Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejkrásnější vodopády, caipirinha a spousta dobrodružství? To je Brazílie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejkrásnější vodopády, architektonické skvosty, samba. Vyjmenovat všechny přitažlivosti Brazílie v jednom článku je téměř nemožné. Brazílie návštěvníkům nabízí rozmanitou škálu přírodních atrakcí, jako jsou nejkrásnější vodopády, historických památek stejně jako setkání s příjemnými lidmi, vynikající kuchyní či osvěžujícím nápojem "caipirinha" míchaného z třtinového rumu a limetek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejkrásnější vodopády, caipirinha a spousta dobrodružství? To je Brazílie! | foto: Soleada

Vidět nejkrásnější vodopády, bohatství zemí Latinské Ameriky, nebo amazonský prales? Se Soleadou je to možné. Před šesti lety, kdy byla založena tato cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po Latinské Americe, bylo naší snahou přitáhnout pozornost českých turistů k Brazílii a celé Jižní Americe a ukázat jim nejen místa notoricky známá, ale také ta méně známá, která do té doby chyběla v nabídkách cestovních kanceláří.

Během těch několika let jsme tak již absolvovali velké množství okruhů, které průběžně vylepšujeme a snažíme se vymyslet nové a neokoukané trasy.

Brazilie

Jednou z hlavních vstupních bran do země je Sao Paulo, které je hospodářskou metropolí země a směsicí imigrantů, kteří sem přijížděli za prací z celého světa na konci 19. století i v důsledku hrozby světových válek ve 20. století. Ve své podstatě jde o třetí největší italské město na světě stejně tak jako o největší japonské město mimo Japonsko, největší portugalské město mimo Portugalsko a největší španělské město mimo Španělsko.

Všechny tyto národy ale i mnoho dalších se podílely na vytvoření multikulturního města, které se překotným tempem vyvíjelo a narostlo do dnešních obřích rozměrů. Většina návštěvníků se zde dlouho nezdrží a raději vyráží honem jinam.

Třeba na nejkrásnější vodopády Iguazú, které jsou podle mnohých návštěvníků nejkrásnější vodopády ne světě. Na Niagaře vám stačí jedno odpoledne, ale zde si musíte rezervovat alespoň 2-3 dny, abyste si vše pořádně prohlédli. Tyto nejkrásnější vodopády se nacházejí na hranicích s Argentinou na řece Iguazú krátce předtím, než se tato řeka vlévá do řeky Paraná. A pokud se sem vypravíte, určitě stojí za zhlédnutí obě strany vodopádů - argentinská i brazilská.

Na brazilské vás čeká kratší procházka s uceleným pohledem na impozantní šířku vodopádů a největším vodopádem zvaným Ďáblův chřtán, zatímco na argentinské straně budete mít možnost celý den procházet mnoha stezkami nad i pod vodopády, až se dostanete nad samotný Ďáblův chřtán padající z výšky 79 metrů. Stát přímo nad ním je vrcholným zážitkem vaší návštěvy Iguazú, kde síla vody nezná slitování.

vodopády Brazilie

To byly nejkrásnější vodopády a krásy Brazílie. Nelze vynechat Rio de Janeiro, jemuž jsme věnovali samostatný článek "Rio – kráska od lednové řeky" a někdy příště zavítáme do Amazonie, hlavního města Brasilia a Salvadoru da Bahía. Spoustu dalších informací pak naleznete na stránkách www.soleada.cz.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Před odjezdem do zahraničí je vždycky spousta věcí, co je třeba zařídit. A čím více osob vyráží na cesty, tím musí být...

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Pravděpodobně to znáte. Venku hezké počasí, ideální podmínky pro kolo, ale vaši nejbližší nemají čas či energii a vám...

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Najdete na iDNES.cz