Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nebojte se horských kol, jsou lehká a funkční

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Horská kola jsou mezi českými cyklisty oblíbená především pro svou univerzálnost, neboť se s nimi dá jezdit po cestách i v terénu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nebojte se horských kol. Horská kola jsou lehká a funkční | foto: KELLYS BICYCLES

Jak již jejich název napovídá, horská kola jsou předurčená k jízdě po hřebenech hor, rozbitých cestách, lesních pěšinkách, zkrátka v těžkém terénu. Jejich obliba roste, neboť při pohybu v přírodě si lidé odpočinou od pracovního shonu, dopřejí si krásné výhledy z vrcholků hor a společných chvil s přáteli.

Díky různé míře odpružení poskytují horská kola jezdci dostatek pohodlí, jež je umocněno širšími plášti s hrubým vzorkem, který spolehlivě zabírá i v blátě. Tato kola rovněž disponují větším spektrem převodů, proto se s nimi můžete vydat i do skutečně těžkých stoupání, a jsou vybavena odolnými komponenty a často už i kotoučovými brzdami.

KELLYS BICYCLES 3a

Ideálním partnerem pro poznávání vašeho okolí jsou například horská kola Kellys Magnus White s kvalitní odpruženou vidlicí a kotoučovými brzdami.

Celoodpružená horská kola nejsou jen pro závodníky

Většina horských kol na trhu má odpruženou přední vidlici a některé dražší modely mají odpruženou i zadní stavbu. Moderní celoodpružená horská kola (fully) už netrpí podobnými neduhy jako jejich předchůdci z let minulých. Jsou velice pohodlná, poměrně lehká a navíc se při jízdě na rovné cestě dá odpružení i vypnout, takže neztrácíte energii potřebnou ke šlapání "pohupováním".

Není také pravdou, že celoodpružená horská kola jsou určená jen pro závodníky nebo ambiciózní sportovce. Zadní odpružení pobírá nerovnosti rozbitého terénu, pomáhá při strmých výjezdech a podrží majitele kola i ve sjezdech. Vlastnosti celoodpružených kol, a to především jimi přinášený komfort jízdy, tak ocení kdokoliv, kdo se rád sveze na kole.

Jaké horské kolo a za kolik?

Ceny za horská kola začínají přibližně na deseti tisících korunách a i u těch nejlevnějších je odpružená přední vidlice již standard. Kotoučové brzdy, které jsou účinnější a pohodlnější než brzdy ráfkové, se objevují u bicyklů v cenách přibližně od dvaceti tisíc.

Dle výbavy se pak cena horských kol s odpruženou vidlicí může vyšplhat i na sto tisíc. To už ale mluvíme o závodních speciálech se špičkovými komponenty, rámem z kompozitového materiálu a s různými technickými vymoženostmi.

Pohodlná celoodpružená horská kola, která nabízejí odpruženou přední vidlici i odpružení zadního kola, jsou obecně dražší než jejich jednodušší protějšky. Vyšší cenu ale vyváží pohodlí, které si v jejich sedle můžete dopřát již od 25 tisíc korun.

KELLYS BICYCLES 3b

Celoodpružené jízdní kolo Kellys Tyke s odpružením renomované značky Fox a komponenty Shimano tvoří vyvážený celek při zachování rozumné ceny 44.990,- Kč.

Doporučení používat na kole přilbu a rukavice platí vždy, ale pro horská kola dvojnásob. Přece jen se pohybujete v těžším terénu a může se stát, že nešikovně spadnete. Navíc při výletech do skutečných hor myslete na to, že počasí může být velice proměnlivé. Hodit se vám proto může batůžek se svačinou, teplejším oblečením a mobilním telefonem.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních...

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Najdete na iDNES.cz