Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Téměř miliardu korun. Tolik stálo vybudování jednoho z nejmodernějších provozů svého druhu v Evropě, který vyrostl v roce 2009 v Zámrsku u Vysokého Mýta. Výstavba vlastní kovárny představovala pro firmu Brück AM jednoznačně nejnáročnější projekt v historii společnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku | foto: Brük AM spol. s r.o.

Díky ní však disponuje kompletním výrobním řetězcem od dělení, lisování a kování, až po tepelné zpracování a následné obrábění kovů. Díky inovacím ve výrobě, netradičním postupům a nejmodernější technologii se může firma pochlubit až dvakrát vyšší produktivitou práce oproti celorepublikovému průměru ve zpracovatelském průmyslu.

„Kde například jiné firmy při třískovém obrábění, frézování a soustružení dodnes aplikují standardní mechanické upínání obrobků do čelistí, jsme my už v roce 1998 sáhli po magnetu. Obrobky všech rozměrů jsme tak schopni upnout velmi efektivně, rychle a bezpečně, s největší možnou flexibilitou a maximální silou,“ popisuje jednatel společnosti Brück AM Luboš Malý.

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku

Magnetickým upínám je v současnosti v Zámrsku vybaveno 90 procent CNC strojů. Zatímco v roce 1995 firma spouštěla provoz se dvěma konvenčními obráběcími stroji, dnes pracuje zhruba 270 zaměstnanců na 70 špičkových výrobních zařízeních, která ročně opracují okolo 20 tisíc tun materiálu. Své upínací systémy dokázal podnik zdokonalit natolik, že se staly součástí zdejší produkce. Pod značkou Brumag je tak firma dodává i dalším předním výrobcům v Evropě.

„Díky důmyslně řešenému magnetickému upínání v celém procesu výroby jsme například zvládli složitou zakázku pro Bonatrans Bohumín. Vzhledem ke specifickým nárokům svého mexického zákazníka na přesnost a špičkovou kvalitu tramvajových kol přenechal tento významný producent železničních náprav jejich výrobu právě nám,“ vysvětluje Malý.

Vyrobili i největší magnet

V Zámrsku dokonce loni vyrobili i největší monolitický elektropermanentní magnet na světě. Obří upínací stůl měl bezkonkurenční průměr 4 metry a magnetickou plochu 94 tisíc centimetrů čtverečních. O unikátní zařízení ihned projevili zájem významné strojírenské firmy u nás i v zahraničí. Hlavním výrobním programem společnosti Brück AM jsou však příruby a ložiskové kroužky pro větrné elektrárny. Ty tvoří až dvě třetiny zdejší produkce. Výrobky ze Zámrsku jsou však také v bagrech nebo v australských ponorkách.

„Zajišťovali jsme i speciální příruby pro vodovodní přípojky v New Yorku. Naše potrubní spojení jsou považována za Mercedesy mezi přírubami,“ dodává jednatel Luboš Malý.

Česká firma je dceřinnou společností německé Brück GmBH s devadesátiletou tradicí. Koncern má bohaté zkušenosti s dodávkami pro vesmírný program Ariane, jadernou a ekologickou energetiku nebo ropné plošiny.

Brück AM spol. s r.o.

Česká společnost Brück AM byla založena v r. 1993 Matthiasem Brückem a jeho sestrou Anne Brück.

První produkty byly vyrobeny v r. 1995. Naše firma vyrábí především ložiskové kroužky, které jsou součástí větrných elektráren, otočí a převodovek. Našimi nejvýznamějšími zákazníky jsou firmy IMO, Liebherr a SKF.

V roce 2007 byl zahájen provoz na hale tepelného zpracování. Od roku 2009 je v provozu i hala kovárny a řezárny.

tabulka

tabulka

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku


Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Pět vlastností dobrého obchodního zástupce

Pět vlastností dobrého obchodního zástupce

Jak se pozná spolehlivý a důvěryhodný obchodní zástupce bankovních i nebankovních společností? Poradíme vám, na co se...

Další z rubriky

Zajímavou a různorodou práci nabízí společnost Autoneum

Zajímavou a různorodou práci nabízí společnost Autoneum

Nudí vás jednotvárná práce? Nebo jste právě absolvovali technickou školu a poohlížíte se po zaměstnání, které by vás...

Kratochvílová z Foxconnu: Jsme nejkvalitnějším zaměstnavatelem regionu

foxconn

Společnost Foxconn se letos opět umístila na stupních vítězů v celostátním kole soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku v...

Naše vize je jednoduchá. Chceme být stále lepší

Naše vize je jednoduchá – být stále lepší

Ve firmě ATEK byste marně hledali jakýkoliv kompromis v kvalitě, strojovém vybavení, čistotě či designu. Ve firmě ATEK...

Najdete na iDNES.cz