Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Návštěvnost výstavy Rok růže už dnes dosáhne čísla 350 000

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výstavu Rok růže v Rožmberském paláci Pražského hradu brzy navštíví třístý padesátý tisící návštěvník. Tato výstava byla první akcí, která zahájila projekt Rožmberský rok 2011 připomínající 400 let od smrti posledního Rožmberka Petra Voka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Navštivte i vy výstavu Rok růže | foto: Jihočeský kraj

"Jubilejní návštěvník přijde podle našich informací ve čtvrtek 11. srpna mezi 11. a 12. hodinou. Přímo v prostorách výstavy Rok růže na něj budeme čekat a předáme mu dárky. Jaké, to zatím nebudu prozrazovat," okomentoval velký zájem o výstavu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Organizátoři věří, že do ukončení výstavy ji navštíví úctyhodných 400 tisíc spokojených návštěvníků. "Bylo by to symbolické i s ohledem na to, že si výstavou a celým projektem připomínáme 400 let od smrti posledního Rožmberka," uvedla vedoucí oddělení cestovního ruchu Petra Jánská.

O spokojenosti návštěvníků a úrovni expozice Rok růže svědčí nejen pozitivní zprávy od personálu infocentra, ale i kladné ohlasy v návštěvní knize.

Projekt Rožmberský rok veřejnosti v širokých souvislostech představuje historickou úlohu i kulturní dílo rodu Rožmberků a hlavní rysy tohoto dědictví až do současné doby.

"Kromě dvou pražských výstav Rok Růže a Rožmberkové, rod českých velmožů a jeho cesta dějinami tvoří projekt výstavy s rožmberskou tématikou v muzeích zřizovaných Jihočeským krajem, modifikované prohlídky rožmberských hradů a zámků ve správě českobudějovického Národního památkového ústavu a mnoho desítek kulturních, společenských, sportovních a gastronomických akcí podpořených z grantu Jihočeského kraje," upřesnil k projektu hejtman Zimola.

Rok Růže

Výstava Rok růže byla v Rožmberském paláci Pražského hradu zahájena 9. prosince loňského roku. Už během prvního týdne si ji nenechalo ujít 9 tisíc návštěvníků a zájem neupadá.

"Jednoznačně jde o nejnavštěvovanější výstavu Jihočeského kraje v historii. Do teď prvenství v návštěvnosti držela výstava Šumava Karla Klostermanna, která byla od září 2008 do září 2009 k vidění v Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Tu zhlédlo 75 000 návštěvníků. Výstava Rok růže tento úspěch překonala," zhodnotil úspěšnost tematických jihočeských výstav Jiří Zimola.

Výstava Rok růže nabízí nejen ucelený pohled na život členů rodu rožmberského, ale představuje i běžný život lidu na přelomu středověku a raného novověku. Vedle nástinu "velkých" politických dějin návštěvníky čeká i exkurz do všedního dne dominia a příbytku aristokrata či ozřejmení nelehké úlohy ženy ve společnosti té doby.

V prostorách Rožmberského paláce Pražského hradu bude výstava Rok růže zhruba do poloviny září tohoto roku. V hlavním sále je nainstalovaná zajímavá interaktivní expozice. Její hlavní část tvoří historie rodu Rožmberků, zachycená v dobových dokumentech, literárních textech a velkoformátových fotografiích představujících hlavní místa a sídla spjatá s tímto rodem.

Genealogii rodu představují obrazy a dobové portréty v improvizované obrazárně. V kinosále se promítají filmy a dokumenty spjaté s Rožmberky a poslední součástí je infocentrum, kde jsou turistům k dispozici propagační materiály jižních Čech a také suvenýry.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Alitalia byla v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Alitalia: v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Italská letecká společnost Alitalia se v roce 2017 umístila na třetím místě v Evropě a na šestém místě mezi hlavními...

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Letos uplyne dvacet let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách v Naganu. Turnaj...

Najdete na iDNES.cz