Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nebojte se finančního úřadu. Je tu pro vás, ne proti vám.

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Majitel daňové kanceláře Tomáš Goláň má pověst člověka, který se bije za práva svých klientů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nebojte se finančního úřadu. Je tu pro vás, ne proti vám. | foto: TOMÁŠ GOLÁŇ, daňová kancelář s.r.o.

„Baví mě hádat se s finančním úřadem a vychovávat úředníky, aby nezneužívali své postavení. Úřadů se nesmíme bát. Jsou tady od toho, aby nám sloužily, i když to tak někdy nevypadá. Důležité je také řešit věci včas, dokud se s nimi dá něco udělat. V okamžiku, kdy už sedíte ve vězení, tak se z toho dostanete jen ztěží,“ zdůrazňuje zlínský daňový expert Tomáš Goláň.

Pro podvodníky nepracuje

Představa, že dokáže každého tuneláře vysekat z průšvihu, je ale úplně zcestná. „Poznám, že ze mě někdo dělá pitomce. S každým jednám na rovinu a vyžaduji to i od svých klientů. Pro podvodníky a mafiány nepracuji. Takovými kauzami nechci ztrácet čas a rovnou je odmítám,“ zdůrazňuje Tomáš Goláň.

Je zvláštní najít člověka, který se vyžívá ve sporech s finančními úředníky. „Vždycky mě to hodně bavilo, jinak bych nikdy nedosáhl toho, čeho jsem dosáhl. Pokud tuto práci děláte jen pro peníze, tak to nikdy nemůže přinést ani tu radost, ale nakonec ani ty peníze.

Chtěl jsem v tom být nejlepší a to mě hnalo kupředu. Největší odměnou je pro mě ale radost klientů, kterým pomohu vyhrát jejich případ,“ vysvětluje Tomáš Goláň.

Být o krok napřed a znát zákony

Nejdůležitější podle něj nejsou pro klienty ani tak peníze, které ušetří, ale hlavně klid, který jim zkušený člověk dá, když stojí za nimi. K tomu je ale potřeba být neustále před finančním úřadem o krok napřed, nenechat se zaskočit, dokonale znát zákony.

Nejčastější chybou daňového poradce podle Tomáše Goláně bývá, že se s finančním úřadem snaží nějak domluvit. A to je špatně. Má totiž v prvé řadě hájit zájmy klienta, nikoliv vycházet dobře s úředníky.

Dnes už má finanční úřad díky rozhodnutím Nejvyššímu správnímu soudu jasně vymezené hranice a tyto hranice musí dobrý daňový poradce znát.

„Papírové“ sídlo v Praze je spíš přítěží

Tomáš Goláň varuje před stěhováním firemních sídel například do Prahy kvůli finančním kontrolám. „Je to jako z bláta do louže. Jistě, finanční úřad ve Zlíně často chce po lidech nesmysly, které zákon vůbec nevyžaduje. Ale v Praze je to stejné. Lidé, kteří stěhují své firmy, netuší, kolik tam řeším závažných případů. Navíc papírové sídlo firmy v office housu není dobrou vizitkou, v problematických případech spíš přítěží. Navozuje to hned dojem, že firma utíká před provinčním finančním úřadem nebo je od začátku založená, aby páchala nějakou nepravost,“ říká Tomáš Goláň.

Nebojte se finančního úřadu. Je tu pro vás, ne proti vám.

Byl nejmladším daňovým poradcem

K zákonům a daním se dostal na vysoké škole. „Studoval jsem vysokou školu zemědělskou a nejvíc mě tam bavila ekonomika zahraničního obchodu. Probírali jsme zákony, daň z příjmu obyvatelstva, obchodní zákoník, občanský zákoník a já jsem zjistil, že mi ty zákony jdou do hlavy samy od sebe. Všechno jsem okamžitě chápal, všem kolem sebe jsem radil. Už v roce 1990 jsem si řekl, že chci být daňový poradce,“ vzpomíná.

V květnu roku 1993 se stal ve svých 24 letech nejmladším daňovým poradcem v České republice a nedlouho poté jedním ze zakládajících členů Komory daňových poradců.

Velkou výhodou pro něj bylo to, že pocházel ze Vsetína a ve Zlíně, který se stal jeho hlavním působištěm, nebyl provázaný s žádnou podnikatelskou nebo politickou zájmovou skupinou. A brání se tomu dodnes, i když zvlášť v předvolebním období se mu nabídky od politických uskupení jen hrnou. Nejdůležitější je pro Tomáše Goláně zůstat nezávislý.

Potřebujeme vůbec daně?

Kontakt:

Pobočka Zlín - Na Požáře:

Na Požáře 4450, 760 01 Zlín

Pobočka Zlín - Jateční:

Jateční 169, 760 01 Zlín

Pobočka Vsetín:

Jiráskova 1284, 755 01 Vsetín

www.golan.cz

Nebojte se finančního úřadu. Je tu pro vás, ne proti vám.

Aby stát mohl fungovat, bez daní ani finančního úřadu se neobejdeme. „Nepřímé daně, jako je spotřební daň nebo DPH, potřebujeme, abychom naplnili státní rozpočet. Přímé daně, tedy daně z příjmů právnických a fyzických osob, ale vyžadují obrovskou administrativu, jejich vybírání je pracné a náročné. Navíc tvoří jen desetinu státního rozpočtu. Daň z příjmu proto neschvaluji. Lidé obecně placení těžko nesou, protože vidí, kam se ztrácí část peněz, které vydělají, a kdo z nich žije,“ podotýká Tomáš Goláň.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Kaskády Tlumačov
VaK Zlín plánuje v příštím roce investice za 75 milionů

Zlínský region čeká další růst investic do vodárenské infrastruktury. VaK Zlín totiž plánuje v nadcházejícím roce použít 75 milionů korun na rekonstrukce...  celý článek

Kapela Elán
Festival Trnkobraní letos slaví 50 let

Festival Trnkobraní letos slaví 50 let společně s kapelou Elán, Tomášem Klusem, Michalem Hrůzou a dalšími interprety  celý článek

Chcete to nejlepší? Vyzkoušejte lithiové baterie od fgFORTE.
Chcete to nejlepší? Vyzkoušejte lithiové baterie od fgFORTE

Pro potřeby speciálních aplikací s vysokými nároky na hustotu výkonu, maximální cykličnost a minimální hmotnost zdroje energie žádejte to nejlepší – lithiové...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.