Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Téměř miliardu korun. Tolik stálo vybudování jednoho z nejmodernějších provozů svého druhu v Evropě, který vyrostl v roce 2009 v Zámrsku u Vysokého Mýta. Výstavba vlastní kovárny představovala pro firmu Brück AM jednoznačně nejnáročnější projekt v historii společnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku | foto: Brük AM spol. s r.o.

Díky ní však disponuje kompletním výrobním řetězcem od dělení, lisování a kování, až po tepelné zpracování a následné obrábění kovů. Díky inovacím ve výrobě, netradičním postupům a nejmodernější technologii se může firma pochlubit až dvakrát vyšší produktivitou práce oproti celorepublikovému průměru ve zpracovatelském průmyslu.

„Kde například jiné firmy při třískovém obrábění, frézování a soustružení dodnes aplikují standardní mechanické upínání obrobků do čelistí, jsme my už v roce 1998 sáhli po magnetu. Obrobky všech rozměrů jsme tak schopni upnout velmi efektivně, rychle a bezpečně, s největší možnou flexibilitou a maximální silou,“ popisuje jednatel společnosti Brück AM Luboš Malý.

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku

Magnetickým upínám je v současnosti v Zámrsku vybaveno 90 procent CNC strojů. Zatímco v roce 1995 firma spouštěla provoz se dvěma konvenčními obráběcími stroji, dnes pracuje zhruba 270 zaměstnanců na 70 špičkových výrobních zařízeních, která ročně opracují okolo 20 tisíc tun materiálu. Své upínací systémy dokázal podnik zdokonalit natolik, že se staly součástí zdejší produkce. Pod značkou Brumag je tak firma dodává i dalším předním výrobcům v Evropě.

„Díky důmyslně řešenému magnetickému upínání v celém procesu výroby jsme například zvládli složitou zakázku pro Bonatrans Bohumín. Vzhledem ke specifickým nárokům svého mexického zákazníka na přesnost a špičkovou kvalitu tramvajových kol přenechal tento významný producent železničních náprav jejich výrobu právě nám,“ vysvětluje Malý.

Vyrobili i největší magnet

V Zámrsku dokonce loni vyrobili i největší monolitický elektropermanentní magnet na světě. Obří upínací stůl měl bezkonkurenční průměr 4 metry a magnetickou plochu 94 tisíc centimetrů čtverečních. O unikátní zařízení ihned projevili zájem významné strojírenské firmy u nás i v zahraničí. Hlavním výrobním programem společnosti Brück AM jsou však příruby a ložiskové kroužky pro větrné elektrárny. Ty tvoří až dvě třetiny zdejší produkce. Výrobky ze Zámrsku jsou však také v bagrech nebo v australských ponorkách.

„Zajišťovali jsme i speciální příruby pro vodovodní přípojky v New Yorku. Naše potrubní spojení jsou považována za Mercedesy mezi přírubami,“ dodává jednatel Luboš Malý.

Česká firma je dceřinnou společností německé Brück GmBH s devadesátiletou tradicí. Koncern má bohaté zkušenosti s dodávkami pro vesmírný program Ariane, jadernou a ekologickou energetiku nebo ropné plošiny.

Brück AM spol. s r.o.

Česká společnost Brück AM byla založena v r. 1993 Matthiasem Brückem a jeho sestrou Anne Brück.

První produkty byly vyrobeny v r. 1995. Naše firma vyrábí především ložiskové kroužky, které jsou součástí větrných elektráren, otočí a převodovek. Našimi nejvýznamějšími zákazníky jsou firmy IMO, Liebherr a SKF.

V roce 2007 byl zahájen provoz na hale tepelného zpracování. Od roku 2009 je v provozu i hala kovárny a řezárny.

tabulka

tabulka

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku

Nejmodernější kovárna v Evropě je v Zámrsku


Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pardubice se staly hlavním městem české dopravy
Pardubice se staly hlavním městem české dopravy

Desítky odborníků, starostů obcí a měst, politiků a zájemců o dopravní problematiku se setkaly v Pardubicích na Dopravní konferenci Pardubice 2017 a Silničním...  celý článek

Unikátní spolupráce školy a firmy v Žamberku startuje další učňovský obor.
Unikátní spolupráce školy a firmy v Žamberku startuje další učňovský obor

Devět druháků a dvanáct prváků Střední školy obchodu, řemesel a služeb se učí v žamberské firmě Bühler CZ praxi obráběče na nejmodernějších strojích i...  celý článek

Každé třetí auto vyráběné v Evropě má díly Forez
Každé třetí auto vyráběné v Evropě má díly Forez

VW, Škoda, BMW, Audi, Peugeot, Ford, Nissan, Toyota, Volvo, Honda a pro řadu dalších značek dodává díly česká firma Forez se sídlem v Ostrově. Firma dlouhodobě...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.