Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Národní galerie a Trade FIDES stále lákají na dvojici slavných jmen Monet - Warhol

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patříte mezi lidi, kteří si nedovedou představit, že by odešli z tohoto světa, aniž by spatřili Monetovy lekníny? Léta se vám honí hlavou, nač asi myslel Andy Warhol, když tvořil své slavné Elektrické křeslo?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Claude Monet: Lekníny (detail), 1917 - 1919 pochází z Batlinerovy sbírky, musea Albertina ve Vídni | foto: Národní galerie Praha

Výstava Monet – Warhol: Mistrovská díla z Albertina Museum a Batlinerovy sbírky, která se koná v Národní galerii v Praze od 13. října 2010 do 7. ledna 2011, vám může vaše tajná přání splnit.

Reprezentuje totiž soubor 80 děl moderního světového umění, včetně dvou zmíněných velikánů. Ke stejnému závěru došlo už mnoho milovníků umění. Výstavu od začátku provázejí mimořádný zájem a pozornost veřejnosti. Svědčí o tom i fakt, že expozicí stále proudí tisícovka návštěvníků denně.

Vedle jedné z ikon impresionismu - Moneta - si můžete ve Veletržním paláci prohlédnout tak slavná díla, jako obrazy fauvistů H. Matisse, P. Bonnarda či německých expresionistů E. L. Kirchnera a A. Javlenského.

K vidění jsou také díla ruské avantgardy a abstrakce El Lisického, K. Maleviče, V. Kandinského i surrealismu R. Magritta a M. Ernsta. Srdce znalců poválečného období pak zaplesají nad díly J. Dubuffeta, Y. Kleina, L. Fontany F. Bacona, M. Louisa, R. Lichtensteina, J. Dina, A. Warhola a ze zcela současných A. Kiefera, A. Katze, A. Rainera, G. Richtera, Sol LeWitta a dalších.


Andy Warhol: Elektrické křeslo, 1971

Andy Wahol: Elektrické křeslo, 1971 pochází z Batlinerovy sbírky musea Albertina ve Vídni

"Jsem rád, že zájemci o kvalitní výtvarné umění teď nemusejí cestovat do Vídně. Soubor nabízí díla umělců, kteří nejsou pravidelně ve sbírkách moderního a současného umění Národní galerie zastoupeni, na své si tedy přijdou i pravidelní návštěvníci," říká generální ředitel Národní galerie Milan Knížák.

Jedinečná sbírka manželů Batlinerových z Lichtenštejnska nevznikla ze dne na den. Trvalo to téměř půl století. V počátcích je zajímala tvorba současných umělců následně obohacená o cenná díla klasického moderního umění.

V posledních desetiletích se zájem sběratelů opět výrazněji orientoval na současné umění. Herbert Batliner, nikoliv kunsthistorik, ale právník a finančník, se domnívá, že dalším cílem nemá být pouze rozšiřování sbírky. Jeden z nejmocnějších mužů v zemi trvá na tom, že se kolekce má stát cestou k lepšímu porozumění umění vůbec.

Od roku 2007 se jedinečná sbírka, která obsahuje celkem 300 děl, prezentuje ve výstavních prostorách Albertina museum ve Vídni. A jako dědictví manželů Batlinerových tam také zůstane.

Vynikající díla nesmírné hodnoty jsou sama dost silným poutačem pozornosti. Přesto však organizátoři výstavy přidali ještě leccos přitažlivého.

Doprovodné programy lektorského oddělení - komentované prohlídky pro studenty i dospělé, programy pro pedagogy nebo výtvarné herny pro děti - výstavu vhodně doplňují. Za povšimnutí stojí i otevřené ateliéry pro děti i rodiče, v jejichž rámci si návštěvníci vyzkoušejí techniky použité při vzniku obrazů výstavy Monet - Warhol.

Trade FIDES s.r.o. - logoDlouholetým partnerem Národní galerie je společnost Trade FIDES, a. s., která s využitím moderních technologií zajišťuje bezpečnost všech sbírek. V rámci výstavy Monet - Warhol figuruje jako jeden ze sponzorů, bez jejichž přispění by se tato mimořádná událost nemohla konat.

Mimořádná událost si zasluhuje mimořádná rozhodnutí, a tak se můžeme těšit na "Monet - Warhol Den FIDES", kdy nejen hosté sponzora, ale vůbec všichni návštěvníci výstavy budou mít volný vstup.

Výstavu Monet - Warhol:

Mistrovská díla z Albertina museum a Batlinerovy sbírky je možné vidět až do 7. ledna 2011 v Národní galerii v Praze, respirium 1. patra / Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha. Denně kromě pondělí od 10 do18 hodin.

KAM DÁL?

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

Najdete na iDNES.cz