Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nákup investičního zlata na internetu má svoje rizika i výhody

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V době, kdy lze na internetu nakoupit téměř vše, se tento způsob prodeje nevyhnul ani oblasti investičního zlata, stříbra, drahých kovů, mincí a medailí. Jelikož se u těchto produktů jedná většinou o vyšší částky, je dobré být obezřetný a před samotným nákupem věnovat pár minut prověření prodejce. Vyplatí se to!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nákup investičního zlata na internetu – rizika a výhody | foto: Zlaťáky.cz

Firemní prodejny a historie

Nákup investičního zlata na internetu – rizika a výhody

Nákup investičního zlata na internetu – rizika a výhody

Zákazníci od prodejců drahých kovů očekávají serióznost, která by měla být podložena určitou historií. Proto je vždy dobré podívat se, kdo za daným internetových serverem stojí. Tedy jak přesně se jmenuje firma, dle čehož už není žádný problém dohledat její majitele v obchodním rejstříku.

Zde je také dobře zjistitelné, kdy byla firma založena a od kdy působí na trhu. Nelze-li majitele dobře dohledat, to už samo o sobě něco vypovídá. Dobrým vodítkem mohou být firemní prodejny. Disponuje jimi společnost, u které chcete učinit větší nákup, nebo se s vámi její zástupce schází někde po kavárnách?

Od poloviny září se např. obchodníkem s nejvíce firemními prodejnami stala společnost Zlaťáky.cz, která disponuje obchody v Praze, Brně a nově i v centru Ostravy. Zákazníci tak mají možnost si v klidu na internetu jednotlivé produkty vybrat a poté na prodejně dobře prohlédnout, poradit se s odborníky, případně zakoupit.

„V některých případech už samotné internetové stránky prodejců nejsou technicky na výši, což samozřejmě běžný návštěvník nemusí rozpoznat a vidina o něco levnějšího, však rizikového nákupu, ho může zlákat,“ doplnil Jan Žák, člen představenstva společnosti Zlaťáky.cz.

Nejen nákup, ale i výkup investičního zlata či stříbra

Nejrůznější analýzy a komentáře často radí, jak drahé kovy co nejlépe nakoupit. Prodeji se už však taková pozornost nevěnuje. Přitom zpětný výkup není u mnoha obchodníků samozřejmostí. Před koupí drahých kovů, ať už zlatých nebo stříbrných mincí či slitků, je proto dobré si prověřit, zda daný obchodník nejen drahé kovy prodává, ale jestli také v případě potřeby zajišťuje jejich zpětný výkup. Mnoho obchodníků tuto službu nenabízí, a pokud ano, tak ne právě za nejvýhodnějších podmínek.

„Našim zákazníkům zpětný výkup u frekventovaných produktů vždy garantujeme. Méně frekventované z důvodu nižší likvidity také vykupujeme, a záleží, zda si zákazník vybere okamžitý prodej, nebo možnost komisního prodeje. Naši zákazníci ale již při samotném nákupu vědí, zda se na daný produkt vztahuje garance výkupu, či pouze výkup v době poptávky. Také se snažíme, abychom udržovali nejvýhodnější ceny výkupu na trhu,“ představil přístup společnosti Zlaťáky.cz ke zpětnému výkupu člen vedení Jan Žák.

Nákup investičního zlata na internetu – rizika a výhody

Výhody nákupu přes internet

Jednoznačnou výhodou nákupu prostřednictvím internetu je možnost snadného výběru a rychlého porovnání cen (http://obchody.heureka.cz/cenne-kovy/). Šíře produktů se díky tomu také zvětšuje, protože je možné nakupovat téměř cokoliv z jakékoliv části světa. Ti, kteří s investičními kovy teprve začínají, by měli využít možnosti bezplatného poradenství, které každý dobrý obchodník poskytuje.

Nákup investičního zlata na internetu – rizika a výhody
Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Další z rubriky

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Kryptoměny se opět potápějí. Bitcoin odepsal 10% za hodinu! ESMA: Investoři musí...

Kryptoměny se opět potápějí. Bitcoin odepsal 10% za hodinu! ESMA: Investoři musí...

Kurzy.cz Virtuální kryptoměny obnovily výrazněji negativní vývoj a pokračují ve ztrátách. Bitcoin se ocitá nejníže od začátku lo...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz