Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Navštivte ŠKODA Muzeum a výrobu ŠKODA AUTO

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Zveme Vás do ŠKODA Muzea do výrobních provozů ŠKODA AUTO. Individuální prohlídka je možná kdykoliv v rámci otevírací doby. Prohlídky s průvodcem, cizojazyčný výklad a exkurze do výrobních provozů ŠKODA AUTO jsou možné po předchozím objednání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ŠKODA Muzeum

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky.

Muzeum Škoda

Muzeum je zcela nově koncipovanou výkladní skříní značky, která zve návštěvníky k pestré, poutavé, interaktivní a multimediální procházce historií firmy. Razantní jízda historií automobilky ŠKODA AUTO, kterou představují automobily, filmy, současníci a dokumenty, moderně uspořádané na více než 1 800 m² výstavní plochy v historických výrobních halách.

Automobilka ŠKODA AUTO je právem hrdá na svou bohatou tradici, kterou se snaží co nejvíce přiblížit veřejnosti. Počátky výroby vozidel v Mladé Boleslavi sahají do roku 1895, kdy zde vznikla společnost Laurin & Klement, jíž v roce 1925 získal československý strojírenský koncern ŠKODA, v roce 1991 se firma stala součástí koncernu Volkswagen, což nastartovalo její přerod z regionálního lídra ve skutečně globální značku.

Muzeum Škoda

Návštěva ŠKODA Muzea

Hlavní obsahová myšlenka ŠKODA Muzea stojí na souznění oblastí Tradice, Evoluce a Preciznosti. Kreativní interpretace těchto tři témat tvoří základní linii celé expozice a v různých formách se promítá do uspořádání i výběru exponátů, jež jsou díky tomu návštěvníkům prezentovány nejen v kontextu doby, ale i včetně řady doplňujících informací, zajímavostí, filmů či dokonce anekdot.

Sbírky současného ŠKODA Muzea tvoří převážně osobní vozy ze sériové výroby, ale také závodní speciály, prototypy, desítky motorů a motocykly. ŠKODA Muzeum má samozřejmě v majetku také množství dalších archiválií, pohárů, plaket, příslušenství, či modelů. Díky takovému množství historických artefaktů je expozice ŠKODA Muzea pravidelně obměňována a rozšiřována o krátkodobé výstavy s tematickým zaměřením. Spolu s řadou doplňujících exponátů, dobových filmů či dokumentů tak mají návštěvníci neustále dostatečně atraktivní důvod se do ŠKODA Muzea vracet.

Muzeum Škoda

K největším návštěvnickým magnetům patří nejstarší exponáty – jedná se o kolo značky Slavia z roku 1899 a první mladoboleslavský automobil Laurin & Klement Voiturette typ A, který automobilka uvedla na trh v roce 1905. Tím však výčet zajímavých vozů ani zdaleka nekončí. Velké pozornosti se těší i černá ŠKODA Popular Sport „Monte Carlo“ z roku 1937, ŠKODA Superb z roku 1940 a mnohé další.

ŠKODA Muzeum zajišťuje jak organizované prohlídky muzea, tak i exkurze do výrobních provozů firmy ŠKODA AUTO a. s.

ŠKODA Muzeum nabízí

Prohlídka výrobních provozů firmy ŠKODA AUTO a. s.

Stejně fascinujícím zážitkem, jako je řízení vozu značky ŠKODA, je i sledování jeho vzniku v různých výrobních procesech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí tradičního a současně vysoce moderního výrobního závodu společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi.

výrobna škoda

Pocítí, jak podlaha vibruje v rytmu transferových lisů, budou svědky toho, s jakou precizností se tu pracuje na detailech automobilů. Návštěvníci, kteří projeví zájem o exkurzi, mají v závodě ŠKODA AUTO otevřené dveře. Automobiloví nadšenci tak mohou z bezprostřední blízkosti zažít, jak vznikají vozy značky ŠKODA.

Sídlo a hlavní výrobní závod společnosti

ŠKODA Muzeum

Otevírací doba: Pondělí–Neděle 9–17 hodin

Tř. Václava Klementa 29, Mladá Boleslav 293 60
Tel.: +420 326 832 038, +420 326 831 134
muzeum@skoda-auto.cz
museum.skoda-auto.cz

ŠKODA AUTO a.s. se nachází v Mladé Boleslavi, zhruba 50 km severovýchodně od Prahy. Kromě Mladé Boleslavi se vozy ŠKODA vyrábí v České republice ještě v závodech v Kvasinách a ve Vrchlabí. Po předchozí rezervaci je možné navštívit výrobní provoz ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí.

Veškeré informace o prohlídce výrobních provozů ŠKODA AUTO naleznete na muzeum.skoda-auto.cz.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie.
Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie

Zatímco dříve byly nejvýhodnější ceny elektřiny a plynu dostupné jen velkým firmám, nyní mohou u Centropolu tyto výhody čerpat i běžní spotřebitelé. Oblíbený...  celý článek

Rozmluvte se anglicky na pobytovém kurzu v ČR.
Jak se konečně rozmluvit anglicky?

Hranice můžou být koncem, ale také začátkem cesty! Hranice máme v hlavě, v nohách a dokonce na jazyku. Naše vlastní hranice jsou body, za které se jen tak...  celý článek

Erik Štefanovič, jednatel projektantsko-manažerské kanceláře DELTA...
Udržitelná výstavba jde ruku v ruce s hospodárností

Závěr měsíce září patří celosvětovému svátku trvale udržitelných budov. Jak taková udržitelná výstavba probíhá v praxi jsme se zeptali Erika Štefanoviče,...  celý článek

Zeleninové hranolky
Zeleninové hranolky

Hranolky nemusí být zabijákem diety.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.