Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na poševní výtok vyzkoušejte AFLOVAG

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Je vaginální výplach součástí vaší běžné intimní hygieny? Trápí vás někdy poševní výtok? Pečlivě si vybírejte prostředek, kterým budete pochvu vyplachovat a vyzkoušejte moderní, bezpečný a účinný přípravek AFLOVAG. Poševní výtok už vás obtěžovat nebude.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na poševní výtok vyzkoušejte AFLOVAG | foto: AFLOVAG

Zdravá vagína má samočistící schopnost – nedoporučuje se ji tedy ničím vyplachovat. Prevencí pro poševní výtok může být AFLOVAG, který vhodný i pro každodenní hygienu.

Poševní výtok se může objevit téměř u každé ženy, a ta se tak dostane do situace,  kdy bude nezbytné provádět správnou intimní hygienu vyplachováním pochvy. Její samočistící schopnost totiž často nestačí zabránit vzniku různých poševních infekcí.

"Je to důležité v situacích, kdy lze předpokládat, že u konkrétní ženy může dojít k infekci. Pokud například opakovaně trpěla vaginálním zánětem po návštěvě koupaliště, je žádoucí, aby si taková pacientka po každém koupání preventivně vypláchla pochvu," uvádí MUDr. Julie Provazníková z Gynekologické ambulance v Čáslavi.

Existují kultury, například Afroameričanky, pro které je výplach vagíny běžnou součástí života. Východoevropské ženy k němu takto často nepřistupují.

Pokud máte ve zvyku svoji pochvu pravidelně vyplachovat z hygienických, nikoliv zdravotních důvodů, pak mějte na paměti, že v rámci běžné intimní hygieny stačí 2 výplachy týdně a je nutné používat roztoky k tomu opravdu určené.

V současné době jsou na trhu 3 přípravky určené k vaginálním výplachům: zatímco AFLOVAG se hodí pro běžnou hygienu i v případě, že vás trápí poševní výtok, CLOGIN a ROSALGIN jsou určeny spíše pro léčebné účely.

AFLOVAG: Správný roztok pro běžnou hygienu i v případě poševního výtoku

Přípravek AFLOVAG pro běžnou intimní hygienu koupíte v balení, které obsahuje 3 dávky po 100 mililitrech. Je složen z přírodních čistících výtažků.

"Jeho jednoznačnou výhodou je správný, tedy nevelký objem, a možnost okamžitého a jednorázového použití. Jiný přípravek se doma připravuje cca 45 minut. Musí být aplikován ve zbytečně velkém objemu (0,5-1 litru) převařené vody, k jeho použití je nutné si zakoupit irigátor a k jeho domácí přípravě bývá používána chlorovaná voda s pH kolem 7, což vagíně nesvědčí," upozorňuje MUDr. Ctibor Provazník z Gynekologické ambulance v Čáslavi.

A dodává, že AFLOVAG se velmi snadno a diskrétně aplikuje a vykazuje komplexní účinnost - působí antisepticky (výtažek z růže) a protizánětlivě (výtažek z heřmánku), snižuje tvorbu poševního výtoku (hamamelis - vilín) a díky kyselině mléčné normalizuje i pH poševní sliznice. 

Poševní výtok po pohlavním styku

Pravidelné vaginální výplachy mohou být rozumným preventivním řešením proti vaginálním infekcím, a to zejména u žen užívajících hormonální antikoncepci nebo se zavedeným nitroděložním tělískem. Tyto antikoncepční metody zvyšují riziko delšího přechovávání spermatu v pochvě, kde jeho chemické složení vytváří podmínky pro růst patogenů v dolní části pohlavního ústrojí.

Některé ženy mají také problémy po pohlavním styku, kdy sperma alkalizuje pH pochvy. Nemocné často udávají, že pociťují jakési pálení či dyskomfort, po kterém někdy následuje zánět - takovým pacientkám lze doporučit výplach pochvy po každém nechráněném pohlavním styku.

Pokud je tedy vaginální výplach součástí vaší běžné intimní hygieny nebo vás občas trápí poševní výtok, pak vyzkoušejte moderní a bezpečný přípravek AFLOVAG určený k běžné intimní hygieně. Poševní výtok už vás obtěžovat nebude.

(red)

Více informací: www.aflovag.cz, www.axonia.cz.

Jak vzniká poševní výtok

Vagína má svou přirozenou mikrobiální flóru. V jednom gramu poševního hlenu je až milión bakterií. Převažují příznivé laktobacily, které pomáhají měnit cukr (je v pochvě bohatě obsažen) na kyselinu mléčnou a produkují peroxid vodíku, jež pomáhá likvidovat nebezpečné mikroorganismy vyvolávající zánět. Za normálních podmínek je v pochvě mírně kyselé (snížené) pH kolem 4-4,5 a mezi mikroorganismy je udržována rovnováha, kterou zajišťuje i přirozené obnovování sliznice řízené hormony.

Vagína má také svůj imunitní systém, na jeho fungování se podílejí imunoglobuliny (protilátky) z děložního hrdla a bílé krvinky na stěnách pochvy. Pokud jeden nebo více z uvedených obranných mechanismů přestane správně fungovat, dochází k poruše poševního prostředí, k nerovnováze vaginální mikrobiální flóry (dysmikrobie) a k následnému pomnožení patogenů. Důsledkem může být nepříjemný poševní výtok.


Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Výpomoc na mateřské: v roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Výpomoc na mateřské: V roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Chůva, slečna na hlídaní, au pair - to už dávno nejsou synonyma pomoci mamince s péčí o dítě. Stále častěji jsou to...

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

GROHE Blue® Home je váš soukromý pramen dokonalé chuti a požitku

GROHE Blue® Home je váš soukromý pramen dokonalé chuti a požitku

Pokud hledáte způsob, kterým do svého života přinesete radikální změnu, není důvod, proč nehledat v kuchyni....

Najdete na iDNES.cz