Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nadměrné oděvy aneb prosil bych nějaká trička 160 cm v pase

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nadměrné oděvy pro velmi silné ženy a muže? Žádný problém. Jako čtenářka různých ženských časopisů jsem si už mnohokrát připadala jako žena dost nedokonalá a se svou velikostí i tlustá.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nadměrné oděvy – velký výběr pro každého. | foto: Nadměrné oděvy

Návody, jak zhubnout už ignoruji a pomalu se smiřuji s pocitem, že budu jednou smutně koukat na všechny ty krásné hadříky v obchodních centrech. Spíš z pozice novinářky než zvědavé ženy jsem se ocitla v prodejně, kde prodávají nadměrné velikosti, abych politovala ty ubohé bytosti, které na sebe nemůžou nikdy nic sehnat.

Nadměrné oděvy nejen v Praze

V Nadměrných oděvech v Praze 8 Ládví bylo docela plno. Obě kabinky byly obsazené a zákaznice nevypadaly, že by byly nějak frustrované. Z kabinek se ozývalo, že by potřebovaly o číslo menší velikost a že se jim ještě nestalo, aby jim něco bylo velké. Chtěla jsem udělat rozhovor s vedoucí obchodu a zeptat se jí, jak se oblékají silnější ženy a jestli je ještě oblékání těší.

Ale bylo patrné, že výběr oblečení je tak veliký a chuť přítomných dam do zkoušení tak opravdová, že ptát se, by znamenalo zbytečně zdržovat elegantní plnoštíhlou dámu, která zrovna obsluhovala pána, jehož přání mi vyrazilo dech: "Prosil bych nějaká trička 160 cm v pase". Prodavačka nezaváhala a s úsměvem vytáhla sloupec trik.

nadměrné oděvy v Praze
Nadměrné velikosti - 7 prodejen v ČR

Začala jsem počítat, bylo jich přesně 20, když pronesla "a nebo byste raději s límečkem?" a vytáhla další stejně velký komínek trik. Muže to nepřekvapilo a jako stálý zákazník věděl, že tady si opravdu může vybrat. "Jak jste spokojen s těmi džínami od nás a co ten oblek, měl úspěch?" zákazník se usmíval a požádal ještě o klasické košile.

Cítila jsem, že se z novinářky opět proměňuji v ženu, která si se zájmem prohlíží saka, haleny, tuniky, plesové kostýmky a ze všech otázek, které jsem měla na jazyku, jsem vyhrkla spontánně: "Od jaké velikosti máte oblečení? Tohle by se mi líbilo!" Bylo mi mile řečeno, že velikosti jsou od č. 50 dámské, ale zase až do č. 78 a u pánské od č. 60 do č. 80.

"To je nespravedlivé!" vypadlo ze mě, já takový výběr se svou velikostí 44 nemám. Ze zkušební kabinky se ozval smích "To tady říká spousta hubených ženských a chlapů." A milá prodavačka mi s úsměvem nabídla bonbon.

Tak jsem si opět připadala, že má velikost je jaksi nemístná a nějaké to kilo navíc mi najednou nepřipadalo tak tragické. Smířila jsem se s pocitem, že mi nezbývá než zatím smutně koukat na všechny ty hadříky dámské, pánské, šaty, kabáty, bundy, svetry ...atd.

nadměrné oděvy pro ženy i muže
Nadměrné oděvy od spodního prádla po kabáty

Nabídla jsem si bonbon a na závěr se zeptala ve snaze slyšet prodavačky říkat nemáme: "Dámské elegantní oblečení na ples velikost 70 máte?" Prodavačka se usmála: "Můžu vám nabídnout sako, sukni a kabátek nebo šaty, nebo upřednostňujete něco lesklého přes top nebo halenku...? Cokoli se tu dá vyzkoušet a věřte, že tu naše zákaznice tráví i hodiny." Což manžel zákaznice čekající na ni před kabinkou mrzutě dosvědčil.

Bylo zbytečné se dále ptát. Při odchodu jsem se ještě ohlédla, obchůdek uvnitř vestibulu Kulturního domu Ládví nevypadal velký, jak se tam může vejít takový výběr zboží, doteď nechápu.
A stejná prodejna je i v Praze 10, ve Slovinské 19.

Ale co zákazníci mimo Prahu, napadlo mě, kde ti se obléknou? Ani to není problém, stejné prodejny jsou i v městech jako je Kladno, Beroun, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Česká Lípa.

Autor:

Iva Machová

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Vykročte do jara s novou výzvou, dosáhněte vysněné postavy. Společně s Cambridge Weight Plan vám s tím pomůžeme. Nedaří...

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Arome.cz Říká se, že každé barvě očí sluší určité odstíny. Kéž by to bylo tak jednoduché. Modroočky, hnědoočky a majitelky očí ze...

Najdete na iDNES.cz