Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nadělte si řidičák! K zahájení zimního rychlokurzu vám stačí 4 000 Kč

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Znáte tu situaci, kdy si prvního ledna dáte předsevzetí, myslíte ho smrtelně vážně, ale přesto na začátku prosince zjistíte, že k jeho naplnění nejste o nic blíž než vloni? No jistě, kdo by ji neznal. Ale nevěšte hlavu – pokud jste se rozhodli, že se letos naučíte řídit, ještě není vše ztraceno!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nadělte si pod stromeček řidičské oprávnění! K zahájení zimního rychlokurzu vám stačí jen 4 000! | foto: Pavel Provázek

Ještě není pozdě dostát letošnímu předsevzetí

Nenašli jste dosud odvahu nebo dostatek času na to, abyste svému předsevzetí dostáli? Možná je na čase zvolnit v předvánoční době pracovní rytmus a udělat něco pro sebe. Když nyní začnete, ještě tuto zimu budete moci vyrazit do ulic za volantem osobního automobilu. Pražská autoškola VIP totiž myslí i na opozdilce a připravila si pro vás dárek k Vánocům v podobě intenzivního zimního rychlokurzu za zvýhodněnou cenu 12 000 Kč, které navíc nemusíte platit v celku. Akce trvá až do března! Rodičové, myslíte, že by se vašemu čerstvému dospělákovi hodil řidičák? Věnujte mu zimní kurz pod stromeček. Autoškola Praha VIP pro vás připravila designově zpracovanou dárkovou kartu, k níž můžete přidat i osobní věnování. A aby vám zbylo i na další dárky, umožňuje částku rozdělit na tři splátky bez navýšení. To znamená, že k zahájení kurzu (nebo jeho věnování), vám postačí pouhé 4000 Kč, zbytek až po Novém roce!

Intenzivní kurz v ničem nezaostává

Zimní rychlokurz v autoškole trvá 14 - 30 dní, dle toho, jak si jízdy rozložíte. Možná vám teď vrtá hlavou, jestli se lze opravdu naučit řídit za měsíc. Ano, lze! Intenzivní kurz má stejnou hodinovou dotaci jako klasický kurz v kterékoli autoškole, tedy zákonem nařízených 28 vyučovacích hodin jízd. Pokud se tedy posadíte za volant denně na hodinu a půl, za dva týdny máte splněno – alespoň nebudete mít mezi lekcemi dlouhé prostoje, během nichž byste vše zapomněli. Nebo nasaďte volnější tempo, záleží to jen na vás. Do dvou týdnů po poslední jízdě následuje zkouška, jejímž výsledkem by v ideálním případě mělo být získání řidičského průkazu skupiny B.

Zapomeňte na obvyklé strašáky

Se zahájením autoškoly se nutně pojí určitá nejistota – koneckonců jde o významný životní krok a jakýsi vstup do neznáma. Uvědomit si, že řízení motorového vozidla je velká zodpovědnost a nese s sebou určitá rizika, rozhodně není na škodu. Mnoho obav, kvůli kterým lidé start autoškoly oddalují, je ale neopodstatněných. Tak schválně, napadlo vás třeba, zda je rozumné učit se řídit v zimě, ke všemu přímo v hlavním městě? No dobrá, představte si, že si jednoduše uděláte kurz někde na vesnici s minimálním provozem, pokud možno za skvělého počasí. Možná to zní lákavě, ovšem posléze se budete muset pustit na silnice úplně sami i v hlavním městě, což vás pravděpodobně zaskočí. Ani dešti, sněhu a ledu se nebudete moci vyhýbat na věky. Proto je lepší vyzkoušet si již v autoškole jízdu za zhoršených podmínek. Instruktor vám ochotně poradí a na samostatné řízení tak budete mnohem lépe vybaveni. Navíc není tajemství, že komisaři mají u zkoušek v zimě mnohem větší pochopení, než když uděláte botu na rovné, suché silnici za jasné viditelnosti.

Než usednete za volant

Pokud máte alespoň minimální zájem o auta, určitě vás zajímá, jaký vůz budete během kurzu řídit. Vozový park VIP autoškoly Praha nabízí samá pečlivě udržovaná vozidla, která procházejí pravidelnými kontrolami. Většinou se jedná o spolehlivé zástupce značky Škoda (Octavia, Fabia, Rapid) nebo uživatelsky příjemný VW Golf, přičemž budete mít na výběr mezi klasickou převodovkou a automatem. Rozhodně se ovšem doporučuje učit se řídit s manuálním řazením, přechod na automat je totiž mnohem snazší, a i když již nyní víte, že budete jezdit vozem s automatikou, vyloučili byste se tak z provozu v situacích, kdy jej nebudete mít k dispozici. Klasickým případem jsou autopůjčovny na dovolených, kdy tyto vozy nebývají vždy volné, nebo je za ně příplatek. Také někteří zaměstnavatelé po vás budou vyžadovat řízení firemního auta.

Příjemná atmosféra je klíčem k úspěchu

Ač je to smutné, nejeden aspirující řidič (či spíše řidička) autoškolu dlouho odkládá kvůli hrůze z instruktorů. Snad po celé republice se tradují hrůzné historky o jejich chování, které leckdy vyvrcholí pláčem vystresovaného studenta, nebo jeho úprkem z vozu. Těžko říct, nakolik se shodují s realitou, i když zrnko pravdy v nich určitě bude. Právě proto si Autoškola VIP instruktory vybírá opravdu pečlivě, tak, aby byli nejen zkušení, ale také ochotní a spolehliví. Samozřejmě se může stát, že vám někdo prostě nesedne. Zde myslí i na tyto případy a umožní vám instruktora vyměnit. Před zahájením kurzu je tu možnost zkušební hodiny zdarma – snadno tak zjistíte, zda by vám styl výuky vyhovoval. A malý bonus na závěr: zimní kurz v autoškole můžete doporučit i zahraničním přátelům pobývajícím v Praze. Instruktoři vyučují jak v češtině, tak v angličtině.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Najdete na iDNES.cz