Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

„Nastartujte se“ zná letošní vítěze

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Odborná porota vyhodnotila jako nejlepší projekt Matemág :: Radost z matiky. Jedná se o příběhovou výukovou hru na tabletech, která je určena pro děti v první a druhé třídě základních škol.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čtvrtý ročník grantového programu Komerční banky Nastartujte se má své nové vítěze. | foto: Ondřej Hošek

Na druhém místě se umístil projekt eParkomat, který pomáhá řidičům najít dostupné parkování na ulici nebo v komerčních garážích pomocí technologie umělé inteligence. Bronzovou příčku obsadila společnost SENS Foods, která vyrábí tyčinky z cvrččí mouky. Cenu veřejnosti získal projekt Kurz efektivní reklamy zaměřený na účinnou reklamu v prostředí sociálních sítí.

Níže vám přinášíme zajímavé názory letošních vítězů programu Nastartujte se. Celé rozhovory je možné si přečíst na www.nastartujtese.cz/rozhovory-s-vitezi/.

Cena odborné poroty, 1. místo: Tomáš Sýkora, Matemág (společnost TechSophia)

Proč jste se přihlásil do projektu Nastartujte se?
Soutěž Nastartujte se nás oslovila, protože díky ní můžeme zlepšit náš projekt, naši výukovou hru Matemág. Účast a dobré umístění pomohou s publicitou, finanční výhra přispěje na zlepšení produktu. A i samotný proces přihlášení nám pomohl zabývat se detailněji různými stránkami projektu.

Co si myslíte, že rozhodlo o vašem vítězství?
Odborná porota měla k dispozici podrobné materiály o našem projektu a na nich založila své rozhodnutí. Osobně se domnívám, že klíčová byla hlavní myšlenka projektu, která má přesah za „byznys“ samotný. Zároveň jsme mohli doložit, že jsme schopni ji uvést do reality.

Jaké máte další podnikatelské plány?
Věříme, že kvalitní vzdělání pomáhá lidem tvořit si takovou budoucnost, se kterou jsou spokojeni. Tímto směrem se tedy ubírají naše podnikatelské plány. Pracujeme na výukových hrách, videích, pracovních listech a v obecnějším hledisku na vzdělávacím systému. V nejbližších letech bude naším cílem rozšíření našich vzdělávacích produktů též do zahraničí.

Cena odborné poroty, 2. místo: Pavel Vrba, eParkomat

Můžete stručně popsat váš projekt?
Každý den řada z nás řeší problém, kde zaparkovat. eParkomat přináší unikátní řešení a pomáhá řidičům najít dostupné parkování na ulici, nebo v komerčních garážích pomocí technologie umělé inteligence. Naše vize je taková, že do 10 let bude vaše auto schopné si nejen plně autonomně zaparkovat, ale především díky funkcím eParkomat najít samo parkovací místo tak, aby negenerovalo zbytečný provoz a nespálilo příliš paliva. Jednoduše vystoupíte před domem a zbytek zvládne technika, maximálně odsouhlasíte platbu za parkovné.

Co si myslíte, že rozhodlo o vašem umístění?
Je to charakter projektu, který by měl pomoci velkému množství lidí s vyřešením, nebo alespoň zmírněním, palčivého problému jménem parkování. Zásadním však podle našeho názoru byl jeho přesah, zejména mimo hranice, kde se postupně již nyní rýsují velmi zajímavé projekty. Dalším z bodů mohla být připravenost vstupu na trh a dlouhodobá a ověřená spolupráce funkčního týmu.

Dal byste mladým lidem, kteří by chtěli začít podnikat, nějaké doporučení?
I když si můžete občas připadat doslova jako blázen, nebojte se jít za svým snem. Základem je vždy zjistit, zda je o produkt zájem a bavit se o něm s lidmi, které neznáte, protože jen ti podají opravdu nezávislou zpětnou vazbu.

Cena odborné poroty, 3. místo: Radek Hušek a Daniel Vach, SENS Foods

Proč jste se rozhodli pro tuto oblast podnikání?
Současný způsob stravování lidstva není udržitelný. Do 30 let bude na světě o 2 miliardy lidí více a tímto způsobem nebudeme mít dostatek bílkovin. Řešením je jíst hmyz. Cvrčci jsou stejně kvalitním zdrojem bílkovin jako jiné maso a přitom potřebujeme na jejich výrobu ve srovnání například s hovězím až 12x méně krmiva, 15x méně úrodné půdy, až 2000x méně vody. Navíc hmyz vyprodukuje 100x méně skleníkových plynů.

Co si myslíte, že rozhodlo o vašem umístění?
Myslíme si, že jsme měli kvalitně zpracované odpovědi na otázky a finanční plán. Mnoho lidí může vidět myšlenku jezení hmyzu jako kuriozitu, my ale vážně chceme změnit svět.

K čemu použijete získanou výhru?
Máme ambiciózní plán, ve kterém míříme na zahraniční trhy západní Evropy. Toto nezvládneme bez externího financování a výhra z Nastartujte se nám pomůže překlenout období, než najdeme našeho investora.

Cena veřejnosti: Tomáš Morávek, Kurz efektivní reklamy

Co podle vás rozhodlo o tom, že váš projekt získal cenu veřejnosti?
Rozhodlo naše nasazení, odhodlání a samozřejmě také naše znalost efektivní cesty získávání pozitivní reputace na sociální síti Facebook.

Dal byste mladým lidem, kteří by chtěli začít podnikat, nějaké doporučení?
Usilovat za každou cenu o vlastní podnikání, které jim může přinést svobodnou finanční a časovou budoucnost. Naslouchat moudrým mentorům a vůdčím osobnostem. Snažit se chovat vždy čestně a jednat upřímně. Soustředit se na užitek pro zákazníka. Strategicky plánovat marketing a všechna svá rozhodnutí. Rozvíjet vytrvalost a odhodlanost a nikdy se nevzdávat. Přesně si počítat rozpočty a zodpovědně plánovat finance.

„Nastartujte se“ je grantový program Komerční banky ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR podporující začínající podnikatele. Partnery projektu jsou – mezinárodní advokátní kancelář CEE Attorneys Tomíček Legal, Sečteno,-, PERFORMIA, časopis TRADE NEWS, Webmium a iPodnikatel, portál pro začínající podnikatele.

Na webové stránce www.nastartujtese.cz najdou zájemci o podnikání řadu rad, inspirativních příběhů a videí. Registrací na portálu se dostanou k výhodným nabídkám od partnerů programu.

Pravidelné aktuality ze světa podnikání mohou fanoušci sledovat na facebookové stránce programu www.facebook.com/nastartujtese.cz.

Komerční banka v rámci podpory začínajících podnikatelů nabízí i unikátní úvěr Profi úvěr Start, u kterého není nutné prokazovat podnikatelskou historii.


Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

Najdete na iDNES.cz