Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Největší český génius se vrací do Českého rozhlasu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Český rozhlas Radiožurnál a Divadlo Járy Cimrmana oslaví půlstoletí od chvíle, kdy jméno největšího českého génia Járy Cimrmana zaznělo v Českém rozhlase. Společným projektem „Půlstoletí s Cimrmanem“ uctí padesátou sezonu legendárního divadelního souboru.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jára Cimrman | foto: Český rozhlas

Divadlo Járy Cimrmana zahájí jubilejní sezonu 1. 10. přímo ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál. Celodenní oslavy v Tanvaldu a nedalekých Příchovicích vyvrcholí v 19 hodin slavnostním představením hry „Cimrman v říši hudby“ z tanvaldského kina JAS.

Současně je možné ji slyšet živě přímo z Radiožurnálu. Ten pro své posluchače přichystal i další poklady. Až do 30. září je možné poslechnout si vždy v 8:50 a 17:40 seriál - Příběhy Radiožurnálu odhalují zákulisí divadelního souboru, Zvuková kronika Divadla Járy Cimrmana zavzpomíná na vznik divadelního souboru v 60. letech i původ jednotlivých her.

Cimrman baví i pomáhá

Fanoušci Járy Cimrmana mají jedinečnou možnost se do oslav zapojit. Na speciální webové stránce mohou celé září hlasovat o nejoblíbenější hlášku z her Divadla Járy Cimrmana. Vítěznou pak přímo na oslavách 1. října představí Zdeněk Svěrák.

První říjnová sobota a tanvaldské setkání „cimrmanologů“ nabízejí i další možnosti, jak se stát součástí jubilejních oslav. Už časně ráno startuje spanilá jízda cyklistů a pochod v historických kostýmech k Majáku Járy Cimrmana v Příchovicích, na programu je mimo jiné i velká přehlídka živých obrazů Járy Cimrmana nebo hudební vystoupení členů souboru. Na místě se také bude křtít vzpomínková kniha „Půlstoletí s Cimrmanem“, kterou následně 17. října čeká autogramiáda v Českém rozhlase.

„Padesát let divadla, to už je celkem kus historie. Oslavit takové výročí je milou povinností a jsem rád, že jsme získali silného mediálního partnera v podobě Radiožurnálu. Ostatně propojení divadla, kultury a veřejnoprávního rozhlasu je dané. Ať již osobnostmi, nebo tvorbou. Jsme rádi, že si připomeneme odkaz těch, kteří s námi již nejsou, a věřím, že si oslavy užijeme,“ doplňuje herec divadla Václav Kotek, který je zároveň ředitelem Divadelní agentury ECHO zastupující Divadlo Járy Cimrmana.

„Ještě víc mě ale těší, že budeme během oslav i pomáhat,“ zdůrazňuje Václav Kotek. Slavnostní zahájení sezony totiž bude mít i charitativní rozměr.

Nadační fond Českého rozhlasu ve spolupráci s Centrem Paraple dlouhodobě podporovaným Zdeňkem Svěrákem a s Nadačním fondem Slunce pro všechny, které podporoval Ladislav Smoljak, vypsaly sbírku s názvem „Cimrman pomáhá“.

Výtěžek z ní půjde na pomoc lidem se zrakovým postižením, s poškozením míchy a na podporu pacientů se speciálními potřebami. V call centru se 1. října u telefonu vystřídají herci divadla, moderátoři Radiožurnálu i členové jednotlivých nadací.

Sbírka „Cimrman pomáhá“

Chystá se návrat do Malostranské besedy

„Divadlo Járy Cimrmana je obrovský kulturní a společenský fenomén. Proto jsme velmi rádi, že můžeme být jako hlavní mediální partner součástí oslav této neuvěřitelné padesáté sezony, a vrátit tak Cimrmana zpátky do rozhlasu, kde má své kořeny,“ uvádí šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan.

Do „Půlstoletí s Cimrmanem“ se postupně zapojí i další stanice Českého rozhlasu. Dvojka každou druhou neděli v měsíci postupně odvysílá všechny hry Divadla Járy Cimrmana. Regionální stanice Českého rozhlasu zas budou po celou sezonu sledovat výjezdy souboru do velkých i malých měst.

Projekt vyvrcholí v červnu 2017, kdy se soubor na den vrátí do míst, kde začínal – do Malostranské besedy v Praze. Tam odehraje představení pro své největší fanoušky. Vstupenky na něj totiž nebudou volně v prodeji - získají je pouze posluchači, kteří je vyhrají ve velké soutěži Radiožurnálu. Podrobnosti stanice odtajní ve svém vysílání.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu.
Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu

Spotřebiče Miele jsou pověstné svou špičkovou kvalitou, a proto se pravidelně objevují nejvyšších příčkách nejrůznějších testů po celém světě. Dalším z řady...  celý článek

Rozmluvte se anglicky na pobytovém kurzu v ČR.
Jak se konečně rozmluvit anglicky?

Hranice můžou být koncem, ale také začátkem cesty! Hranice máme v hlavě, v nohách a dokonce na jazyku. Naše vlastní hranice jsou body, za které se jen tak...  celý článek

Erik Štefanovič, jednatel projektantsko-manažerské kanceláře DELTA...
Udržitelná výstavba jde ruku v ruce s hospodárností

Závěr měsíce září patří celosvětovému svátku trvale udržitelných budov. Jak taková udržitelná výstavba probíhá v praxi jsme se zeptali Erika Štefanoviče,...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.