Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Navštivte Thajsko. Zemi úsměvů, deštných pralesů i tropických ostrovů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Thajsko - tropická země hor, deštných pralesů, rýžových políček, různých etnických skupin, obrovských soch Buddhy a kilometrů písečných pláží. Skvělými průvodci touto zemí vám budou stále usměvaví Thajci, jejichž typický úsměv vás bude provázet na každém kroku. Právem je Thajsko nazýváno zemí úsměvů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Majestátní sochy Buddhy jsou typické pro celé Thajsko. | foto: Siam Travel International

Thajsko je země kontrastů, kde naleznete horské kmeny na severu země, rybářské komunity na jihu, starobylé paláce i úchvatné tropické ostrovy s nejkrásnějšími plážemi. Thajské království láká cestovatele ze všech koutů světa již odedávna.

Podnebí v Thajsku je tropické se třemi sezónami. Jednotlivé sezony se však prolínají a celkově lze říci, že teploty se v celém Thajsku pohybují stále v rozmezí 27-35 stupňů Celsia.

Malebný, fascinující a úchvatný je ostrov Ko Samui.

Malebný, fascinující a úchvatný je ostrov Ko Samui. Foto: Siam Travel International

Toužíte-li strávit kouzelnou exotickou dovolenou, spatřit nádherné pláže ve skrytu palem, fascinující starobylé chrámy i půvab nočního života - Thajsko vám nabídne vše, co musí dokonalá dovolená splňovat. Vykoupejte se v lázni z orchidejí, projeďte se džunglí na slonech, relaxujte při golfu, nebo si dopřejte masáž. To vše, a spoustu zážitků navíc, vám nabídne Thajsko a třeba i jeho kouzelný ostrov Ko Samui.

Thajsko a výlety za poznáním

Ko Samui - tzv. kokosový ostrov je třetím největším v Thajsku a turisticky také jedním z nejoblíbenějších. Je hlavním ostrovem souostroví, které má asi 80 ostrovů. Leží na jihozápadě Thajského zálivu a je vzdálen asi hodinu letu od hlavního města Bangkoku.

Letištní terminál na Ko Samui.

Letištní terminál na Ko Samui. Foto: Siam Travel International

Už letiště samo o sobě je atrakcí, protože je postaveno ze dřeva kokosových palem. Minibus vás přiveze před slaměný terminál, jenž místo sloupů drží kmeny kokosových palem. Uvítání je typické: usměvavé Thajky vás zdraví sepnutými dlaněmi a na krk vám pověsí šňůrku s orchidejemi a jasmínem - pro štěstí. Krajina ostrova je půvabná. Tvoří ji 26 kilometrů pláží, bizardní skalní útvary a malé vesničky.

Ostrov Ko Samui si zachoval kouzlo i atmosféru. Spěchat tady nemusíte, všude je krásně. Symbolem ostrova jsou dva zvláštní kameny. Tady jim neřeknou jinak než Hin Ta a Hin Yai neboli Dědeček a Babička. Dva skalní giganti v tyrkysovém moři. Od sebe je dělí dvacet metrů. Příroda žulovou masu opracovala tak, že nezaměnitelně připomíná mužské a ženské genitálie. Najdete je vyobrazené na tričkách i na mnoha jiných suvenýrech.

Vodopády ve vnitrozemí ostrova Ko Samui.

Vodopády ve vnitrozemí ostrova Ko Samui. Foto: Siam Travel International

Na ostrově můžete obdivovat i řadu dalších památek a pozoruhodností. Například 15 metrů vysokou zlatou sochu Velkého Buddhy či nedaleký chrámový komplex na severním pobřeží. Podívanou jsou i tři vodopády - Hin Lad, Na Muang 1 a 2. Thajsko Vám nabídne vše.

Nejdelší a nejživější pláží na ostrově je Chaweng - dlouhá je 5 kilometrů a najdete zde ubytování rozličných typů i dostatek zábavy. Druhou nejdelší pláží je pláž Lamai, dlouhá 3,5 kilometrů. Lemovaná je kokosovými palmami a několika ladies bary na hlavní promenádě. Pláže Maenam a Bophut na severu ostrova představují klidnější alternativu.

Thajsko pro novomanžele

Novomanželé na svatební cestě a milovníci komfortu přebývají nejčastěji na pláži Chaweng, která je patrně nejkrásnější na ostrově. Celou pláž lemují četné restaurace a diskotéky. Pro ty, kdo vyhledávají noční život, je tu  nejoblíbenější klub Green Mango a především Reggae pub.

Na rušné ulici najdete mnoho obchodů, řetězce rychlého občerstvení a také krejčí, kteří vám levně a na míru ušijí oblečení. Navštívit lze restaurace přímo na pláži, kde se každý večer podávají čerstvé plody moře. Nezapomenutelná je i místní kuchyně, která patří k nejlahodnějším kuchyním světa.

Hledáte něco klidnějšího? Pokud ano, Thajsko nabízí spousty možností. Zamiřte na pláže Bo Phut, Maenam nebo Choeng Mon. Na jihu ostrova, v Lamai, najdete i levnější hotely a bungalovy. Je tu i nádherné koupání a čilý noční život. V hlavním městě Nathon na severu ostrova jsou banky, obchody, trhy s ovocem a zeleninou a přístav pro trajekty, které spojují ostrov s malajským poloostrovem.

Na klidnějších severních plážích je méně lidí, na západě a jihu najdete dokonce osamělé zátoky, ale moře je zde mělké, plné korálů. I když na hlavních plážích vznikly moderní hotely s typickými restauracemi, bary a obchody, nedá se mluvit o rušném prostředí. Na ostrově prostě můžete najít úplně vše, co očekáváte.

Thajsko vám nabídne i sportovní vyžití

Pro turisty je všude na ostrově připravena nepřeberná nabídka plážových sportů, tenis, výpravy k vodopádům, nebo třeba výlet na farmu sběračů kokosových ořechů. Ostrov je centrem býčích zápasů, své umění vám zde předvedou i cvičení sloni. Kromě thajské masáže vás osloví i park tygrů, motýlí, krokodýlí či hadí farma. Nádherná je zde tropická vegetace včetně květů orchidejí.

sochy
květina
sloni

Zajímavá historie, nádherná flóra a ohromující fauna … to je Ko Samui. Foto: Siam Travel International

Místní cestovní kanceláře nabízejí výlet do mořského národního parku Ang Thong, který se skládá ze 42 ostrůvků. Největší z nich pokrývá prales a uprostřed jiného je krásné smaragdové jezero propojené podvodním tunelem s mořem. Výlet bývá spojen s kajakováním a šnorchlováním.

Ostrov Ko Samui můžete pohodlně objet během jednoho dne. K projížďce si můžete pronajmout motocykl nebo terénní automobil a podniknout tak výpravu po ostrově. Okolo ostrova vede 58 kilometrů dlouhá okružní komunikace, ze které je možné navštívit řadu pamětihodností i kouzelných zákoutí.

Dovolená na Ko Samui nadchne každého, kdo touží po nevšedních zážitcích. Dopřejte si ji i vy!

www.siamtravel.cz

Autor:

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Sehnat správného řemeslníka může být jako sázka do loterie. Někdy to zkrátka nevyjde a výsledný projekt vypadá hůr, než...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Vybíráme vhodnou plechovou střechu pro rekonstrukce

SATJAM Šindel - je až neuvěřitelné do jaké podoby se dá plech zpracovat

Ocel nebo hliník, malý nebo velký formát, barvu klasickou nebo v poslední době velmi oblíbené tmavší odstíny? Nejen...

Další z rubriky

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Alitalia byla v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Alitalia: v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Italská letecká společnost Alitalia se v roce 2017 umístila na třetím místě v Evropě a na šestém místě mezi hlavními...

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Najdete na iDNES.cz