Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nakupovat kvalitní náplně do tiskáren se vyplatí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Toto známé rčení platí i pro náplně do tiskáren. Levné tonery a cartridge se vám ve výsledku mohou prodražit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nakupovat kvalitní náplně do tiskáren se vyplatí | foto: Activa, spol. s.r.o.

Aby lidé ušetřili, často pro tisk volí repasované náplně, které nebývají příliš kvalitní. Neriskujte a pořiďte si originální inkoustové nebo tonerové kazety, které fungují nejlépe. Postarají se o konzistentní kvalitu tisku, který na papíře vydrží o poznání déle. Originální kazety navíc vytisknou přibližně o polovinu více stran než neoriginální a neosvědčené repasované náplně, které mohou selhat ještě před prvním tiskem.

Přestože jsou repasované náplně levnější, často nás stojí další peníze, protože musíme znovu vytisknout špatné výtisky, které vytvořily, nebo dokonce tiskárnu kvůli nekvalitnímu inkoustu opravit. U originálních kazet máte jistotu, že výtisky budou barevně správné a nevyblednou.

Jakou tiskárnu si zvolit? Laserovou nebo inkoustovou?

V první řadě zvažte, jak často a pro jaký tisk budete novou tiskárnu využívat. Každý z nás má jiné požadavky, někdo chce tisknout spíše textové dokumenty, jiný barevné fotografie ze svých cest.

Nejpopulárnějšími jsou stále tiskárny inkoustové, které jsou levné a tisknou barevně, ale na druhou stranu mají vyšší náklady na tisk. I mezi nimi se však dají najít poměrně úsporné modely. Inkoustové tiskárny se hodí pro tisk fotografií, grafických návrhů či menšího objemu textu. Dají se také nastavit pro černobílý tisk.

Laserové tiskárny mívají nižší náklady na tisk, ale platí, že tonerové kazety stojí o něco více než inkoustové náplně. Předností laserových tiskáren je tisk mnohostránkových dokumentů.

Jak tisknout šetrně?

Oddělené náplně

Jakmile dojde jedna ze základních barev, některé tiskárny přestanou tisknout a vyžadují výměnu celého balení, i když jsou některé zásobníky plné.

Nižší kvalita

Pro nedůležité dokumenty snižte kvalitu tisku, spotřebujete tak méně barvy.

Obě strany

Oboustranným tiskem šetříte papír. Pokud vaše tiskárna neumí oboustranné výtisky, můžete tento způsob provést manuálně. Nejprve vytiskněte všechny liché stránky, papír otočte a vytiskněte sudé.

Jeden list, více stran

Při tisku můžete mnohastránkové dokumenty zhutnit tak, že se na jeden list papíru vejde více stránek, třeba dvě nebo čtyři.

Bez balastu

Při tisku stránky z webu se vám na papíře objeví i reklama a grafické prvky. S šikovným doplňkem Print Friendly ale pohodlně vytisknete jen to podstatné. Dalším řešením je zkopírovat text, který chcete vytisknout, do textového editoru.

Jaké náplně do tiskáren jsou na trhu?

Originální kazety

Vyrábějí a distribuují je samotní výrobci tiskáren, kteří ručí za vysokou kvalitu tisku. Ceny tonerů jsou ale vyšší.

Alternativní/kompatibilní kazety

Nabízejí je výrobci, kteří nevyrábějí tiskárny, ale vlastnosti jejich náplní se blíží nebo rovnají originálním kazetám. Proto také mívají stejnou záruku 2 roky. Jsou o něco levnější než originály.

Repasované kazety

Některé díly originálních kazet jsou vyměněny, aby je šlo znovu použít. Často je ale kvalita tisku repasů naprosto nevyhovující, stejně jako výdrž.

Kvalitní originální i alternativní tonery a cartridge

Sázku na jistotu představují náplně do tiskáren z široké nabídky společnosti ACTIVA, která na trhu kancelářských potřeb spolehlivě působí již více než 20 let a za tu dobu si v oblasti zásobování kanceláří vybudovala přední pozici.

Společnosti ACTIVA nabízí více než 8 500 položek prémiových i ekonomických řad výrobků kancelářských potřeb, úklidových i hygienických prostředků, ochranných pomůcek, drogerie a občerstvení. Zkrátka všechno, co potřebujete pro chod svých kanceláří.

Díky propracovanému systému dokáže společnost ACTIVA veškeré zboží rozvozit standardně následující pracovní den po objednání a řidič vám objednávku ochotně roznosí do jednotlivých kanceláří dle vašeho přání.

Nejžádanějšími tonery a cartridge bývají produkty značek HP či Canon, bohatá je ale i nabídka alternativních kazet pro celé spektrum tiskáren (HP, Canon, Brother, Samsung, Epson a další). Tonery a cartridge pro svou tiskárnu si vyberte v příslušné sekci na internetových stránkách obchod.activa.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Jan Nedvěd osvěžil hudební scénu, jak se mu to podařilo?

Jan Nedvěd - foto Adam Pavlíček

Na hudební scéně se objevila mladá krev. Hudební label Mad Baker Music, který se dostal do podvědomí především díky...

Česká advokátní komora komentuje tři aktuální novely zákonů

Tisková konference České advokátní komory

Česká advokátní komora (ČAK) zahájila nový koncept poskytování informací. Do budoucna chce nejen advokáty, ale i...

Najdete na iDNES.cz