Klávesové zkratky na tomto webu - základní­

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Poraďte se s týmem odborníků přímo v aukční Galerii KODL. Ostatně právě nyní je ideální čas nabídnout vaše poklady do nadcházející jarní aukce.

Galerie KODL sídlí v krásných prostorách bývalého Topičova salonu na Národní třídě a disponuje jednou z největších výstavních ploch v centru Prahy – téměř 400 m2. | foto: Galerie Kodl

Ať již chcete obraz prodat, či koupit, prvním krokem je kontaktování odborníků v aukční síni, nejlépe emailem. Pokud nějaké dílo nabízíte, pošlete Galerii Kodl jeho fotografie spolu se stručným popisem (signatura, rozměry, atd.). Konzultace o uměleckém díle nabízeném do aukce je bezplatná. Na sjednanou schůzku si připravte veškerou dokumentaci o tom, jak se dílo dostalo do vašich rukou. Máte-li znalecký odhad či odborný posudek, nezapomeňte je vzít s sebou.

Na základě odborného posouzení nabízených děl se dojedná nejvhodnější způsob prodeje a jeho podmínky. Jestliže si dohodnete aukční prodej, určuje se vyvolávací cena. Oproti komisnímu prodeji je šance, že se najde více zájemců a cena se při dražbě zvýší.

Stává se, že na aukci obrazy dosáhnou rekordní ceny

Není nikterak výjimečné, že obrazy známých autorů dosáhnou na aukcích rekordní ceny. Příkladem může být obraz Antonína Slavíčka Na lavičce, který se z původní vyvolávací částky 3 miliony vyšplhal až na 15 milionů, nebo dílo Karla Purkyně Psík, u kterého byla vyvolávací cena 300 tisíc, a prodal se za takřka 1,5 milionu. U obou děl se jednalo i o autorské rekordy.

Antonín Slavíček - Na lavičce, vydraženo za 15 000 000 Kč

Jakmile se obě strany dohodnou na vyvolávací ceně, podepíší smlouvu. V té je uvedena cena a veškeré podmínky. Následně se připraví dílo do aukce, včetně pořízení fotografie a popisu do aukčního katalogu. Pokud si prodávající přeje, je možné zajistit i další potřebné služby, které pomohou v lepším zhodnocení nabízených děl, jako je např. restaurování nebo rámování obrazů.

Jak postupovat, když si obraz přejeme zakoupit?

Máte-li zájem o koupi, pak se nabízí několik možností. Tou první jsou samozřejmě aukce, kterým předchází předaukční výstava, kde se s nabízenými díly můžete seznámit. Další variantou je obrátit se na Galerii KODL s žádostí o koupi obrazu určitého umělce či díla ze specifického období českého malířství. Můžete vybírat i na webu, kde se v sekci Aktuální nabídka představují umělecká díla určená ke komisnímu prodeji.

Adolf Born - Strážci pokladu, vydraženo za 660 000 Kč.

Galerie KODL v loňském roce uspořádala dvě nejúspěšnější aukce v historii ČR

Galerie KODL je aukční, prodejní a výstavní síň, která se zaměřuje se na nákup a prodej obrazů, kreseb a plastik českého výtvarného umění 19. a 20. století. Galerie si zakládá nejen na záruce za prodávaná umělecká díla, ale také na maximálně profesionálním přístupu. V čele špičkového týmu odborníků a historiků umění stojí současný vlastník, čtvrtý z rodinné generace, soudní znalec PhDr. Martin Kodl.

Vždy na jaře a na podzim pořádá Galerie KODL vyhlášené aukce. V loňském roce se právě na nich prodala umělecká díla za rekordní částku 450 miliónů korun. Jednalo se o dvě nejúspěšnější aukce v historii České republiky. Na té listopadové bylo navíc dosaženo rekordní 98 % prodejnosti, což je světový unikát. Galerie KODL tak jen potvrdila své výjimečné postavení. Již osm let je ve všech číslech nejúspěšnější aukční síní v České republice.

Více informací na www.galeriekodl.cz.

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Nastal čas změnit nebezpečnou praxi. Omezme hlavičkování míče u dětí ve fotbale: chraňme vyvíjející se mozek dítěte.

Designové byty na Harfě u metra – výhodná investice na pronájem

Harfa Design Residence - design uvnitř i navenek

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky?

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky? Co s tím?

Univerzita VŠFS podporuje sport

Podvodné praktiky firem v oblasti DPH jsou rizikem pro IT sektor

Doba datová je tu. Češi konečně surfují levněji.