Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nedostatek hořčíku, jeho příčiny a možnosti řešení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nedostatek horčíku trápí mnoho lidí. Hlavním důsledkem je strava, která je v dnešní době velmi chudá na hořčík. Dalším faktem je přidávání vápníku do potravin za účelem zabránění osteoporóze. A mnozí z nás tak dostávají příliš mnoho vápníku a příliš málo hořčíku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nedostatek hořčíku, jeho příčiny a možnosti řešení | foto: DAR Z PŘÍRODY, s.r.o.

Mnoho lidí trápí nedostatek hořčíku v těle. Trápí dokonce i ty, kteří se jej snaží doplňovat. Pro to mohou být dva důvody: množství hořčíku, které tělo potřebuje je větší, než si lidé myslí a naprostá většina kapslí a pilulek je jen částečně vstřebatelná.

Nedostatek hořčíku může být způsoben mnoha stresy, které na tělo působí, včetně – ale ne jenom – nedostatku hořčíku, emocionálního stresu, léků (diuretika, antibiotika, inzulin, kortizon), náročného sportu, cukrovky, poruch trávení a příliš velkého množství vápníku ve stravě.

Vápník a hořčík – jak v našem těle fungují?

Při každém úderu srdce, každém pulsu a každém nádechu a výdechu zažíváme stahující a uvolňující součinnost těchto dvou minerálů.

Jsme-li ve stresu, naše buňky – které ve svém klidovém stadiu obsahují hořčík – projdou změnou. Vápník, který je jinak vně buněk, do nich vchází a tím se zvyšuje jeho hladina. To je stav aktivní, při kterém se například buňka svalu stáhne a napne sval. Poté opět hořčík vytlačí vápník z buňky a ta se dostane do klidového stavu.

Nedostatek hořčíku, jeho příčiny a možnosti řešení

Můžeme si také představit, že to funguje jako vypínač: vypnuto je hořčík, zapnuto vápník.

Co se stane s buňkou, která má nedostatek hořčíku nebo dokonce žádný hořčík nemá?

Zjednodušeně řečeno se nikdy zcela "nevypne“. To znamená, že vápník neustále proniká do buňky a stimuluje její činnost ("zapnuto“). Výsledkem je stres doprovázený jedním nebo více symptomy nedostatku hořčíku.

Udělejte si orientační test, zda-li se ve vašem těle neprojevuje nedostatek hořčíku, zde...

A co nedostatek vápníku?

Vápník je důležitým prvkem, který naše tělo nezbytně potřebuje každý den, ale nadbytek vápníku může vytvořit problém. Je mnoho lidí, kteří denně doplňují 1200 – 1500 mg vápníku navíc k tomu, který přijímají v běžné stravě. Nevstřebaný vápník může skončit v měkkých tkáních těla, kde se ukládá a tvrdne (vápenatí) nebo se dostává do moči, kde může vytvořit ledvinové kameny. Pokud nejsou oba minerály v rovnováze, vznikne nedostatek hořčíku (nadbytek vápníku sám o sobě může způsobit nedostatek hořčíku).

K čemu všemu je hořčík vlastně dobrý?

Hořčík pomáhá našim svalům a nervům správně fungovat. Udržuje stálý srdeční rytmus, podporuje zdravý imunitní systém a také se podílí na posilování kostí. Tento základní minerál pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, podporuje normální krevní tlak a je potřebný k výrobě a udržování energie. Proto je také snadné pochopit, proč mnoho výzkumníků tvrdí, že není pro zdraví kritičtější faktor než hořčík.

Nedostatek hořčíku, jeho příčiny a možnosti řešení

K doplnění hořčíku doporučujeme Magnesium TrüMAG, což je hořčíkový nápoj v prášku, který byl vyvinut předním odborníkem na výživu Peterem Gillhamem a stal se nejprodávanějším hořčíkovým doplňkem v mnoha zemích. (SPINs data, 2008). Představuje patentovaný postup, který přináší nejvstřebatelnější, nejefektivnější a rychle účinkující hořčík do těla.

Další informace o Magnesiu najdete na www.darzprirody.cz, nebo volejte 724 356 320.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Najdete na iDNES.cz