Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nedělní Fantastika otevírá své brány dětem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ojedinělý projekt, který v Praze představí tři nejlepší loutková divadla naší země, známá však více ve světě než u nás, odstartovalo v říjnu Divadlo Ta Fantastika. Až do konce března bude každou neděli servírovat dětem loutkovou pohádku v podání divadel Alfa, DRAK nebo Naivního divadla Liberec.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mezi loutkové klenoty projektu Nedělní Fantastika bude patřit i pohádka Hrnečku vař! v podání plzeňského Divadla Alfa. | foto: Fantazma

Patronát nad projektem, který nese název Nedělní Fantastika a chce pomoci dětem ve městě zahnat nudu a nabídnout jim kvalitní představení, převzala Lucie Bílá. Celkem program nabídne 24 odpoledních představení zejména pro děti od tří do třinácti let, ovšem v hledišti se počítá i s jejich rodiči a prarodiči. Po čtyřech letech se tak divadlo Ta Fantastika vrací k hraní pro českého diváka.

Slavná loutková divadla dostanou prostor doma

Nedělní Fantastika otevírá své brány dětem

Nedělní Fantastika otevírá své brány dětem

„K nedělnímu odpoledni patří pohádky. Tato divadla je umějí skvěle vyprávět. Měly je možnost vidět děti v mnoha zemích světa, do Prahy ale přijíždějí málo. Neměla zde zatím místo, kde by mohla pravidelně hrát,“ uvádí na adresu hostujících souborů patronka projektu Lucie Bílá.

Plzeňské Divadlo Alfa vychází z tradice Divadla dětí už od šedesátých let minulého století. Za dobu své existence pracovalo s řadou renomovaných dramaturgů, režisérů a scénografů. Pod současným vedením T. Froyda a uměleckého šéfa T. Dvořáka vznikly v posledním dvacetiletí úspěšné inscenace jako Jeminkote, Psohlavci, Tři mušketýři, James Blond nebo Démonův pramen. Divadlo sází především na komediální žánr a loutku ve svých představeních považuje za dominantní a vděčný jevištní prvek. Na svém kontě má soubor více než stovku zahraničních zájezdů a desítky ocenění ze zahraničí. V rámci Nedělní Fantastiky uvede mj. tituly Perníková chaloupka, Čarovná rybí kostička, Hrnečku vař!, Žabákova dobrodružství nebo Pohádky ovčí babičky.

Z repertoáru Divadla Alfa se v programu objeví také pohádka Žabákova...

Z repertoáru Divadla Alfa se v programu objeví také pohádka Žabákova dobrodružství.

Divadlo DRAK hraje pro celou rodinu

Legendární divadlo DRAK z Hradce Králové jistě není třeba dlouze představovat. Za více než pětapadesát let existence získalo skvělou pověst nejen v Čechách, ale i ve světě. Kromě celé Evropy ho znají i diváci v USA, Japonsku, Kanadě nebo Brazílii. Činnost divadla DRAK je spjata se jmény režisérů otce a syna Josefa a Jakuba Kroftovými. Autorské inscenace kombinující prvky loutkového, klaunského, vizuálního a hudebního divadla, přičemž repertoár míří na všechny generace od dětí až po babičky a dědečky. Do Fantastiky DRAK zamíří např. s inscenacemi Černošská pohádka, Štěně nebo špenát, vánočními tituly Štědrej večer nastal a Hej, mistře! Na leden se chystá komedie Jak si hrají tatínkové.

Královéhradecký DRAK přiveze do Prahy mj. Zlatovlásku.

Královéhradecký DRAK přiveze do Prahy mj. Zlatovlásku.

Naivní divadlo Liberec uvede úspěšného Alibabu

Legendární trojlístek doplňuje Naivní divadlo Liberec, které patří k nejstarším profesionálním loutkovým souborům u nás. Pod vedením současného ředitele S. Doubravy vznikla v devadesátých letech série úspěšných inscenací z pera Ivy Peřinové Bezhlavý rytíř, Alibaba a čtyřicet loupežníků (objeví se i na repertoáru v Praze) či Zvířecí divadlo. V roce 2005 si nominaci na Cenu Alfréda Radoka vysloužil titul Krásný nadhasič aneb Požár Národního divadla. Pro nejmenší diváky v Naivním divadle Liberec tvoří režisérka Michaela Homolová a autor a dramaturg Vít Peřina. Kromě Evropy hostovalo divadlo také v Číně, Hong Kongu, Kanadě, USA, Mexiku, Indii, Izraeli, Koreji či v Pákistánu. Kromě Alibaby pražské děti čekají pohádky Kolíbá se velryba, Proletět duhou, Labutí jezírko či Biblické příběhy.

Labutí jezírko v podání Naivního divadla Liberec.

Labutí jezírko v podání Naivního divadla Liberec.

Kdy s dětmi do divadla

Nedělní Fantastika myslí na děti každou neděli ve 14 hodin, někdy také od 16 hodin. Obvyklá délka představení je 45 – 60 minut bez přestávky. Vstupenky v ceně 190 Kč lze rezervovat i zakoupit v předprodeji on-line, existuje však i možnost jejich zakoupení na pokladně divadla do tří dnů od provedené rezervace. V Praze jde o zcela ojedinělý projekt zaměřený na děti a zároveň nabízející top kvalitu. Více o projektu a podrobný program naleznete na www.detivdivadle.cz.

Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) 480,- (místo 760,- )

PRO VELKÝ OHLAS PRODLOUŽENO NA VŠECHNY ŘÍJNOVÉ A LISTOPADOVÉ POHÁDKY

Nutno rezervovat telefonicky nebo e-mailem na pokladně divadla: 222 221 366 - 7 nebo predprodej@tafantastika.cz.

 

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Najdete na iDNES.cz