Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Navštivte dechberoucí ledový hotel v Norsku, Švédsku či Finsku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zima je nejen v Norsku, ale i ve Švédsku a Finsku přímo "ladovská". Sněhu je vždy dostatek, vydrží krásně bílý po celou zimu. Máte pocit, že jste se ocitli v zimě vašeho dětství. Pokud máte zimu rádi, jistě by jste měli alespoň jeden ledový hotel navštívit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Laponsko - hotel | foto: Periscope Skandinávie, s.r.o.

Norsko je kolébkou lyžování

Lillehammer

Ne nadarmo se Norsku říká kolébka lyžování. Až do dnešních dní je pro Nory zimní období tím nejmilejším z průběhu celého roku. Sníh je v Norsku po celou zimu velmi kvalitní.

Běžkaři zažijí v nenáročných, kvalitně udržovaných stopách opravdovou rozkoš z pohybu. Zajímavostí jsou dvě osvětlené běžecké tratě. Příznivci sjezdovek jistě ocení kvalitu černé olympijské sjezdovky v Kvitfjellu, rodinné středisko Hafjell či Hemsedal s největším počtem sjezdovek..

Ledový hotel či zámek

Je tomu již dvacet let, co na břehu švédské zapolární řeky Torne vzniklo první umělecké dílo ze sněhu a ledu - dnes již slavný ledový hotel Icehotel v Jukkasjärvi. Tyto netradiční hotely, kde vládne led, sníh a věčný mráz, se staly velmi populární po celém světě. Ledový hotel, kapli, bar a restauraci najdete v Norsku, Švédsku i Finsku.

ŠVÉDSKO, ledový hotel Icehotel Jukkasjärvi

Mnohé bylo napsáno i řečeno o velkolepém dílu, prvním ledovém hotelu na světě. Než se do švédské zapolární vesnice Jukkasjärvi vydáte poprvé, bude vás jistě doprovázet očekávání toho nejlepšího. A když už budete stát v uvítací hale zdobené ledovými uměleckými díly a podmanivým osvětlením, brzy poznáte, že všechny ty superlativy, použité k popisu tohoto neobyčejného hotelu, jsou více než pravdivé.

Zima na polárním kruhu

Většina zimních akcí pořádaných CK Periscope Skandinávie směřuje do oblasti Laponska. To je území bez hranic, za polárním kruhem, zahrnující část Norska, Švédska, Finska a Ruska. Populární je navštívit ledový hotel či iglú, případně v něm i přespat, ohřát se pak můžete ve voňavé sauně a večer můžete pozorovat barevnou hru polární záře.

krmení

Nejpopulárnější jsou však jízdy se psím spřežením (husky) a sněžné skútry. Jako exklusivní raritu umí v CK Periscope Skandinávie zajistit program „Dobití severního mysu Nordkapp na skútrech“. Nabízejí se i další zajímavé aktivity: zimní golf, jízda v originální závodní bobu s profesionálním pilotem či plavba ledoborcem a koupání mezi krami ledu.

Finský wellness s lyžování

Patříte mezi nadšené lyžaře a sjezdovky střední Evropy se vám již omrzely? Navštivte lyžařskou exotiku vhodnou nejen pro sjezdaře a snowboardisty, ale také pro běžkaře. Dlouhé slunečné jarní dny, upravené sjezdovky, nekonečné kilometry běžeckých tratí a uvolněná atmosféra neformálních, pohodových Finů vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou za polárním kruhem. Už jste řídili sněžné skútry, psí spřežení nebo se projížděli na saních tažených soby? Po návratu na ledový hotel si můžete dopřát saunu, bazén, bylinnou koupel či masáž. Třeba se vám podaří spatřit polární záři!

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Alitalia byla v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Alitalia: v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Italská letecká společnost Alitalia se v roce 2017 umístila na třetím místě v Evropě a na šestém místě mezi hlavními...

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních...

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Najdete na iDNES.cz