Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nakupujete carvingové lyže? V HOPE SPORT vám poradí, jak na to

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nabídka carvingových lyží je v současné době tak široká, že se v ní běžný spotřebitel poměrně těžko orientuje. Na druhou stranu si každý může vybrat carvingové lyže šité takřka na míru.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hope sport s.r.o. | foto:  Hope sport s.r.o.

Existuje několik základních pravidel a zákonitostí, podle kterých se můžete řídit, pokud právě kupujete Vaše vytoužené carvingové lyže. I přes to, že nejste zrovna lyžařský fanatik nebo nadšený student katalogů a příruček.

Nejdříve si položte otázku. Jak zdatný jsem lyžař, kde a jak často lyžuji a co u svých lyží preferuji. Značka a design by měly být v pořadí požadavků až na posledním místě.

Zlaté pravidlo zní: typ, jízdní vlastnosti, třída a velikost carvingové lyže musí odpovídat mé zdatnosti a fyzickým parametrům, převažujícímu stylu a rychlosti jízdy a terénu ve kterém se na lyžích nejčastěji pohybuji. Na trhu dnes od renomovaných výrobců nenajdete špatné lyže ale můžete koupit lyže "špatné pro Vás".

velký výber lyží a snowbaordů

1. Nejdříve si zvolte 1 až 2 kategorie lyží ze kterých budete vybírat podle Vámi preferované délky oblouků a typu terénu ve kterém nejvíce lyžujete. Stručně shrnuto existují dnes Slalomky - převážně pro krátké a střední oblouky a upravené tratě, Obřačky a Racecarvery - převážně pro  střední a dlouhé oblouky ve vysoké rychlosti a upravené tratě , univerzálky na upravené tratě (tzv. Allroundy), univerzálky pro různé terény (tzv. Allmountainy), Freeride lyže do volného terénu a Freestyle pro triky a jízdu ve snowparcích.

Pomůcka pro úplné laiky, začátečníky nebo nerozhodné. Vyberte Allround

2. V rámci zvolené kategorie vyberte konkrétní typ (třídu) carvingové lyže odpovídající vaší lyžařské zdatnosti, zkušenosti, razanci a rychlosti jízdy. Orientovat se můžete i podle doporučených cen jednotlivých modelů. Rekreační třída lyží s vázáním se pohybuje v cenové relaci zhruba 4 až 10 tisíc korun, sportovní třída asi 7 až 13 tisíc a lyže pro velmi dobré a experty mezi 10 až 30 tisíci korunami. Skutečná prodejní cena se od doporučené může u jednotlivých prodejců výrazně lišit ( k potěše zákazníka je zpravidla nižší )a to z různých důvodů - různé slevové, letákové a sezonní akce, doprodej modelů z předcházejících sezon nebo prostě díky konkurenčnímu boji.

3. Vyberte velikost (výšku) odpovídající zvolenému typu carvingové lyže, vaší hmotnosti a výšce.Pro volbu vhodné výšky lyží se doporučuje pro jednotlivé kategorie určité rozpětí (např -5 až -15 cm k výšce postavy). Převážná většina carvingových lyží se prodává mezi -20 až 0 cm k výšce postavy.

Rada: Zdatnější, těžší, rychlejší a delší oblouky preferující lyžař vybírá výšku v horní hranici doporučeného rozpětí a naopak.

Při výběru se také zaměřte na další kriteria, která mají vliv na vlastnosti a životnost lyží jako jsou rádius (poloměr zatáčení), šířka špičky, středu a patky carvingové lyže, technologie výroby, konstrukce a materiálové složení, systém uchycení vázání aj.

Carvingové lyže lze dnes také rozdělit na juniorské, dámské a unisex. Speciálně pro ženy dnes najdete v obchodech širokou nabídku designově často velmi zajímavých kousků. Dámské lyže mají ale vedle  specifického designu i další odlišné detaily v konstrukci přizpůsobené ženské anatomii a lze je určitě doporučit. Při jejich výběru se řiďte výše uvedenými pravidly. Konstrukce dětských a juniorských lyží zohledňuje především menší hmotnost a sílu dítěte. Dělí se na rekreační, sportovní a závodní.

 Hope sport s.r.o. prodejna II

Chcete nové carvingové lyže? Obraťte se na specialisty

Pokud se rozhodnete pro nové carvingové lyže, určitě se obraťte na zavedenou specializovanou prodejnu s tradicí, dobrou pověstí a hlavně zasvěceným a vyškoleným personálem.

Pokud se vás prodavač bude nejdříve ptát jakou barvu lyží chcete, jděte raději jinam. Samozřejmostí by dnes například měla být bezplatná montáž a seřízení vázání při nákupu lyží, záruční a pozáruční servis, možnost testování prodávaných produktů, akční, věrnostní a posezonní slevy i možnost pohodlného nákupu přes E-shop.

Toto všechno nabízí vám jistě dobře známá síť prodejen s krojovaným šohajem ve znaku HOPE SPORT, s centrálou v Uherském Brodě (U Nádraží 1765, tel 572631339) a pobočkami v Kunovicích (areál hypermarketu Albert, tel. 572548977, 775877838), Zlíně (Kvítková 80, tel. 577433773, 775877837), Veselí nad Moravou (Masarykova 124, tel. 518324520, 775877836), Bánově (tel. 572646231, 775877840 ), Ostravě (Havlíčkovo nábřeží 28, tel. 599527101, 775877839) a nově i v Kroměříži (Vodní 59, tel. 573330471, 775877835).

 Hope sport s.r.o. prodejna HK

Hope sport působí na trhu se sportovními potřebami již 14 let a nabízí kompletní sortiment značkového zboží pro sjezdové i běžecké lyžování, snowboarding i jiné zimní sporty. V letním období se zabývá především prodejem potřeb pro inline skating, tenis a ostatní míčové sporty, sportovní obuvi a oblečení. Odborně vyškolený personál prodejen je připraven poradit a doporučit to správné sportovní vybavení pro vás. Hope Sport zákazníkům nabízí vždy kvalitní zboží za velmi příznivé ceny, které si můžete ve věrnostním slevovém programu snížit až o 10 %. Mimo pravidelných akcí týdne nabízí v průběhu celého roku řadu letákových a posezonních slevových akcí a výprodejů.

Všechny carvingové lyže a další sortiment zboží Hope Sport najdete také v internetovém obchodě www.ski-sport.cz s možností zaslání vybraných produktů přímo k Vám domů nebo vyzvednutí na některé z kamených prodejen.

servis lyží a snowbaordů

Vedle prodeje nabízí Hope Sport také servis lyží a snowboardů na vysoce kvalitním stroji Montana v kvalitě High Standart ( broušení kamenem včetně struktury ), půjčovnu a testovací centrum lyží, servis a testování kolečkových bruslí, vyplétání a půjčovnu tenisových raket, záruční i pozáruční servis a opravy sportovního vybavení.

Hope Sport pořádá v zimním období pro své zákazníky testovací dny v různých skiareálech zlínského kraje, kde si můžete zdarma vyzkoušet nejnovější carvingové lyže renomovaných značek. Je také organizátorem a hlavním sponzorem tradičních závodů na kolečkových bruslích HOPE INLINE SHOW pro děti i dospělé. Nezapomíná ani na potřebné a pravidelně podporuje sportovním vybavením mimo jinédětské domovy v Uherském Hradišti, Zábřehu na Moravě a Napajedlích.

Navštivte některou z prodejen Hope Sport nebo internetové stránky
www.ski-sport.cz a sami ověřte pravdivost výše uvedených skutečností.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Česká advokátní komora komentuje tři aktuální novely zákonů

Tisková konference České advokátní komory

Česká advokátní komora (ČAK) zahájila nový koncept poskytování informací. Do budoucna chce nejen advokáty, ale i...

Česko má zázemí i vizi, říká manažer agentury ESA

Frank Salzgeber, šéf programu technologických transferů Evropské kosmické...

České republice se vyplatilo, že pojímá vyvíjení a využívání kosmických technologií byznysově, nikoli čistě vědecky

Jan Nedvěd osvěžil hudební scénu, jak se mu to podařilo?

Jan Nedvěd - foto Adam Pavlíček

Na hudební scéně se objevila mladá krev. Hudební label Mad Baker Music, který se dostal do podvědomí především díky...

Najdete na iDNES.cz