Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Národní galerie a Trade FIDES stále lákají na dvojici slavných jmen Monet - Warhol

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Patříte mezi lidi, kteří si nedovedou představit, že by odešli z tohoto světa, aniž by spatřili Monetovy lekníny? Léta se vám honí hlavou, nač asi myslel Andy Warhol, když tvořil své slavné Elektrické křeslo?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Claude Monet: Lekníny (detail), 1917 - 1919 pochází z Batlinerovy sbírky, musea Albertina ve Vídni | foto: Národní galerie Praha

Výstava Monet – Warhol: Mistrovská díla z Albertina Museum a Batlinerovy sbírky, která se koná v Národní galerii v Praze od 13. října 2010 do 7. ledna 2011, vám může vaše tajná přání splnit.

Reprezentuje totiž soubor 80 děl moderního světového umění, včetně dvou zmíněných velikánů. Ke stejnému závěru došlo už mnoho milovníků umění. Výstavu od začátku provázejí mimořádný zájem a pozornost veřejnosti. Svědčí o tom i fakt, že expozicí stále proudí tisícovka návštěvníků denně.

Vedle jedné z ikon impresionismu - Moneta - si můžete ve Veletržním paláci prohlédnout tak slavná díla, jako obrazy fauvistů H. Matisse, P. Bonnarda či německých expresionistů E. L. Kirchnera a A. Javlenského.

K vidění jsou také díla ruské avantgardy a abstrakce El Lisického, K. Maleviče, V. Kandinského i surrealismu R. Magritta a M. Ernsta. Srdce znalců poválečného období pak zaplesají nad díly J. Dubuffeta, Y. Kleina, L. Fontany F. Bacona, M. Louisa, R. Lichtensteina, J. Dina, A. Warhola a ze zcela současných A. Kiefera, A. Katze, A. Rainera, G. Richtera, Sol LeWitta a dalších.


Andy Warhol: Elektrické křeslo, 1971

Andy Wahol: Elektrické křeslo, 1971 pochází z Batlinerovy sbírky musea Albertina ve Vídni

"Jsem rád, že zájemci o kvalitní výtvarné umění teď nemusejí cestovat do Vídně. Soubor nabízí díla umělců, kteří nejsou pravidelně ve sbírkách moderního a současného umění Národní galerie zastoupeni, na své si tedy přijdou i pravidelní návštěvníci," říká generální ředitel Národní galerie Milan Knížák.

Jedinečná sbírka manželů Batlinerových z Lichtenštejnska nevznikla ze dne na den. Trvalo to téměř půl století. V počátcích je zajímala tvorba současných umělců následně obohacená o cenná díla klasického moderního umění.

V posledních desetiletích se zájem sběratelů opět výrazněji orientoval na současné umění. Herbert Batliner, nikoliv kunsthistorik, ale právník a finančník, se domnívá, že dalším cílem nemá být pouze rozšiřování sbírky. Jeden z nejmocnějších mužů v zemi trvá na tom, že se kolekce má stát cestou k lepšímu porozumění umění vůbec.

Od roku 2007 se jedinečná sbírka, která obsahuje celkem 300 děl, prezentuje ve výstavních prostorách Albertina museum ve Vídni. A jako dědictví manželů Batlinerových tam také zůstane.

Vynikající díla nesmírné hodnoty jsou sama dost silným poutačem pozornosti. Přesto však organizátoři výstavy přidali ještě leccos přitažlivého.

Doprovodné programy lektorského oddělení - komentované prohlídky pro studenty i dospělé, programy pro pedagogy nebo výtvarné herny pro děti - výstavu vhodně doplňují. Za povšimnutí stojí i otevřené ateliéry pro děti i rodiče, v jejichž rámci si návštěvníci vyzkoušejí techniky použité při vzniku obrazů výstavy Monet - Warhol.

Trade FIDES s.r.o. - logoDlouholetým partnerem Národní galerie je společnost Trade FIDES, a. s., která s využitím moderních technologií zajišťuje bezpečnost všech sbírek. V rámci výstavy Monet - Warhol figuruje jako jeden ze sponzorů, bez jejichž přispění by se tato mimořádná událost nemohla konat.

Mimořádná událost si zasluhuje mimořádná rozhodnutí, a tak se můžeme těšit na "Monet - Warhol Den FIDES", kdy nejen hosté sponzora, ale vůbec všichni návštěvníci výstavy budou mít volný vstup.

Výstavu Monet - Warhol:

Mistrovská díla z Albertina museum a Batlinerovy sbírky je možné vidět až do 7. ledna 2011 v Národní galerii v Praze, respirium 1. patra / Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha. Denně kromě pondělí od 10 do18 hodin.

KAM DÁL?

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Audioknížky z Radiotéky potěší každého, třeba i pod stromečkem
Audioknížky z Radiotéky potěší každého, třeba i pod stromečkem

Před dvěma lety nově otevřený e-shop Českého rozhlasu poprvé nabídl zájemcům a posluchačům vybrané tituly mluveného slova. Nenechte si ani vy ujít audioknížky...  celý článek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první etapy spolupráce s Pietari Inkinenem jako...  celý článek

Divadlo SemTamFór přineslo to nejlepší ze zájezdů i do Prahy
Divadlo SemTamFór přineslo to nejlepší ze zájezdů i do Prahy

Divadlo SemTamFór je v Praze již dva měsíce. Jak se divadlu v hlavním městě daří a co plánují na příští rok, nám sdělil principál nového pražského divadla...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.