Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nadační fond Veolia podporuje projekt Ukliďme svět!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nadační fond Veolia je generálním partnerem české obdoby mezinárodní kampaně Clean up the Word - Ukliďme svět! Ten od roku 1998 v ČR organizuje Český svaz ochránců přírody.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nadační fond Veolia podporuje projekt Ukliďme svět!

"Ačkoliv úspěšný projekt Ukliďmě svět, který podporuje Nadační fond Veolia, rok od roku sílí, je stále co uklízet. Uvědomuje si to i rostoucí počet lidí a organizací, které k tomu vedou zejména děti a mládež. Všem účastníkům Ukliďme svět za jejich dobrovolnictví patří velký dík," říká Jan Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia.

Proč a jak?

Původní myšlenka spočívala v konání této akce s roční periodou, vždy třetí víkend v měsíci září. Záměrem bylo oslovit co nejvíce dobrovolníků a s jejich pomocí pak uklidit okolí měst, obcí, škol, vodních toků … To ovšem nestačilo!

Od doby, kdy se akce Ukliďme svět konala v Česku poprvé, se její podoba proměnila. Z jednorázové akce jediného víkendu se stala takřka celoroční kampaň. Téměř šestinásobně vzrostl počet organizátorů lokálních akcí účastnících se kampaně.

Na začátku jich byly tři desítky a v roce 2012 se celkový počet přiblížil dvěma stovkám. Počet účastníků stoupl 8 až 9 krát, na více než 16 tisíc v roce 2012.
Na jaře se největší "ruch v mraveništi" odehrává v měsíci dubnu, převážně v termínu oslav Dne Země.

Není však výjimkou, že úklid probíhá mnohem dříve, již o prvních jarních víkendech. Podzimní termíny mají co do četnosti nižší podíl, počet jejich účastníků i objem sesbíraného odpadu byl například loni v porovnání s jarním obdobím cca 10 %. Jejich význam pro přírodu a veřejná prostranství je však stejně vysoký jako na jaře.

Nadační fond Veolia podporuje projekt Ukliďme svět!

Podpora, kterou ČSOP a Nadační fond Veolia poskytují lokálním organizátorům, má každoročně především materiální a metodický charakter. Balíky zasílané všem, kdo akce Ukliďme svět na místní úrovni organizuje, mají následující obsah: pevné plastové pytle na odpad s logem Nadačního fondu Veolia, samolepky pro účastníky, univerzální zvací plakáty a metodické příručky ČSOP pro organizátory.

Do roka a do dne

Akce Ukliďme svět má již poměrně značnou tradici a veřejnost ji přijímá pozitivně. "Jsme rádi, že tímto způsobem máme možnost snáze působit na veřejnost - na její chování ve věci nakládání s odpady. Není zanedbatelné ani to, že tak poukazujeme na spoustu dobrovolníků, kteří se rozhodli, byť třeba jen svými skromnými prostředky, problém aktivně řešit," říká Tereza Vláčilová, vedoucí projektu v ČSOP.

Ukliďme svět! Bilance v číslech i slovech

V roce 2012 se do akce Ukliďme svět zapojilo celkem 186 organizátorů. Většina z nich i vícekrát - nejen na různých stanovištích, ale zároveň i v několika termínech. Kampaně se zúčastnilo 12 213 dětí a mladých lidí, 3 861 dospělých, celkem tedy 16 074 dobrovolníků.

Dohromady bylo sebráno 215 tun odpadu z volné přírody, území měst a obcí. Z tohoto objemu pak bylo 19 500 kg vytříděno a předáno k recyklaci jako druhotná surovina. Zbylý odpad byl odvezen na řízené skládky. Akce na pomoc přírodě a životnímu prostředí, které organizuje ČSOP a Nadační fond Veolia, se opět konaly na mnoha místech celé České republiky.

"Hlavním přínosem, který projekt plní od svého počátku, je posílit povědomí o odpovědnosti každého jednotlivce za stav našeho životního prostředí. O tom, že výsledky jsou pozitivní, svědčí zprávy a ohlas od jednotlivých lokálních organizátorů Ukliďme svět! Velký význam má tento fakt zejména pro výchovu dětí, které zpětně působí na své rodiče. Každý si tak může uvědomit, jak namáhavý a složitý je úklid nashromážděného nepořádku," uzavírá bilancování ředitel ČSOP Petr Stýblo.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Najdete na iDNES.cz