Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nakupovat kvalitní náplně do tiskáren se vyplatí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Toto známé rčení platí i pro náplně do tiskáren. Levné tonery a cartridge se vám ve výsledku mohou prodražit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nakupovat kvalitní náplně do tiskáren se vyplatí | foto: Activa, spol. s.r.o.

Aby lidé ušetřili, často pro tisk volí repasované náplně, které nebývají příliš kvalitní. Neriskujte a pořiďte si originální inkoustové nebo tonerové kazety, které fungují nejlépe. Postarají se o konzistentní kvalitu tisku, který na papíře vydrží o poznání déle. Originální kazety navíc vytisknou přibližně o polovinu více stran než neoriginální a neosvědčené repasované náplně, které mohou selhat ještě před prvním tiskem.

Přestože jsou repasované náplně levnější, často nás stojí další peníze, protože musíme znovu vytisknout špatné výtisky, které vytvořily, nebo dokonce tiskárnu kvůli nekvalitnímu inkoustu opravit. U originálních kazet máte jistotu, že výtisky budou barevně správné a nevyblednou.

Jakou tiskárnu si zvolit? Laserovou nebo inkoustovou?

V první řadě zvažte, jak často a pro jaký tisk budete novou tiskárnu využívat. Každý z nás má jiné požadavky, někdo chce tisknout spíše textové dokumenty, jiný barevné fotografie ze svých cest.

Nejpopulárnějšími jsou stále tiskárny inkoustové, které jsou levné a tisknou barevně, ale na druhou stranu mají vyšší náklady na tisk. I mezi nimi se však dají najít poměrně úsporné modely. Inkoustové tiskárny se hodí pro tisk fotografií, grafických návrhů či menšího objemu textu. Dají se také nastavit pro černobílý tisk.

Laserové tiskárny mívají nižší náklady na tisk, ale platí, že tonerové kazety stojí o něco více než inkoustové náplně. Předností laserových tiskáren je tisk mnohostránkových dokumentů.

Jak tisknout šetrně?

Oddělené náplně

Jakmile dojde jedna ze základních barev, některé tiskárny přestanou tisknout a vyžadují výměnu celého balení, i když jsou některé zásobníky plné.

Nižší kvalita

Pro nedůležité dokumenty snižte kvalitu tisku, spotřebujete tak méně barvy.

Obě strany

Oboustranným tiskem šetříte papír. Pokud vaše tiskárna neumí oboustranné výtisky, můžete tento způsob provést manuálně. Nejprve vytiskněte všechny liché stránky, papír otočte a vytiskněte sudé.

Jeden list, více stran

Při tisku můžete mnohastránkové dokumenty zhutnit tak, že se na jeden list papíru vejde více stránek, třeba dvě nebo čtyři.

Bez balastu

Při tisku stránky z webu se vám na papíře objeví i reklama a grafické prvky. S šikovným doplňkem Print Friendly ale pohodlně vytisknete jen to podstatné. Dalším řešením je zkopírovat text, který chcete vytisknout, do textového editoru.

Jaké náplně do tiskáren jsou na trhu?

Originální kazety

Vyrábějí a distribuují je samotní výrobci tiskáren, kteří ručí za vysokou kvalitu tisku. Ceny tonerů jsou ale vyšší.

Alternativní/kompatibilní kazety

Nabízejí je výrobci, kteří nevyrábějí tiskárny, ale vlastnosti jejich náplní se blíží nebo rovnají originálním kazetám. Proto také mívají stejnou záruku 2 roky. Jsou o něco levnější než originály.

Repasované kazety

Některé díly originálních kazet jsou vyměněny, aby je šlo znovu použít. Často je ale kvalita tisku repasů naprosto nevyhovující, stejně jako výdrž.

Kvalitní originální i alternativní tonery a cartridge

Sázku na jistotu představují náplně do tiskáren z široké nabídky společnosti ACTIVA, která na trhu kancelářských potřeb spolehlivě působí již více než 20 let a za tu dobu si v oblasti zásobování kanceláří vybudovala přední pozici.

Společnosti ACTIVA nabízí více než 8 500 položek prémiových i ekonomických řad výrobků kancelářských potřeb, úklidových i hygienických prostředků, ochranných pomůcek, drogerie a občerstvení. Zkrátka všechno, co potřebujete pro chod svých kanceláří.

Díky propracovanému systému dokáže společnost ACTIVA veškeré zboží rozvozit standardně následující pracovní den po objednání a řidič vám objednávku ochotně roznosí do jednotlivých kanceláří dle vašeho přání.

Nejžádanějšími tonery a cartridge bývají produkty značek HP či Canon, bohatá je ale i nabídka alternativních kazet pro celé spektrum tiskáren (HP, Canon, Brother, Samsung, Epson a další). Tonery a cartridge pro svou tiskárnu si vyberte v příslušné sekci na internetových stránkách obchod.activa.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Najdete na iDNES.cz