Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Národní galerie a Trade FIDES stále lákají na dvojici slavných jmen Monet - Warhol

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patříte mezi lidi, kteří si nedovedou představit, že by odešli z tohoto světa, aniž by spatřili Monetovy lekníny? Léta se vám honí hlavou, nač asi myslel Andy Warhol, když tvořil své slavné Elektrické křeslo?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Claude Monet: Lekníny (detail), 1917 - 1919 pochází z Batlinerovy sbírky, musea Albertina ve Vídni | foto: Národní galerie Praha

Výstava Monet – Warhol: Mistrovská díla z Albertina Museum a Batlinerovy sbírky, která se koná v Národní galerii v Praze od 13. října 2010 do 7. ledna 2011, vám může vaše tajná přání splnit.

Reprezentuje totiž soubor 80 děl moderního světového umění, včetně dvou zmíněných velikánů. Ke stejnému závěru došlo už mnoho milovníků umění. Výstavu od začátku provázejí mimořádný zájem a pozornost veřejnosti. Svědčí o tom i fakt, že expozicí stále proudí tisícovka návštěvníků denně.

Vedle jedné z ikon impresionismu - Moneta - si můžete ve Veletržním paláci prohlédnout tak slavná díla, jako obrazy fauvistů H. Matisse, P. Bonnarda či německých expresionistů E. L. Kirchnera a A. Javlenského.

K vidění jsou také díla ruské avantgardy a abstrakce El Lisického, K. Maleviče, V. Kandinského i surrealismu R. Magritta a M. Ernsta. Srdce znalců poválečného období pak zaplesají nad díly J. Dubuffeta, Y. Kleina, L. Fontany F. Bacona, M. Louisa, R. Lichtensteina, J. Dina, A. Warhola a ze zcela současných A. Kiefera, A. Katze, A. Rainera, G. Richtera, Sol LeWitta a dalších.


Andy Warhol: Elektrické křeslo, 1971

Andy Wahol: Elektrické křeslo, 1971 pochází z Batlinerovy sbírky musea Albertina ve Vídni

"Jsem rád, že zájemci o kvalitní výtvarné umění teď nemusejí cestovat do Vídně. Soubor nabízí díla umělců, kteří nejsou pravidelně ve sbírkách moderního a současného umění Národní galerie zastoupeni, na své si tedy přijdou i pravidelní návštěvníci," říká generální ředitel Národní galerie Milan Knížák.

Jedinečná sbírka manželů Batlinerových z Lichtenštejnska nevznikla ze dne na den. Trvalo to téměř půl století. V počátcích je zajímala tvorba současných umělců následně obohacená o cenná díla klasického moderního umění.

V posledních desetiletích se zájem sběratelů opět výrazněji orientoval na současné umění. Herbert Batliner, nikoliv kunsthistorik, ale právník a finančník, se domnívá, že dalším cílem nemá být pouze rozšiřování sbírky. Jeden z nejmocnějších mužů v zemi trvá na tom, že se kolekce má stát cestou k lepšímu porozumění umění vůbec.

Od roku 2007 se jedinečná sbírka, která obsahuje celkem 300 děl, prezentuje ve výstavních prostorách Albertina museum ve Vídni. A jako dědictví manželů Batlinerových tam také zůstane.

Vynikající díla nesmírné hodnoty jsou sama dost silným poutačem pozornosti. Přesto však organizátoři výstavy přidali ještě leccos přitažlivého.

Doprovodné programy lektorského oddělení - komentované prohlídky pro studenty i dospělé, programy pro pedagogy nebo výtvarné herny pro děti - výstavu vhodně doplňují. Za povšimnutí stojí i otevřené ateliéry pro děti i rodiče, v jejichž rámci si návštěvníci vyzkoušejí techniky použité při vzniku obrazů výstavy Monet - Warhol.

Trade FIDES s.r.o. - logoDlouholetým partnerem Národní galerie je společnost Trade FIDES, a. s., která s využitím moderních technologií zajišťuje bezpečnost všech sbírek. V rámci výstavy Monet - Warhol figuruje jako jeden ze sponzorů, bez jejichž přispění by se tato mimořádná událost nemohla konat.

Mimořádná událost si zasluhuje mimořádná rozhodnutí, a tak se můžeme těšit na "Monet - Warhol Den FIDES", kdy nejen hosté sponzora, ale vůbec všichni návštěvníci výstavy budou mít volný vstup.

Výstavu Monet - Warhol:

Mistrovská díla z Albertina museum a Batlinerovy sbírky je možné vidět až do 7. ledna 2011 v Národní galerii v Praze, respirium 1. patra / Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha. Denně kromě pondělí od 10 do18 hodin.

KAM DÁL?

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky.

Nechte se okouzlit nevšední výstavou Daniela Hanzlíka, jejíž základní myšlenkou je prověřování fyzikálních principů a...

Najdete na iDNES.cz