Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejčastější kosmetické problémy a jak s nimi zatočit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Známé pořekadlo praví, že každá žena může být krásná. My dodáváme: pokud ví, jak na to. Kosmetické firmy neustále přicházejí s novými výrobky, jejichž úkolem je pomáhat nám k tomu, abychom vypadali mladší, hezčí a odpočatější.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejčastější kosmetické problémy a jak s nimi zatočit | foto: Trendy v kosmetice

Najít na trhu produkt, který vám skvěle sedne a zamaskuje či odstraní vaše nedostatky, je často otázkou dlouhého zkoušení. Nechte si poradit!

Nevzhledné kruhy pod očima

Také máte při ranním pohledu do zrcadla pocit, jako byste za sebou měli prohýřenou noc? Problémy s kruhy pod očima trápí víc žen, než možná tušíte – a nezáleží ani tak na věku. Vznik váčků a tmavých kruhů totiž může mít celou řadu příčin, mezi něž vedle stárnutím způsobeného ochabnutí pokožky patří i nedostatek nebo naopak přemíra spánku, stres, pobyt v zakouřeném prostředí, přílišné namáhání očí, zadržování vody v organismu... Nadto mají někteří prostě smůlu a problém je u nich genetický, takže se s ním musí potýkat celý život.

Lidový recept na kruhy pod očima je přikládání kostek ledu, ledové lžičky plátků okurek nebo vychlazených pytlíků od čaje. Chlad skutečně do určité míry pomáhá, pokožka se prokrví a postižená oblast rozjasní. Tento postup je ale vhodný pouze v případě, že se jedná o jednorázový případ. Trápí-li vás kruhy dlouhodobě, sáhněte po profesionálnějším řešení.

Nejžhavější novinkou mezi volně dostupnými produkty je účinný krém Remescar, jehož efekt je viditelný prakticky okamžitě. Pomůže vypnout pokožku a současně zabraňuje hromadění tekutin, čímž odstraní otoky. Jako bonus obsahuje látky, které omezují aktivitu mimických svalů, takže předejdete tvorbě vrásek.

Krásné vlasy bez každodenního mytí

Mezi nejčastější problémy, s nimiž nejen ženy bojují, patří také mastné vlasy. Podle statistik trápí každého čtvrtého člověka! Co dělat, když vám umyté vlasy nevydrží krásné a nadýchané ani čtyřiadvacet hodin, ačkoliv se o ně příkladně staráte? Odborníci tvrdí, že každodenní mytí porostu hlavy ve finále spíše uškodí, nikdo ovšem nechce chodit několik dní se splihlým účesem. Naštěstí existuje snadné řešení v podobě suchého šamponu ve spreji. Ten s nadbytečnou mastnotou u kořínků okamžitě zatočí, aniž by vysušoval konečky vlasů.

Možná jste se v minulosti setkali se suchým šamponem, jenž neměl dostatečný efekt a nechával na vlasech u hlavy matný film. Dnešní výrobky jsou už úplně jiné – nejenže po nich nezůstanou žádné nežádoucí stopy, ale vlasy díky nim budou krásně nadýchané. Než půjdete ven, šampon jednoduše nastříkáte, kam je třeba, a vetřete do vlasů. Nejlepší je použít ručník, postačí však i prsty.

Doporučuje se použít suchý šampon večer před spaním. K nejoblíbenějším mezi těmito produkty v současné době patří značka Batiste, která se pyšní nádhernou vůní. Přináší také zajímavé vylepšení: suché šampony s tónovacím efektem pro různé barvy vlasů.

Jak na suché rty

Zimní měsíce s sebou přináší nutnost mnohem více pečovat o rty, které se vysušují a praskají. Problém často přetrvává dlouho do jara a o pár měsíců nás zase čekají horka, jež rtům také nesvědčí. Rozpraskané, loupající se rty mohou být bolestivým problémem. Z estetického hlediska nevypadají dobře ani pod nánosem rtěnky či lesku - ty navíc pokožku často ještě více vysuší. Dopřejte jim proto pravidelnou péči v podobě výživného balzámu nebo oleje. Na slovo vzatým odborníkem v péči o rty je u nás společnost Blistex.

Ve své nabídce má celou řadu produktů, které rty hydratují, zklidňují, vyživují a chrání před dalším poškozením. Některé jsou vhodné jako prevence, jiné pomáhají s již vzniklým problémem. Neobejdete-li se bez barvy na rtech, můžete si vybrat tónovaný balzám a ústa přirozeně zvýraznit. Moderně řešená internetová stránka této společnosti vám poskytne další účinné tipy pro vaše rty.

TIP: Nesnese-li vaše citlivá pleť běžné kosmetické produkty, porozhlédněte se po těch zaručeně antialergických. Výrobky řady Sebamed jsou určeny speciálně pro citlivou pleť a seženete je v lékárnách i drogeriích.

Témata: vlasy, Horka, spánek

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Youtubeři v Central Kladno

Youtubeři v Central Kladno

Originální rozloučení s prázdninami a zahájení nového školního roku připravuje na pondělí 3. září 2018 od 10.00 hodin...

Poznejte auta budoucnosti v novém konceptu v Praze

Nový autosalon Jaguar Land Rover Dajbych v Plzni

Automobilový svět se mění, a proto autosalon Dajbych otevřel v Praze nový showroom podle celosvětového konceptu...

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Od 27. srpna je cestujícím v Praze a Středočeském kraji k dispozici nový regionální dopravní systém PID Lítačka, který...

Najdete na iDNES.cz