Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejkrásnější místa v USA: Grand Canyon, Yellowstone, Death Valey

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Amerika je jedním z pěti zemských kontitnentů. Pokud ji navštívíte, bude to pravděpodobně jeden z nejkrásnějších zážitků. Vybrali jsme pro vás několik tipů na nejzajímavější a nejkrásnější místa, která stojí za to navštívit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

CK AVETOUR s.r.o. - Monument Valey | foto: CK AVETOUR s.r.o.

Joshua Tree - mezi nejkrásnější místa, které Amerika nabízí, dozajista patří Národní park chránící sukovité a groteskně pokroucené jukovníky, které se potýkají s extrémním suchem a kamenitou půdou. Název jukovníky dostali od mormonů, kteří v pokroucených větvích spatřovali paže Ježíšovy, který je vedl do zaslíbené země.

Death Valey (Údolí smrti) - se naprosto vymyká lidskému měřítku. Proč údolí smrti? Protože částí se nachází v poušti, částí je sevřeno pohořím, které brání proudu vzduchu a tím zvyšuje jeho teplotu a činí z kotliny peklo na zemi. Kdo si ovšem myslí, že zde neexistuje žádný život, tak se mýlí. Domov zde mají různé druhy zvířat a po jarních deštích zde ze země vyráží pestré divoké květiny a proto je dobré navštívit tento unikát, který se řadí mezi nejzajímavější a nejkrásnější místa, na jaře.

CK AVETOUR s.r.o. - Arches


Arches

Arches - Amerika nabízí na dva tisíce kamenných oblouků, mostů a oken různých velikostí na jednom území. Za těmito krásnými formacemi rudého a zlatého pískovce stojí miliony let erozivní činnosti, která z původních skal vyřezala kamenné klenby.

Grand Canyon - je považován za největší přírodní div světa a není člověka, který by při prvním spatření Velkého kaňonu neotevřel ústa v němém úžasu. V příkrých stěnách je zapsána celá geologická historie území, každá vrstva má svou specifickou barvu, tvrdost a strukturu. Skalní bloky jsou rovněž zprávou o trpělivé práci řeky Colorado v nitru kaňonu.

Amerika v dnešní době Velký kaňon zcela podřídila turistům, na dno se můžete vypravit na mezkovi, nejkrásnější místa Grand Canyonu spatřit z vrtulníku nebo se nechat unášet rozbouřenými vodami Colorada na raftu. Dokonce můžete na dně kaňonu i přespat, či si zaplavat pod vodopády.

Monument Valey - snad každého napadne, že tohle už někde viděl, aby ne. Úvodní scéna filmu "Tenkrát na Západě" proslavila údolí na celém světě. Údolí monumentů je právem považováno za šlágr. Dodnes tu žije cca 25 indiánských rodin.

Bryce Kaňon - podivnějších míst byste na celé zeměkouli asi moc nenašli. Park Bryce Kaňon, který kontinent Amerika nabízí, protínají desítky kilometrů kratších i delších stezek, kterými se můžete dostat až na dno kaňonu, kde se odhalí doruda zbarvené skalisté věže v neopakovatelných perspektivách. Uvidíte i vzácné borovice prorůstající do značných výšek. Ve vyšších partiích srázu se otevřou úchvatné rozhledy a fotografové si zde přijdou na své. Do ruda zbarvené monolity a množství stínů nadchnou zvlášť při západu slunce.

Zion - díky svým vysokým skalním stěnám z červeného a bílého pískovce, svěžím borovicovým hájům a vodním kaskádám se Zion řadí mezi nejkrásnější místa utažské přírody. Divoký krajinný vzorec této rezervace určují hluboké kaňony, na jejichž dně vyskytují potůčky a říčky obrostlé javory, americkými topoly, ale i kaktusy či trávou. Strhující podívanou dokreslují strmé hory, kamenné věže a monolity s pestrobarevnými ornamenty červeného a bílého pískovce.

CK AVETOUR s.r.o. - Grand Canyon


Grand Canyon

Severozápadní Amerika a nejkrásnější místa tohoto území

Národní park Glasier - krajina jezer a řek, které se vinou alpskými loukami a hustými lesy nad kterými se majestátně klenou vrcholky velehor. Je rájem nejen turistů, ale i ovcí, kamzíků, medvědů baribalů, medvědů grizzly, vlků a pum amerických. Díky ostrému chladnému vzduchu, celoroční sněhové pokrývce a ledovým vodopádům, má každý návštěvník najednou pocit, že tuto krajinu nenabízí k prozkoumání Amerika, nýbrž polární kruh.

Národní park Yellowstone - nepatří pouze mezi nejkrásnější místa, ale je také velice vysoko v žebříčku turistické oblíbenosti a jeho návštěva je pro každého nezapomenutelný zážitek. Prapodivně vypadající krajina horkých gejzírů, bahenních vřídel či rozšklebených průduchů zemního plynu je přitom přírodním rájem bizonů, losů, černých medvědů či nebezpečných grizzly.

Národní park Lassen Volcano - jemně zvlněné pláně nebo jehličnaté stromy, smaragdově zelená jezera a vroucí termální jezírka tvoří nejtajemnější oblast severní Kalifornie. Panuje zde drsné klima a v zimě zde napadne klidně až patnáct metrů sněhu. Výbuch sopky, ze které se vyvalil obrovitý až deset kilometrů vysoký mrak, rozbil vrcholek hory na kusy a vědci předpovídají, že sopka, kterou Amerika nabízí, ještě neřekla své poslední slovo.

Národní park Crater Lake - skořápka sopky Mount Mazama tu skrývá hluboké, modré a naprosto úžasné jezero Crater Lake, které se utvořilo po explozi, která byla až čtyřicetkrát větší než výbuch sopky Svatá Helena. Tento přírodní drahokam Oregonu je se svou hloubkou téměř 600 m i nejhlubším jezerem, které Amerika má.

Národní park Mount Rainier - s proslulou sopkou Svatá Helena, která v roce 1980 vybuchla a jejíž popel vystřeloval až 25 kilometrů vysoko do stratosféry, sopka po sobě zanechala spálenou oblast. Ještě dnes jsou vidět stromy zlámané jako sirky, holé svahy a hory pokryté popelem a kamením. Díky zuhelnatělé krajině, svědčící o děsivých přírodních silách se stala Svatá Helena po zásluze velkou turistickou atrakcí a zaslouženě patří mezi nejkrásnější místa.

Skalisté hory - tvoří je nespočet krajinných typů a nepřebernou paletu scenérií. Naleznete zde lávová pole, geotermální pánve i písečné duny, které působí stejně impozantně jako všudypřítomné bílé vrcholky hor. Díky svému, většinou suchému, prachovému sněhu patří Skalisté hory k vůbec nejzajímavějším a nejkrásnějším lyžařským oblastem s velmi vysokou úrovní služeb.

Více najdete na Avetour.cz

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Architektonická stavba ve stylu selského stavení skýtá nejen rozsáhlou vinotéku CHÂTEAU VALTICE, ale také unikátní...

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Před odjezdem do zahraničí je vždycky spousta věcí, co je třeba zařídit. A čím více osob vyráží na cesty, tím musí být...

Najdete na iDNES.cz