Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Navštivte ŠKODA Muzeum a výrobu ŠKODA AUTO

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Zveme Vás do ŠKODA Muzea do výrobních provozů ŠKODA AUTO. Individuální prohlídka je možná kdykoliv v rámci otevírací doby. Prohlídky s průvodcem, cizojazyčný výklad a exkurze do výrobních provozů ŠKODA AUTO jsou možné po předchozím objednání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ŠKODA Muzeum

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky.

Muzeum Škoda

Muzeum je zcela nově koncipovanou výkladní skříní značky, která zve návštěvníky k pestré, poutavé, interaktivní a multimediální procházce historií firmy. Razantní jízda historií automobilky ŠKODA AUTO, kterou představují automobily, filmy, současníci a dokumenty, moderně uspořádané na více než 1 800 m² výstavní plochy v historických výrobních halách.

Automobilka ŠKODA AUTO je právem hrdá na svou bohatou tradici, kterou se snaží co nejvíce přiblížit veřejnosti. Počátky výroby vozidel v Mladé Boleslavi sahají do roku 1895, kdy zde vznikla společnost Laurin & Klement, jíž v roce 1925 získal československý strojírenský koncern ŠKODA, v roce 1991 se firma stala součástí koncernu Volkswagen, což nastartovalo její přerod z regionálního lídra ve skutečně globální značku.

Muzeum Škoda

Návštěva ŠKODA Muzea

Hlavní obsahová myšlenka ŠKODA Muzea stojí na souznění oblastí Tradice, Evoluce a Preciznosti. Kreativní interpretace těchto tři témat tvoří základní linii celé expozice a v různých formách se promítá do uspořádání i výběru exponátů, jež jsou díky tomu návštěvníkům prezentovány nejen v kontextu doby, ale i včetně řady doplňujících informací, zajímavostí, filmů či dokonce anekdot.

Sbírky současného ŠKODA Muzea tvoří převážně osobní vozy ze sériové výroby, ale také závodní speciály, prototypy, desítky motorů a motocykly. ŠKODA Muzeum má samozřejmě v majetku také množství dalších archiválií, pohárů, plaket, příslušenství, či modelů. Díky takovému množství historických artefaktů je expozice ŠKODA Muzea pravidelně obměňována a rozšiřována o krátkodobé výstavy s tematickým zaměřením. Spolu s řadou doplňujících exponátů, dobových filmů či dokumentů tak mají návštěvníci neustále dostatečně atraktivní důvod se do ŠKODA Muzea vracet.

Muzeum Škoda

K největším návštěvnickým magnetům patří nejstarší exponáty – jedná se o kolo značky Slavia z roku 1899 a první mladoboleslavský automobil Laurin & Klement Voiturette typ A, který automobilka uvedla na trh v roce 1905. Tím však výčet zajímavých vozů ani zdaleka nekončí. Velké pozornosti se těší i černá ŠKODA Popular Sport „Monte Carlo“ z roku 1937, ŠKODA Superb z roku 1940 a mnohé další.

ŠKODA Muzeum zajišťuje jak organizované prohlídky muzea, tak i exkurze do výrobních provozů firmy ŠKODA AUTO a. s.

ŠKODA Muzeum nabízí

Prohlídka výrobních provozů firmy ŠKODA AUTO a. s.

Stejně fascinujícím zážitkem, jako je řízení vozu značky ŠKODA, je i sledování jeho vzniku v různých výrobních procesech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí tradičního a současně vysoce moderního výrobního závodu společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi.

výrobna škoda

Pocítí, jak podlaha vibruje v rytmu transferových lisů, budou svědky toho, s jakou precizností se tu pracuje na detailech automobilů. Návštěvníci, kteří projeví zájem o exkurzi, mají v závodě ŠKODA AUTO otevřené dveře. Automobiloví nadšenci tak mohou z bezprostřední blízkosti zažít, jak vznikají vozy značky ŠKODA.

Sídlo a hlavní výrobní závod společnosti

ŠKODA Muzeum

Otevírací doba: Pondělí–Neděle 9–17 hodin

Tř. Václava Klementa 29, Mladá Boleslav 293 60
Tel.: +420 326 832 038, +420 326 831 134
muzeum@skoda-auto.cz
museum.skoda-auto.cz

ŠKODA AUTO a.s. se nachází v Mladé Boleslavi, zhruba 50 km severovýchodně od Prahy. Kromě Mladé Boleslavi se vozy ŠKODA vyrábí v České republice ještě v závodech v Kvasinách a ve Vrchlabí. Po předchozí rezervaci je možné navštívit výrobní provoz ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí.

Veškeré informace o prohlídce výrobních provozů ŠKODA AUTO naleznete na muzeum.skoda-auto.cz.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Najdete na iDNES.cz