Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Náhle přišli o práci, novou našli s pomocí projektu Restart na druhou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ztráta zaměstnání je nepříjemnou věcí pro každého člověka. Alespoň částečně změkčit pomyslný pád na dlažbu a připravit propouštěné zaměstnance na složité období nezaměstnanosti se snaží projekt Restart na druhou v Ústeckém kraji realizovaný Krajskou pobočkou Úřadu práce České republiky v Ústí nad Labem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Náhle přišli o práci, novou našli s pomocí projektu Restart na druhou | foto: Úřad práce České republiky

V tuto chvíli se do projektu zapojilo více než 190 lidí, z nichž polovina našla uplatnění na trhu práce. Tito lidé přišli o práci v rámci hromadného propouštění, z organizačních důvodů, skončením smlouvy na dobu určitou nebo tím, že zaměstnavatel přestal vyplácet mzdu. Pokud i Vy máte podobné potíže, neváhejte nás kontaktovat, pomůžeme Vám.

Všechny projektové aktivity směřují k nalezení nového pracovního uplatnění a účastníkům jsou poskytovány zcela zdarma. Účastníci mají možnost využít individuálního poradenství či absolvovat školení v oblasti soft skills, pracovního práva, psychologie, finanční gramotnosti. Zmíněná témata jim pomáhají orientovat se ve spleti zákonů, získají informace o finančních produktech, jejich záludnostech a také nástrahách současného finančního prostředí.

 Dalším krokem ke snadnějšímu získání nového zaměstnání je možnost absolvování rekvalifikačního kurzu, který rozšiřuje dosavadní znalosti účastníka s ohledem na požadavky současného trhu práce.

Projekt je zajímavý jak pro nové, tak i pro stávající zaměstnavatele. Stávající zaměstnavatelé mohou získat příspěvek na refundaci mzdy a to v případě, že se rozhodnou své zaměstnance před ukončením pracovního poměru uvolňovat na aktivity projektu. Nově přijímající zaměstnavatelé mohou získat příspěvky na mzdové náklady, a to až po dobu šesti měsíců.

Náhle přišli o práci, novou našli s pomocí projektu Restart na druhou

Restart pomohl mladé mamince

Příběhem hledání práce se šťastným koncem je nové pracovní místo Jitky Rybkové, mladé ženy, která se snažila najít uplatnění po rodičovské dovolené. Jitce Rybkové z Cítolib na Lounsku bylo málo platné i to, že před nástupem na mateřskou dovolenou zastávala dobrou pozici ve firmě a až do konce rodičovské počítala s tím, že jí místo ve společnosti stále drží. Ovšem pak přišlo překvapení.

Firma zeštíhlela a spolu s tím zrušila i některá pracovní místa, mezi nimi i to Jitčino. "Až do poslední chvíle jsem si myslela, že se přece jen na nějakou pozici vrátím. Pak jsem prakticky během týdne zjistila, že pro mě žádná není. Dost mě to překvapilo,“ vzpomíná mladá žena.

Když už to vypadalo téměř beznadějně, pověděl jí náhodou jeden známý o projektu Restart na druhou v Ústeckém kraji. Příležitosti se bez váhání chytila. "Zbýval mi jediný den a ještě ke všemu pátek. Už tehdy se ukázal skvělý a vstřícný přístup pracovnic úřadu práce, takže jsme zařídily, co bylo třeba,“ neskrývá nadšení Jitka Rybková.

A jak to celé dopadlo? Netrvalo to dlouho a objevila se pracovní příležitost. Jedna lounská firma hledala pracovnici s technickým zaměřením. Po rekvalifikaci a speciální přípravě Jitka nastoupila, nyní je ve zkušební době a ze své nové práce má ohromnou radost.

"Projekt Restart nad druhou bych doporučila každému, kdo se ocitne v situaci, že přichází o zaměstnání. Kdo jen trošku chce, osvojí si odborné dovednosti, které mu umožní najít nové uplatnění,“ vysvětluje Jitka Rybková. Sama se díky Restartu na druhou naučila technickému kreslení ve speciálním programu, a to bylo pro získání nového místa zásadní.

Náhle přišli o práci, novou našli s pomocí projektu Restart na druhou

Přišli o práci v textilním průmyslu

Podobný osud potkal Dagmar Lapáčkovou z Mostu a Václava Šimka z Litvínova-Janova. Léta pracovali v textilní společnosti, kterou však dohnala levná konkurence s Asie a ona ukončila svou činnost.

Dagmar se v textilce zabývala výrobou nití a pracovala tam dlouhých sedmadvacet let. Díky projektu Restart na druhou má nyní práci jako uklízečka. Václava Restart na druhou vrátil zpět k jeho bývalé profesi železničáře, ve vlacích vozí uhlí pro elektrárny.

"V litvínovské textilce nám spolu s oznámením, že firma končí, nabídli možnost jít do kurzu úřadu práce. Než sedět doma, řekla jsme si proč ne,“ vypráví šestačtyřicetiletá žena.

Na školeních projektu Restart na druhou, se například dozvěděla vše, co by měl umět a vědět uchazeč o zaměstnání a pak si jeho prostřednictvím našla i místo uklízečky. S novou prací je spokojená, cení si i milého a vstřícného přístupu zaměstnavatele.

"Být uklízečkou mi nevadí. I manžel je spokojený, jeden plat by rodinu neuživil,“ říká Dagmar Lapáčková. Navíc jí po dlouhých letech v textilce odpadlo brzké ranní vstávání a dojíždění do sousedního města. Práci totiž našla v elektrotechnické firmě přímo v Mostě. Kdyby se výroba v textilní firmě obnovila, vracet se už nechce.

Václav Šimek se díky Restartu na druhou vrátil zpět ke své původní profesi železničáře, kdy řídil nákladní vlaky. Pak nějaký čas pracoval jako živnostník – pokrývač a nakonec zakotvil v textilní firmě, kterou musel po šestnácti letech opustit. Ubyly zakázky a práce už pro něj, jako pro mnohé další, nebyla.  O projektu Restart se dozvěděl ještě ve své původní práci, v textilce, když mu běžela výpovědní lhůta. "Věděl jsem, že nové místo nebudu mít hned a že mi možná pomůžou najít nové. Tak jsem se do projektu přihlásil,“ vzpomíná Šimek.

Práci si našel během školení probíhajícímu v rámci projektu. I když práci našel ještě v jeho průběhu, dokončil jej a pak nastoupil na nové místo. Opět je strojvedoucím a pan Václav je rád, že může dělat profesi, kterou už zná. Vozí ve vlacích uhlí a věří, že si práci udrží až do penze. "Uhlí bude potřeba pořád,“ shrnuje Václav Šimek.

Pokud vás projekt zaujal, najdete o něm více informací na portálu MPSV: http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/ulk/regionalni_projekty

Projekt je financovaný z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Další z rubriky

Severočeská vodárenská společnost v toku času

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS)

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) převzala za své akcionáře odpovědnost za zásobování obyvatelstva pitnou...

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu.

Máte v hlavě už roky sen o dokonalém rodinném domě? Zavřete před spaním oči a v jasných barvách vidíte rozmístění...

Invalidní vozíky si nemusíte hned kupovat, existuje na ně i půjčovna

Polohovací lůžka si můžete i dočasně vypůjčit

Potřebujete pro někoho z rodiny invalidní vozík, ale nechcete dát velké peníze do typu, u kterého si nejste jisti,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.