Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Navštivte Thajsko. Zemi úsměvů, deštných pralesů i tropických ostrovů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Thajsko - tropická země hor, deštných pralesů, rýžových políček, různých etnických skupin, obrovských soch Buddhy a kilometrů písečných pláží. Skvělými průvodci touto zemí vám budou stále usměvaví Thajci, jejichž typický úsměv vás bude provázet na každém kroku. Právem je Thajsko nazýváno zemí úsměvů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Majestátní sochy Buddhy jsou typické pro celé Thajsko. | foto: Siam Travel International

Thajsko je země kontrastů, kde naleznete horské kmeny na severu země, rybářské komunity na jihu, starobylé paláce i úchvatné tropické ostrovy s nejkrásnějšími plážemi. Thajské království láká cestovatele ze všech koutů světa již odedávna.

Podnebí v Thajsku je tropické se třemi sezónami. Jednotlivé sezony se však prolínají a celkově lze říci, že teploty se v celém Thajsku pohybují stále v rozmezí 27-35 stupňů Celsia.

Malebný, fascinující a úchvatný je ostrov Ko Samui.

Malebný, fascinující a úchvatný je ostrov Ko Samui. Foto: Siam Travel International

Toužíte-li strávit kouzelnou exotickou dovolenou, spatřit nádherné pláže ve skrytu palem, fascinující starobylé chrámy i půvab nočního života - Thajsko vám nabídne vše, co musí dokonalá dovolená splňovat. Vykoupejte se v lázni z orchidejí, projeďte se džunglí na slonech, relaxujte při golfu, nebo si dopřejte masáž. To vše, a spoustu zážitků navíc, vám nabídne Thajsko a třeba i jeho kouzelný ostrov Ko Samui.

Thajsko a výlety za poznáním

Ko Samui - tzv. kokosový ostrov je třetím největším v Thajsku a turisticky také jedním z nejoblíbenějších. Je hlavním ostrovem souostroví, které má asi 80 ostrovů. Leží na jihozápadě Thajského zálivu a je vzdálen asi hodinu letu od hlavního města Bangkoku.

Letištní terminál na Ko Samui.

Letištní terminál na Ko Samui. Foto: Siam Travel International

Už letiště samo o sobě je atrakcí, protože je postaveno ze dřeva kokosových palem. Minibus vás přiveze před slaměný terminál, jenž místo sloupů drží kmeny kokosových palem. Uvítání je typické: usměvavé Thajky vás zdraví sepnutými dlaněmi a na krk vám pověsí šňůrku s orchidejemi a jasmínem - pro štěstí. Krajina ostrova je půvabná. Tvoří ji 26 kilometrů pláží, bizardní skalní útvary a malé vesničky.

Ostrov Ko Samui si zachoval kouzlo i atmosféru. Spěchat tady nemusíte, všude je krásně. Symbolem ostrova jsou dva zvláštní kameny. Tady jim neřeknou jinak než Hin Ta a Hin Yai neboli Dědeček a Babička. Dva skalní giganti v tyrkysovém moři. Od sebe je dělí dvacet metrů. Příroda žulovou masu opracovala tak, že nezaměnitelně připomíná mužské a ženské genitálie. Najdete je vyobrazené na tričkách i na mnoha jiných suvenýrech.

Vodopády ve vnitrozemí ostrova Ko Samui.

Vodopády ve vnitrozemí ostrova Ko Samui. Foto: Siam Travel International

Na ostrově můžete obdivovat i řadu dalších památek a pozoruhodností. Například 15 metrů vysokou zlatou sochu Velkého Buddhy či nedaleký chrámový komplex na severním pobřeží. Podívanou jsou i tři vodopády - Hin Lad, Na Muang 1 a 2. Thajsko Vám nabídne vše.

Nejdelší a nejživější pláží na ostrově je Chaweng - dlouhá je 5 kilometrů a najdete zde ubytování rozličných typů i dostatek zábavy. Druhou nejdelší pláží je pláž Lamai, dlouhá 3,5 kilometrů. Lemovaná je kokosovými palmami a několika ladies bary na hlavní promenádě. Pláže Maenam a Bophut na severu ostrova představují klidnější alternativu.

Thajsko pro novomanžele

Novomanželé na svatební cestě a milovníci komfortu přebývají nejčastěji na pláži Chaweng, která je patrně nejkrásnější na ostrově. Celou pláž lemují četné restaurace a diskotéky. Pro ty, kdo vyhledávají noční život, je tu  nejoblíbenější klub Green Mango a především Reggae pub.

Na rušné ulici najdete mnoho obchodů, řetězce rychlého občerstvení a také krejčí, kteří vám levně a na míru ušijí oblečení. Navštívit lze restaurace přímo na pláži, kde se každý večer podávají čerstvé plody moře. Nezapomenutelná je i místní kuchyně, která patří k nejlahodnějším kuchyním světa.

Hledáte něco klidnějšího? Pokud ano, Thajsko nabízí spousty možností. Zamiřte na pláže Bo Phut, Maenam nebo Choeng Mon. Na jihu ostrova, v Lamai, najdete i levnější hotely a bungalovy. Je tu i nádherné koupání a čilý noční život. V hlavním městě Nathon na severu ostrova jsou banky, obchody, trhy s ovocem a zeleninou a přístav pro trajekty, které spojují ostrov s malajským poloostrovem.

Na klidnějších severních plážích je méně lidí, na západě a jihu najdete dokonce osamělé zátoky, ale moře je zde mělké, plné korálů. I když na hlavních plážích vznikly moderní hotely s typickými restauracemi, bary a obchody, nedá se mluvit o rušném prostředí. Na ostrově prostě můžete najít úplně vše, co očekáváte.

Thajsko vám nabídne i sportovní vyžití

Pro turisty je všude na ostrově připravena nepřeberná nabídka plážových sportů, tenis, výpravy k vodopádům, nebo třeba výlet na farmu sběračů kokosových ořechů. Ostrov je centrem býčích zápasů, své umění vám zde předvedou i cvičení sloni. Kromě thajské masáže vás osloví i park tygrů, motýlí, krokodýlí či hadí farma. Nádherná je zde tropická vegetace včetně květů orchidejí.

sochy
květina
sloni

Zajímavá historie, nádherná flóra a ohromující fauna … to je Ko Samui. Foto: Siam Travel International

Místní cestovní kanceláře nabízejí výlet do mořského národního parku Ang Thong, který se skládá ze 42 ostrůvků. Největší z nich pokrývá prales a uprostřed jiného je krásné smaragdové jezero propojené podvodním tunelem s mořem. Výlet bývá spojen s kajakováním a šnorchlováním.

Ostrov Ko Samui můžete pohodlně objet během jednoho dne. K projížďce si můžete pronajmout motocykl nebo terénní automobil a podniknout tak výpravu po ostrově. Okolo ostrova vede 58 kilometrů dlouhá okružní komunikace, ze které je možné navštívit řadu pamětihodností i kouzelných zákoutí.

Dovolená na Ko Samui nadchne každého, kdo touží po nevšedních zážitcích. Dopřejte si ji i vy!

www.siamtravel.cz

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Architektonická stavba ve stylu selského stavení skýtá nejen rozsáhlou vinotéku CHÂTEAU VALTICE, ale také unikátní...

Vydejte se na Mělnicko nejen za gastroturistikou

Vydejte se na Mělnicko nejen za gastroturistikou

Máte rádi dobré jídlo a skvělé víno? Máme pro vás několik tipů, kam na Mělnicku vyrazit za gastroturistikou. Tento...

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Pravděpodobně to znáte. Venku hezké počasí, ideální podmínky pro kolo, ale vaši nejbližší nemají čas či energii a vám...

Najdete na iDNES.cz