dobré viditelnosti lze z Čertovy hory spatřit i liberecký Ještěd. Bludiště, lákající k dobrodružným hrátkám malé i velké zcela zdarma, má na svém kontě i další prvenství - stalo se zároveň i nejvýše položeným bludištěm v Čechách. O důvod víc, proč krásu západních Krkonoš a Jizerských hor obdivovat i v letních měsících. Lanovkou z Harrachova na Čertovu horu vyjedete vždy v půl a v celou denně od 9 do 18 hodin, přeprava kol a kočárků je zdarma. 

Na vrchol Čertovy hory se dostanete lanovkou, kola se přepravují zdarma.

Na vrchol Čertovy hory se dostanete lanovkou, kola se přepravují zdarma.

Zábava pro děti i celou rodinu 

Dětský park u spodní stanice lanové dráhy tvoří dřevěný hrad, vzduchová trampolína, slack line a nafukovací skákací hrad. S platnou jízdenkou na lanovou dráhu mají děti vstup na trampolínu a nafukovací hrad zdarma, jinak se platí jeden vstup na jednu atrakci na neomezeně dlouhou dobu. Novinkou v Dětském parku je letos indiánský tenis, u něhož se tolik nenaběháte za míčky. Ty jsou totiž přivázané na provázku k tyči, která tvoří střed hracího pole.

Harrachov nabízí k ubytování po celý rok více než šest tisíc lůžek různých kategorií v hotelech, penzionech i soukromí, k výletům lákají turistické a cyklotrasy, svlažit se můžete v horských bystřinách, ale také na koupališti. Při výletech se snadno vydáte i na polskou stranu, další možnosti k podnikání výprav skýtají nově otevřené turistické hraniční přechody u Vosecké boudy a na Mýtinách. Celá rodina se vyřádí na bobové dráze, k návštěvám lákají harrachovské muzeum sportu, muzeum skla nebo místní pivovar, k jehož prohlídce se váže i ochutnávka lahodného moku. 

U spodní stanice lanové dráhy se nachází Dětský park.

U spodní stanice lanové dráhy se nachází Dětský park.

Při pobytu v Harrachově lze využít slev v rámci balíčkových jízdenek, nabízejí se např. zvýhodněné společné jízdenky na lanovou a bobovou dráhu, čerpat lze i výhodné rodinné slevy. 

Ráj pro cyklisty

V zimě na lyžích, v létě na kole, tak by mohlo znít krédo pro dovolenou v Krkonoších. Z vrcholu Čertovy hory, kam se vyvezete lanovkou, vede několik cest, buď s částečným stoupáním a převýšením, nebo pouze z kopce dolů. Jednotlivé varianty lze různě kombinovat, vyberou si nároční sportovci i ti, kdo šlapou do pedálů pouze rekreačně. Tipy na šest tras různé délky a obtížnosti naleznete na www.skiareal.com/leto/cyklistika. Cyklistům slouží k přesunům na kole i Krkonošský cyklobus, který jezdí v červenci a v srpnu denně. Cyklobus z Harrachova má konečnou v Pomezních Boudách se zastávkami v Rokytnici nad Jizerou, Vrchlabí, Jánských Lázních a Peci pod Sněžkou.

Slevy s HARRACHOV CARD

Slevy a výhody při sportovních aktivitách, v kulturních zařízeních, muzeích i při návštěvě wellness a v restauracích, vás čekají, pokud se stanete majiteli HARRACHOV CARD. Získáte ji bezplatně na celou dobu pobytu, pokud se ubytujete u člena Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu. Jinak není problém si HARRACHOV CARD koupit u vybraných prodejců nebo online. V létě karta platí celé dva měsíce, cena pro dospělého je 100 Kč. Více o čerpání výhod s HARRACHOV CARD naleznete na www.harrachovcard.cz.

Z Harrachova se můžete vypravit na výlet k Mumlavským vodopádům.

Z Harrachova se můžete vypravit na výlet k Mumlavským vodopádům.

Harrachov má bez debaty co nabídnout v každou roční dobu, rekreaci dle svého gusta si užijí rodiny s dětmi, milovníci adrenalinové dovolené i senioři. V okolí lákají k výletům zajímavá místa, např. Mumlavské vodopády, Menhiry, horské boudy a mnoho přírodních úkazů západních Krkonoš. V červenci se můžete stát i svědky Svatoanenského dřevosochání nebo účastníky nohejbalových turnajů. Další informace a tipy objevíte na www.skiareal.com.

Foto: Sportovní areál Harrachov a. s. 

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Najdete na iDNES.cz