Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nebojte se změn, pak máte šanci uspět

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
To tvrdí Pavel Marek, obchodní a marketingový ředitel královéhradecké společnosti TN Trade Hradec Králové, který patří mezi ty, co se změn rozhodně nebojí. Za posledních pár let se nabídka společnosti doslova mění před očima. A tak jsme se ho zeptali na pár otázek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nebojte se změn, pak máte šanci uspět | foto: TN Trade s.r.o.

Kdo sleduje Vaši společnost, vidí, že se doslova měníte před očima. Není jednodušší dělat stále to stejné?
To záleží na úhlu pohledu. Na první pohled to samozřejmě jednodušší je. Ale trh se mění a správný manažer musí společnost vést s výhledem do budoucna. To, že jste roky působili v nějaké oblasti podnikání, ještě neznamená, že v ní budete úspěšní až do smrti. To platí pro celou řadu oborů, v IT distribuci je to znát o to více.

Dlouhé roky jste působili jako distributoři IT, kam tedy směřují Vaše další kroky?
Máte pravdu. Naše společnost vyrostla na distribuci IT produktů. Řada uživatelů má námi distribuované produkty doma, ve svých počítačích, píší na námi distribuovaných klávesnicích či poslouchají hudbu z námi distribuovaných sluchátek. Řada českých i evropských výrobců používá naše řešení ve svých výrobcích. V distribuci IT dále zůstáváme, ale výrazněji posuzujeme, zda má či nemá daný výrobce na trhu nějakou šanci své produkty úspěšněji umisťovat. Naším cílem není jen maximalizovat obrat za každou cenu, i když z jeho růstu má radost každý manažer. V minulých letech jsme proto volné kapacity využili k založení dalších divizí, kterým se hodláme výrazněji věnovat.

To mne zajímá, jaké divize to jsou a jak se jim daří?
Divizí je řada. Čas ukáže, zda se jim dařit bude či nikoliv. V každém případě mají dnes poměrně velkou podporu. Kompletní nabídku najdete na našich internetových stránkách www.tntrade.cz, ale z nových divizí vyzvednu hlavně divize Sport, Nářadí, Osvětlení či divizi Zvířata. Těm se daří skvěle a rostou. Nejvíce asi divize Nářadí, kde nabízíme na několik desítek tisíc produktů z této oblasti a u řady z nich již začínáme spolupracovat přímo s výrobci. I v roce 2016 bychom ještě nějaké divize rádi přidali.


Komu to všechno prodáváte?
Všem, kdo mají zájem. Naše prodejní strategie je složitá a záleží na druhu produktu, našemu postavení v dané oblasti na trhu. Mezi naše zákazníky patří čeští i zahraniční výrobci v různých oblastech, distribuční společnosti, kamenné i internetové obchody se všeobecným či specializovaným sortimentem. Nakupuje u nás i řada úřadů, škol a institucí. Samozřejmě největší počet je konečných spotřebitelů.

Jaké jsou Vaše plány pro příští rok?
Pracovat, pracovat, pracovat… Na sortimentu, marketingu i prodejních kanálech. Rádi bychom jako každý rok na trh přivedli i několik dalších zajímavých výrobců. Rádi bychom dokončili i nový e-shop, který ve zkušební verzi plánujeme spustit ještě do konce roku. Snad se bude líbit. Také bychom rádi začali s řadou rekonstrukcí našich prostor.

Takže se dalšího roku nebojíte, chcete ještě něco vzkázat čtenářům?
Každý nový rok je výzva. Vzhledem k tomu, že se blíží vánoce a konec roku, tak bych na konec chtěl popřát Vašim čtenářům krásné vánoční svátky, nějaký ten dárek pod stromečkem, hlavně rodinou pohodu a aby ten příští rok byl zase o něco lepší než ten letošní. Tak veselé vánoce a šťastný Nový rok.

TN TRADE spol. s r.o.

Společnost TN TRADE vznikla v roce 1993 jako ryze česká soukromá společnost a od roku 1996 se zabývá distribucí v oblasti zejména periferií výpočetní techniky a příslušenství. Dnes patří mezi nejvýznamnější distributory v této oblasti v České a Slovenské republice a v některých komoditách si udržuje několik let vedoucí pozici na trhu. Dovážíme produkty zejména z Asie (Čína, Hong Kong, Taiwan), ale i dalších částí světa jako je USA, Kanada či státy Evropské unie.

www.tntrade.cz

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování...

Pokoj všem lidem dobré vůle přejí z pevnosti Josefov

Pokoj všem lidem dobré vůle přejí z pevnosti

Správa pevnosti Josefov rozvíjí dál svoji několikaletou tradici vánočních her. Zatímco tématem té loňské byly Vánoce...

Kde seženete keybordy, digitální piana nebo klavíry za skvělou cenu?

Kde seženete keybordy, digitální piana nebo klavíry za skvělou cenu?

Jste profesionálním hudebníkem, nebo jen chcete naučit své dítě brnkat na piáno? Největší nabídku klávesových nástrojů,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz