Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Návštěvnost výstavy Rok růže už dnes dosáhne čísla 350 000

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výstavu Rok růže v Rožmberském paláci Pražského hradu brzy navštíví třístý padesátý tisící návštěvník. Tato výstava byla první akcí, která zahájila projekt Rožmberský rok 2011 připomínající 400 let od smrti posledního Rožmberka Petra Voka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Navštivte i vy výstavu Rok růže | foto: Jihočeský kraj

"Jubilejní návštěvník přijde podle našich informací ve čtvrtek 11. srpna mezi 11. a 12. hodinou. Přímo v prostorách výstavy Rok růže na něj budeme čekat a předáme mu dárky. Jaké, to zatím nebudu prozrazovat," okomentoval velký zájem o výstavu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Organizátoři věří, že do ukončení výstavy ji navštíví úctyhodných 400 tisíc spokojených návštěvníků. "Bylo by to symbolické i s ohledem na to, že si výstavou a celým projektem připomínáme 400 let od smrti posledního Rožmberka," uvedla vedoucí oddělení cestovního ruchu Petra Jánská.

O spokojenosti návštěvníků a úrovni expozice Rok růže svědčí nejen pozitivní zprávy od personálu infocentra, ale i kladné ohlasy v návštěvní knize.

Projekt Rožmberský rok veřejnosti v širokých souvislostech představuje historickou úlohu i kulturní dílo rodu Rožmberků a hlavní rysy tohoto dědictví až do současné doby.

"Kromě dvou pražských výstav Rok Růže a Rožmberkové, rod českých velmožů a jeho cesta dějinami tvoří projekt výstavy s rožmberskou tématikou v muzeích zřizovaných Jihočeským krajem, modifikované prohlídky rožmberských hradů a zámků ve správě českobudějovického Národního památkového ústavu a mnoho desítek kulturních, společenských, sportovních a gastronomických akcí podpořených z grantu Jihočeského kraje," upřesnil k projektu hejtman Zimola.

Rok Růže

Výstava Rok růže byla v Rožmberském paláci Pražského hradu zahájena 9. prosince loňského roku. Už během prvního týdne si ji nenechalo ujít 9 tisíc návštěvníků a zájem neupadá.

"Jednoznačně jde o nejnavštěvovanější výstavu Jihočeského kraje v historii. Do teď prvenství v návštěvnosti držela výstava Šumava Karla Klostermanna, která byla od září 2008 do září 2009 k vidění v Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Tu zhlédlo 75 000 návštěvníků. Výstava Rok růže tento úspěch překonala," zhodnotil úspěšnost tematických jihočeských výstav Jiří Zimola.

Výstava Rok růže nabízí nejen ucelený pohled na život členů rodu rožmberského, ale představuje i běžný život lidu na přelomu středověku a raného novověku. Vedle nástinu "velkých" politických dějin návštěvníky čeká i exkurz do všedního dne dominia a příbytku aristokrata či ozřejmení nelehké úlohy ženy ve společnosti té doby.

V prostorách Rožmberského paláce Pražského hradu bude výstava Rok růže zhruba do poloviny září tohoto roku. V hlavním sále je nainstalovaná zajímavá interaktivní expozice. Její hlavní část tvoří historie rodu Rožmberků, zachycená v dobových dokumentech, literárních textech a velkoformátových fotografiích představujících hlavní místa a sídla spjatá s tímto rodem.

Genealogii rodu představují obrazy a dobové portréty v improvizované obrazárně. V kinosále se promítají filmy a dokumenty spjaté s Rožmberky a poslední součástí je infocentrum, kde jsou turistům k dispozici propagační materiály jižních Čech a také suvenýry.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Architektonická stavba ve stylu selského stavení skýtá nejen rozsáhlou vinotéku CHÂTEAU VALTICE, ale také unikátní...

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Najdete na iDNES.cz