Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepší zaměstnavatel roku 2009 ví, jak motivovat

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stejně jako v letech 2006 a 2007 se i letos společnost ComAp dočkala úspěchu v anketě "Nejlepší zaměstnavatel České republiky". Co vlastně dělá firmu ComAp výjimečnou? Pro své pracovníky vymyslela nové zaměstnanecké výhody.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Martina Hrodková, personalistka společnosti | foto: ahr

Zatímco v prvních dvou letech skončil ComAp třetí, v roce 2009 dosáhl v kategorii "Malé a střední společnosti" nejvyšší příčky. Co dělá firmu ComAp výjimečnou a v čem spočívá úspěch v této prestižní studii?

"Firma ComAp připravila pro své zaměstnance řadu nadstandardních zaměstnaneckých výhod," vysvětluje Martina Hrodková, personalistka společnosti pyšnící se titulem Nejlepší zaměstnavatel roku 2009. "Týden dovolené navíc nebo stravenky už dnes všichni považují za samozřejmost, proto bylo nutné vymyslet něco nového," dodává.

Zajímavé zaměstnanecké výhody

Zaměstnanci firmy ComAp mají možnost uzavřít smlouvu o tichém společnictví. Na jejím základě se podílí na podnikání firmy dohodnutým finančním vkladem a náleží jim přiměřená část čistého zisku společnosti. Firma ComAp nabízí tuto možnost jen zaměstnancům, kteří ve společnosti pracují déle než jeden rok.

"Tímto způsobem se zaměstnanci stávají přímo zainteresovanými na výsledcích firmy. Podle našich zkušeností mají pak větší zájem o její efektivní fungování," říká Martina Hrodková.

Mezi další zaměstnanecké výhody patří tzv. Sick Days. Několikrát ročně mohou zaměstnanci čerpat volné dny kvůli nemoci, které se neodečítají z dovolené a přitom jim za ně náleží běžná mzda. ComAp dále dává možnost flexibilně si přizpůsobit pracovní dobu nebo pracovat z domova.

Zaměstnanci mohou vycestovat a podílet se na chodu některé ze zahraničních poboček společnosti ComAp - v USA, Velké Británii, Švýcarsku, Saúdské Arábii, Itálii, Rusku nebo Austrálii.

Nejlepší zaměstnavatel roku 2009 ovládá umění motivovat

Spokojenost zaměstnanců a jejich oddanost firmě ale nespočívá jen v poskytnutí široké škály zaměstnaneckých výhod.

V letošní studii "Nejlepší zaměstnavatel České republiky" posuzovala společnost Hewitt Associates jednotlivé firmy na základě tří aspektů – názorů jejich vlastních zaměstnanců, personální politiky společnosti a pohledu nejvyššího vedení. Klíčová, pro stanovení pořadí společností v žebříčku, je ale zejména motivovanost zaměstnanců.

"Nejúspěšnější firmy odlišuje od ostatních většinou přístup top managementu k zaměstnancům. Zaměstnanci společnosti ComAp cítí zájem od nejvyššího vedení, otevřeně s nimi komunikují a jsou vnímáni jako to nejcennější, co firma má," říká Martina Hrodková.

Slavnostní vyhlášení ankety Zaměstnavatel roku 2009
Slavnostní vyhlášení ankety Zaměstnavatel roku 2009

Podle studie "Nejlepší zaměstnavatel České republiky", je průměr motivovanosti ve firmách 52%, ti nejlepší dosahují průměru 69%, ale jsou i firmy s 80% motivovaných zaměstnanců, jako je firma ComAp.

"Domnívám se, že za dlouhodobým úspěchem ve studii Zaměstnavatel roku a titulem Zaměstnavatel roku 2009 v ČR stojí především naše firemní kultura, která je založena na férovosti a otevřenosti. Takové pracovní prostředí zvyšuje důvěru a motivovanost zaměstnanců. Necháváme zaměstnancům velkou míru odpovědnosti a samostatnosti při realizaci strategií. Právě možnost seberealizace je dalším z faktorů, které přispívají k přístupu našich zaměstnanců k práci," říká Libor Mertl, ředitel společnosti ComAp.

Více informací na www.comap.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

V Česku je aktuálně přes 60 škol, které nabízejí studium MBA. Ne všechny však mají stejnou kvalitu a úroveň. Zájemci by...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Najdete na iDNES.cz